Nedēļas nogalē – rallijsprints “Gulbis 2011”

Organizatori skatītājiem un dalībniekiem atkal ir sarūpējuši jaunumus
Šajā nedēļas nogalē notiks tradicionālais rallijsprints "Gulbis 2011". Šīs sacensības būs Latvijas atklātā čempionāta un kausa izcīņas rallijsprintā piektais posms.

Rallijsprinta norises laiks tika pārcelts par nedēļu ātrāk, nekā tika nolemts sezonas sākumā, jo sākotnēji plānotajos datumos Lietuvā norisināsies "300 ezeru" rallijs, kurā startēs arī Latvijas ekipāžas.  

Būs seši ātrumposmi

Rallijsprinta organizatori šogad gan sportistiem, gan arī skatītājiem ir sarūpējuši vairākus jaunumus. Sacensības norisināsies Gulbenes un Cesvaines apkārtnē sešos ātrumposmos, kuru kopējais garums būs līdz 54 kilometriem (garākais ātrumposms - 10,4 kilometri, īsākais - 7,3 kilometri) sešās ieskaites klasēs - "1600", "1600+", "4WD", "4WD+", "2WD Open" un "4WD Open", kā arī "Road" klasē.

 

Sacensību organizators Jānis Sniedzāns stāsta, ka pirmais ātrumposms "Kamalda" būs visiem labi zināms. Toties ātrumposms - "Pērle" - vasaras sacensību trasē ir bijis iekļauts ļoti sen, taču sportistiem tas ir zināms no ziemā notiekošā "Sarmas" rallija, tiesa, arī jau kādus gadus tas nav bijis iekļauts sacensībās. Šim ātrumposmam starts tiks dots aiz Pērļa un trase virzīsies Liezēres virzienā.

 

Ātrumposms Cesvaines pusē "Linkas" būs jauns, tikai pavisam neliela šī ātrumposma daļa ir savulaik bijusi iekļauta citā ātrumposmā. Ar ātrumposmu kartēm var iepazīties mājas lapā "www.4rati.lv". Patīkams pārsteigums sagaida arī "Road" klases braucējus, kuriem šoreiz būs iespēja parādīt, ka viņi spēj braukt ne tikai precīzi, bet arī ātri.

 

Starts - Gulbenē, finišs - Cesvainē

Rallijsprinta dalībnieki Gulbenē ieradīsies jau piektdien, kad izies tehniskās pārbaudes un iepazīsies ar trasēm. Savukārt starts rallijsprintam "Gulbis 2011" tiks dots 6.augustā pulksten 9.00 pie Gulbenes novada domes.

 

Pirmās automašīnas starts ātrumposmā "Kamalda" (PS 1; 2) paredzēts pulksten 9.14 un 10.06. Ātrumposmā "Pērle" (PS 3; 5) pirmā automašīna trasē dosies pulksten 12.23 un 14.11, savukārt ātrumposmā "Linkas" (PS 4; 6) pirmā automašīna startēs pulksten 12.47 un 14.35. Skatītājiem jārēķinās, ka trase tiek slēgta stundu, pirms trasē dodas pirmā automašīna. Organizatori, protams, arī aicina skatītājus ievērot drošības prasības, lai neradītu apdraudējumu ne savām, ne arī sportistu dzīvībām.

 

Rallijsprinta finišs pēc sešiem ātrumposmiem (3 posmi pa 2 reizēm) plānots apmēram pulksten 14.50 pie Cesvaines mežniecības. Uzvarētāji tiks godināti pulksten 17.20 Cesvaines pils pagalmā.

 

Startēs arī mūsējie

Sacensībām ir pieteikušies apmēram 50 dalībnieki, starp viņiem kā allaž būs arī vairākas mūsu puses ekipāžas. Sacensībām ir pieteikusies novadnieka jaunā sportista Ralfa Sirmača/ Māra Kulša, Jāņa Patmalnieka/ Rolanda Ziemeļa, Rimanta kalniņa/ Jāņa Siliņa, kā arī Zinta Mezīša/ Agra Kārkliņa ekipāža.

Sīkāku informāciju par rallija norisi var saņemt rallijsprinta centrā - SIA "Gulbenes Auto - moto" Gulbenē, Kļavu ielā 30.

Pievieno komentāru

Sports