Mūsējiem bronzas godalgas rallijsprintā

Svētdien Valdemārpils apkārtnē tika aizvadīts Latvijas rallijsprinta čempionāta piektais posms "Jaunība 2009". Sacensībās veiksmīgi startēja arī mūsu autosportisti.

Rallijsprints Valdemārpils apkārtnē tika aizvadīts mainīgos laika apstākļos. Pamatīgs negaiss naktī pirms sacensībām ceļa segumu vietām padarīja mīkstu un dubļainu. Pa brīdim lietus gāzes sacīkšu norisi pavadīja arī svētdien, padarot braukšanas apstākļus ļoti sarežģītus, tomēr no 54 ekipāžām, kuras startēja sporta automašīnu ieskaitē, neavarēja neviena, protams, dažas grāvjus un pļavas tomēr izbraukāja.

Trīs mūsu puses ekipāžas - Jānis Patmalnieks/ Rolands Ziemelis, Mareks Švarcs - Švampāns/ Gatis Cimdiņš, Sandis Boks/ Jānis Veilands - startēja "4WD" klasē. Visveiksmīgākais šajās sacensībās izrādījās M.Švarcs - Švampāns un Gatis Cimdiņš, kuri ierindojās 1.vietā. Šī ekipāža vadībā izvirzījās jau no pirmā ātrumposma un šo pozīciju droši saglabāja līdz pat finišam. Sandis Boks/ J.Veilands šoreiz ierindojās 4.vietā, savukārt J.Patmalnieks/ R.Ziemelis - 5.vietā. Šī ekipāža ar 47 punktiem joprojām saglabā kopvērtējuma līderpozīciju, bet uzreiz aiz viņiem ar 42 punktiem šobrīd jau atrodas M.Švarcs - Švampāns/ G.Cimdiņš.

Ļoti interesantas cīņas "4WD" klasē ir gaidāmas pēdējās divās sacīkstēs, jo izredzes uz zelta medaļām saglabā sešas ekipāžas.
Ceturtā mūspuses ekipāža Atis Ozoliņš/ Gatis Jansons cīnījās "road" klasē, kur viņi izcīnīja 5.vietu.

Absolūtajā vērtējumā, kā arī "4WD+" klasē līderpozīcijas nosargāja Jānis Vorobjovs/ Guntars Zicāns. Šī ekipāža sev ir nodrošinājusi jau priekšlaicīgu čempionu titulu 4WD+ klasē.

Komandu vērtējumā "R1 Racing Team", kurā startē arī M.Švarcs - Švampāns, ierindojās 3.vietā, noturot kopvērtējuma vadību. Savukārt komanda "Auto - moto rallijs", kurā ir apvienojušās pārējās trīs mūsu puses ekipāžas, ierindojās 5.vietā.

Latvijas rallijsprinta čempionāta piektais posms "Gulbis 2009" notiks 8. un 9. augustā Gulbenē, bet punkts sezonai tiks pielikts augusta pēdējā nedēļas nogalē ar ralliju "Kurzeme 2009".