Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nosaka ātrākos, stiprākos, veiklākos un izturīgākos

Gulbenes novada svētku „Tirza laika turzā” laikā 3.augustā notika arī dažādas sportiskās aktivitātes: komandu skrējiens, virves vilkšana, golfiņš, Jakutijas nacionālais sporta veids, orientēšanās labirints, sievu nešana un ielu vingrošanas paraugdemonstrējumi.

Komandu veidos - skrējienā un virves vilkšanā - piedalījās pārvalžu izveidotās komandas. Komandu skrējienā „Tirzas ∆” uzvarēja Lizuma kvartets. Savukārt virves vilkšanā „Seši vīri vīrus vilka” triumfēja Jaungulbenes komanda.

Nosaka spēcīgākos un izturīgākos virves vilcējus

Sestdien Tirzas pamatskolas sporta laukumā pēc piecu gadu pārtraukuma spēkiem mērojās Gulbenes novada pagastu un pilsētas komandas, lai pierādītu, kuri ir stiprākie un izturīgākie virves vilcēji. Piedalījās sešas komandas: Jaungulbene, Gulbene, Beļava, Tirza, Līgo un Stāmeriena. Komandas lozējot tika sadalītas divās apakšgrupās, no kurām divas labākās kvalificējās pusfināliem. Pirmajā „krusta” cīņā tikās Stāmeriena un Beļava. Cīņa nevilkās ilgi, un ar rezultātu 2:0 pārāki bija beļavieši. Arī otrais „krusts” starp Jaungulbeni un Līgo beidzās ar vieglu jaungulbeniešu uzvaru. Cīņa par trešo vietu bija diezgan sīva, tomēr Stāmerienas „spēkavīri” ar rezultātu 2:0 pārspēja Līgo pagasta komandu un izcīnīja trešo vietu. Komandā cīnījās Dzintars Poļaks, Māris Kaļva, Nauris Abakoks, Guntis Laizāns, Dagnis Sudzāns un Vilis Birznieks, komandas pārstāvis - Guna Ģērmane.

Finālā par pirmo vietu tikās Jaungulbene un Beļava. Viņi arī savstarpēji tikās sestdienas pirmajā apakšgrupu cīņā, kurā uzvarēja jaungulbenieši: Jānis Pāvuliņš, Ilvars Glāznieks, Alvis Makejevs, Matīss Makejevs, Haralds Puriņš, Linards Rācenis un Jānis Diedišķis, komandas treneris - Gunārs Pāvuliņš, pārstāvji Arnis Cāns un Aivars Blauvs. Nekas nemainījās arī pēdējā mačā, un ar rezultātu 2:0 Jaungulbene izcīnīja pirmo vietu, otrajā vietā - Beļavas komanda: Dzintars Lācis, Elvis Kamšs, Aivars Rakstiņš, Viktors Sobeckis, Arnis Ivanovs, Arvis Berkolds, Edijs Lazdiņš, komandas pārstāvis - Voldemārs Mezītis.

Trīspadsmit komandas skrien „Tirzas ∆”

Komandu skrējienā „Tirzas ∆” piedalījās gandrīz visas pārvalžu komandas – kopumā trīspadsmit. Skrējiens norisinās jau otro gadu pēc kārtas. Katrā komandā piedalījās divi kungi un divas dāmas. Pirmais komandas dalībnieks veica visu distanci – 4,5 km, otrais pievienojās pēc 1 km, trešais dalībnieks - pēc 2 km, ceturtais - pēc 3 km. Beigās 1,5 kilometrus skrēja visi četri dalībnieki kopā. Triumfēja Lizuma komanda: Kristaps Vējš-Āboliņš, Edgars Gjačs, Līna Berga un Liene Ķikuste, kas pārliecinoši atrāvās no pārējām komandām tieši pirmajos divos posmos. Otro vietu izcīnīja Stāmeriena: Jānis un Guna Ģērmaņi, Kārlis Ošs un Baiba Pušpure, trešie finiša līniju šķērsoja gulbīšu tērpos ģērbtie gulbenieši: Antis Zunda, Juris Grodnis, Dace Anča un Sandra Volodina. Ceturtā - Daukstu komanda, piektā – Tirza, sestā - Ranka.

Vislielākā interese par Jakutijas nacionālo sporta veidu

Individuālajos sporta veidos vislielākā interese gan no skatītāju, gan dalībnieku puses bija par Jakutijas nacionālo sporta veidu. Dāmām piedalījās septiņas dalībnieces. Uzvarēja Līga Berkolde, otrā - Edīte Lazdiņa, trešā - Sandra Ļisicina. Kungiem 18 dalībnieku konkurencē uzvarēja Aivars Rakstiņš, otrais - Mārtiņš Pētersons, trešais - Alvis Makejevs.

Orientēšanās labirintā 10 dalībnieču konkurencē uzvarēja Daira Briedīte otrā – septiņus gadus vecā Estere Tuča, trešā - Kitija Bērziņa. Vīriešiem starp 15 dalībniekiem visātrāk punktus atrada un finišēja Kārlis Duļbinskis, otrajā vietā - Jānis Strazdiņš, trešais - Edijs Miezītis.

Skaitliski viskuplāk apmeklētā sportiskā aktivitāte bija „Golfiņš”, kurā piedalījās 41 dalībnieks. Dāmām precīzākā golfere bija Dace Duļbinska, otrā - viņas meita Vita, trešā - Ilze Graudiņa. Kungiem nepārsēts izrādījās Jānis Strazdiņš, otrais – Rinalds Bērziņš, trešais - Elvijs Ūdris.

Sievu nešanas sacensībā „Nes mani vēl” piedalījās deviņi pāri. Ļoti ātri distanci veica Reinis Karolis ar draudzeni Vitu Duļbinsku. Otro vietu ieguva Ģērmaņu pāris (Guna un Jānis), bet tikai pussekundi aiz viņiem finišēja Agnis un Sandra Ļisicini. Tikai 3 sekundes desmitdaļas no trešās vietas šķīra Berkoldu pāri.

Līdztekus šīm aktivitātēm bija iespēja redzēt, apgūt un izmēģināt ielu vingrošanas pamatus.

Pievieno komentāru

Sports