Nedēļas nogalē – tradicionālais “Šķūnenieku kauss”

Šajās brīvdienās - 13. un 14.augustā - lieli un mazi riteņbraukšanas sporta cienītāji un arī vienkārši entuziasti tiek aicināti doties uz Lejasciemu, kur jau 16.reizi notiks tradicionālās riteņbraukšanas sacensības "Šķūnenieku kauss".

Kopš 1996.gada sacensības ik gadu ir pulcējušas lielu skaitu dalībnieku. Tie ir īsti svētki riteņbraucējiem. Dalībnieki uz tiem brauc ne tikai pārbaudīt savus spēkus riteņbraukšanā, bet arī atpūsties kopā ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem. Pasākuma laikā ir iespēja piedalīties arī citās sportiskās aktivitātēs. "Šķūnenieku kausā" piedalās cilvēki no visām Latvijas malām.  

Galvenā "Šķūnenieku kausa" disciplīna - 10 kilometri šosejas riteņbraukšana ar atsevišķu startu notiks sestdien. Pulksten 11.15 Lejasciema centrā sāksies pieteikšanās šīm sacensībām un 12.00 startēs pirmais dalībnieks. Trase ir 5 kilometrus garš šosejas posms Sinoles virzienā, kurš jāveic abos virzienos - starts un finišs būs vienuviet. Ir paredzētas arī sacensības bērniem - tām starts tiks dots Lejasciema centrā pulksten 11.45.

 

Apmēram pulksten 16.00 pie Šķūneniekiem tiks dots starts velokrosam pa meža ceļu. Pieteikšanās notiks starta vietā 45 minūtes pirms starta. Te visi startēs reizē un brauks vairākus apļus. Pulksten 20.00 Lejasciema estrādē ir paredzēta sacensību uzvarētāju apbalvošana. Uzreiz pēc apbalvošanas sāksies balle.

 

Svētdien visi interesenti aicināti piedalīties triatlona sacensībās, kur pēc 250 metru brišanas un peldēšanas pa akmeņainu Gauju, būs jāmēro 7 kilometri uz velosipēda un beigās jānoskrien 2 kilometru kross pa pļavu un lauku ceļu. Starts sacensībām - Šķūnenieku peldvietā pulksten 12.00, pieteikties sacensībām varēs 45 minūtes pirms starta.

Pulksten 14.00 ikvienam būs iespēja uzspēlēt futbolu. Tieši tādēļ līdz svētdienas pulksten 11.30 ir jāpiesaka sava komanda. Vīriešu turnīram komandā nepieciešami 5 cilvēki, sieviešu / bērnu turnīrā - 6. Vienlaikus ar "lielo" futbolu notiks arī dubļu futbola spēles. Lai izvairītos no pārāk nopietnas cīņas un liekām traumām, kauja par tituliem te izpaliks. Būs jautra mīcīšanās ar bumbas dzīšanu vārtos pašu un skatītāju prieka pēc. Ap pulksten 20.00, kad futbola turnīra uzvarētāji būs noskaidroti un apbalvoti, "Šķūnenieku kauss 2011" būs beidzies.

 

Papildu informāciju par sacensībām var atrast interneta mājas lapā "www.skunenieki.lv".

Pievieno komentāru

Sports