Noskaidro finālistus 3

Par zelta medaļām cīnīsies Stāmerienas un Lejasciema komandas
Otrajās Lieldienās Gulbenes sporta centrā novada basketbola čempionātā vīriešu komandas uzsāka izslēgšanas spēles. Dienās beigās tika noskaidrotas komandas, kas tad savā starpā 18.aprīlī sadalīs medaļu komplektus. Izslēgšanas spēlēm kvalificējās 4 labākās komandas no katras apakšgrupas.

"Rūsiņu" nevēlas dāvināt uzvaru Pirmo spēli aizvadīja pirmās apakšgrupas uzvarētāji - Lejasciems - ar otrās apakšgrupas 4.vietas ieguvējiem - Stradiem. Pārsteigumu nebija un Lejasciems jau pirmajā ceturtdaļā ieguva ievērojamu handikapu - plus 14 punktus (23:9), bet visu spēli uzvarēja ar 69:41. Rezultatīvākie spēlētāji ar 15 gūtiem punktiem bija Gatis Gargažins, Māris Baranovskis (Lejasciems), bet 18 punkti Ritvara Traidāsa kontā (Stradi).

Otrajā spēlē tikās otrās apakšgrupas 3.vieta - "Rūsiņš" un pirmās apakšgrupas 2.vieta - Gulbenes n.BJSS 91./92. Spēles sākums labāks izdevās sporta skolas jauniešiem, kas pēc 7 minūtēm bija vadībā ar 6 punktiem, otrajā ceturtdaļā izdevās iegūt vēl lielāku handikapu 29:21. Trešo ceturtdaļu abas komandas aizvadīja mazrezultatīvi, bet īpaši grozā nekrita "Rūsiņam", 7 minūtēs tikai 4 punkti. Pēdējā posma sākumā sporta skolas basketbolisti ieguva vislielāko pārsvaru - 40:25, tomēr "Rūsiņa" spēlētāji netaisījās uzvaru dāvināt, pāris minūtes līdz beigu signālam pietuvojoties līdz mīnus 3 punktiem. Tomēr spēles galotnē saglabāt pārsvaru izdevās Gulbenes n.BJSS 91./92. komandai (43:39) un iekļūt labāko četrniekā.

Trešo spēli aizvadīja otrās apakšgrupas uzvarētāji Stāmeriena ar pirmās apakšgrupas ceturto vietu - Gulbenes n.BJSS 94. Šajā mačā savu pārākumu demonstrēja stāmerienieši līdz ar pirmajām spēles minūtēm. Puslaiks noslēdzās ar rezultātu 49:22, bet visa spēle - 86:51. 30 punktus spēlē izdevās gūt Edmundam Gabrānam (Stāmeriena), bet Mārtiņa Pētersona kontā 23 punkti (Gulbenes n.BJSS 94.).
Ceturtais mačs norisinājās starp "Gulbenes lokomotīvi" un Gulbeni.

Lai gan šajā cīņā varēja cerēt uz zināmu intrigu, jo tikās otro un trešo vietu ieguvējas komandas, tomēr jau no spēles sākuma vadību pārņēma gulbenieši (19:9) un to arī saglabāja līdz pat beigu signālam (70:39). Gulbenes komandā ar 26 punktiem izcēlās Ingus Jakovičs, bet 9 punktus lokomotīviešiem guva Sandis Sīmanis, Artūrs Starostins, Oskars Krastiņš.

Sīva cīņa par iekļūšanu finālā

Turpinājumā paralēli uz abiem laukumiem sākās spēles, kurās savstarpēji tikās iepriekšējo spēļu uzvarētāji (pirmais četrnieks) un zaudētāji (5.-8.vieta).

Sīvākais mačs izvērtās starp Stāmerienas un Gulbenes n.BJSS 91./92. vienībām, par to, kura komanda cīnīsies finālā, kura par 3.- 4.vietu. Pēc pirmajām 7 minūtēm minimāls pārsvars (11:9) bija pieredzējušākajiem - Stāmerienas - spēlētājiem. Otrās ceturtdaļas sākumā tika iegūts jau nopietnāks astoņu punktu (17:9) pārsvars Stāmerienai. Tomēr ceturtās ceturtdaļas sākumā sporta skolas jauniešiem izdevās apdzīt pretiniekus (29:27).

Turpinājumā īsti vadību iegūt neizdevās nevienai komandai, tomēr pieredze darīja savu un spēles galotnē uzvaru spēja izcīnīt Stāmerienas komanda (41:35). Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Gundars Rauza, bet zaudētājiem - Sandis Bukšs, viņam 14 punkti.

Otrais pirmā četrnieka mačs bija neinteresantāks. Lejasciems pēc pirmā puslaika vadībā atradās jau ar 15 punktu pārsvaru pār Gulbenes komandu, bet spēli noslēdza ar 20 punktu handikapu (62:42). G.Gargažina kontā 18 punkti (Lejasciems), bet Kaspara Mājenieka - 16 punkti (Gulbene).

Līdz ar to ir noskaidrojies, ka18.aprīlī finālā par 1.-2.vietu cīnīsies Stāmerienas un Lejasciema komandas, bet „mazajā finālā" par 3.-4.vietu tiksies Gulbenes n.BJSS 91./92. un Gulbenes vienības.
Cīņā par 5.-8.vietu sīvākā izrādījās spēle starp "Gulbenes lokomotīvi" un Stradiem. Sākums pagalam nevedās lokomotīviešiem, arī otrajā ceturtdaļā rezultatīvāki bija stradēnieši 30:17. Trešo ceturtdaļu abas komandas aizvadīja līdzvērtīgi, bet pēdējā septiņminūtē Lokomotīves uzsāka nopietnu pakaļdzīšanos, tomēr laika trūkums un pārāk lielais punktu deficīts liedza viņiem apsteigt pretniekus. Sspēle noslēdzās ar rezultātu 50:46 Stradu vienības labā.

Spēlē starp Rūsiņš un Gulbenes n.BJSS 94.komandām tikai pirmā ceturtdaļa bija līdzīga 11:10 (Rūsiņš), atlikušo spēli Rūsiņš savu pārsvaru nopietni palielināja un mačs noslēdzās ar rezultātu 57:33.
Tātad 18.aprīlī par 5.-6.vietu cīnīsies Rūsiņš un Stradi, bet par 7.-8.vietu Gulbenes n.BJSS 94. un Gulbenes lokomotīve.

Komentāri 3

kungs

nu, ko, buus, vien jaaspeele pret staamerienu,lejasciemam , fiinaals, bij zinaams,..... piekriitat!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2010.04.11 10:38

aaaa

Atradis ar ko saliidzinaat.1kaar labaakie no buki nespeelee kaa komanda un otrkaart muusu jaunajiem censoņiem nav tik daudz pieredzeejushu speeleetaaju kaa staamerieenaa. korki vispirms apskaties sastaavus un tad ko saki. ;)

pirms 9 gadiem, 2010.04.09 15:43

korķis

a Kur tad ir muusu bukini???? Izskataas ka pat rajona chempionātā viniem nav pa spēkam tikt liidz finālam:))))))))))))))))))))!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2010.04.09 12:34