Mūsu autorallisti izcīna sudraba godalgas

Pagājušās nedēļas nogalē ar sezonas piekto un pēdējo posmu "Parex Rallijs Latvija" beidzās "LMT" Latvijas rallija čempionāts. Ar sudraba godalgu izcīnīšanu savā "2WD+" klasē sezona beigusies arī mūsu puses ekipāžai Viesturam Tilgasam/ Modrim Žeimutam.

"Parex Rallijs Latvija" notika divas dienas. 4.oktobrī sacensības norisinājās Jūrmalā, savukārt 5.oktobrī - Madonas un Cēsu rajona ceļos. Abās dienās sportistu cīņas vēroja kupls skatītāju pulks.

 

Galvenais nobraukt līdz galam

Pirms šā posma mūsu autosportisti V.Tilgass/ M.Žeimuts čempionāta kopvērtējumā no līderiem Arta Štrausa/ Raimonda Tihonova atpalika tikai par trīs punktiem. Gulbenes ekipāžai bija 32 punkti, līderiem - 35 punkti. V.Tilgass pēc ceturtā posma teica, ka arī 2.vieta viņiem būs ļoti labs rezultāts, jo šogad viņu pārstāvētajā klasē ir ļoti daudz braucēju, turklāt visi ir spēcīgi.

 

Pēdējā posma sacensībās "2WD+" klasē startēja 19 ekipāžas. Pēc pirmās dienas rezultātiem V.Tilgasa/ M.Žeimuta ekipāža ierindojās 6.vietā, taču otrajā dienā viņi pamazām kāpināja tempu. Pēdējā posma kopvērtējumā Gulbenes ekipāža izcīnīja 4.vietu. Pirmās trīs vietas izcīnīja attiecīgi lietuviešu ekipāža Darjus Vilims/ Žilvins Žeromsks, A.Štrauss/ R.Tihonovs un Ivo Ķilpis/ Artis Ceriņš.

 

Iegūtā 2.vieta šajā posmā A.Štrausa ekipāžai ļāva ierindoties 1.vietā čempionāta kopvērtējumā, savukārt mūsu puses ekipāža ierindojās otrajā vietā. No līderiem kopvērtējumā V.Tilgass/ M.Žeimuts atpaliek par 8 punktiem, savukārt viņus no tuvākajiem sekotājiem šķir 7 punkti.

 

"Braucām piesardzīgi, lai galvenais tiktu līdz galam, tas, protams, nedaudz traucēja šajā posmā uzrādīt labus rezultātus un iegūt godalgotu vietu. Kad sarunā braukt lēnāk, tas izsit no ierastā braukšanas ritma, nesanāk vairs ne stūrmanim saukšana, ne pilotam braukšana. Tomēr visu izdarījām, kā bijām plānojuši. Esam apmierināti par 100 procentiem," atzīst V.Tilgass.

 

"Šis posms bija ļoti interesants. Madonas apkārtnes ceļi ir pasakaini, tur ir, kur atvēzēties. Daudz interesantāk braukt pa tādiem ceļiem, nevis pa vienmuļi nospraustu trasi līdzenā vietā. Kalnainā vide braukšanai ir ļoti patīkama."

 

Visu izšķir veiksme

Otrai Gulbenes puses ekipāžai Aināram Igaveņam/ Uldim Znotiņam "A+" klasē šīs sacīkstes bija neveiksmīgas. Viņi bija spiesti izstāties no tālākas cīņas turbīnas defekta dēļ. Taču sezonas kopvērtējumā A.Igaveņa ekipāža izcīnīja 6.vietu.

 

Čempionāta kopvērtējumā uzvaru izcīnīja Aivis Egle/ Mārtiņš Jerums. Viņiem uzvara arī "N4" klasē, kur pēdējā posmā ritēja ļoti sīvas cīņas.

 

Pirms šīs sacīkstes par galvenajiem čempiona titula favorītiem tika uzskatīti Andis Neikšāns/ Pēteris Dzirkals un Jānis Vorobjovs/ Reinis Pozņaks, tomēr šīm abām ekipāžām uzvara izslīdēja no rokām pēc dažādām neveiksmēm pēdējā posmā. A.Neikšānu/ P.Dzirkalu pievīla trases izbraukšanas kļūda sacīkstes pirmajā dienā, par ko viņi saņēma soda minūti, savukārt J.Vorobjovs/ R.Pozņaks pirmajā dienā zaudēja daudz laika tehnisku problēmu dēļ, bet otrās dienas pakaļdzīšanās viņiem beidzās ar kūleņiem pēdējā ātrumposmā.

Pievieno komentāru

Sports