Noslēdzas Gulbenes novada un Litenes kausa izcīņas sacensības smilšu volejbolā

Pilsētas svētku ietvaros sestdien ar trešās kārtas sacensībām noslēdzās Gulbenes novada un Litenes kausa izcīņas sacensības smilšu volejbolā 2016. Gulbenes stadionā pulcējās vienpadsmit kungu komandas un deviņas dāmu komandas. Trīs posmu kopvērtējumā par uzvarētājām sieviešu konkurencē kļuva komanda “97” (Gundega Miķelsone, Maija Smiltniece, Marta Nipāne), S 35+ grupā – “Pikaso” (Solvita Vīcupa/ Daiga Ņikitina/Inese Ubaga), jaunietēm SJ 18 grupā – “Gulbenes Moto” (Diāna Petuhova/Marina Vīksniņa/Krista Misiņa), bet vīriešiem trīs posmu summā trešo gadu pēc kārtas triumfēja trio “Litene” Roberts Platais/Mārtiņš Mohovikovs/Dzintars Vasiļjevs.

Kungi tika sadalīti trīs apakšgrupās, kurās izspēlēja apli. Kā “pirmie” no apakšgrupām izgāja “Brālēni”, Vizulis/Kalējs un Kanaviņš/Rečs. Pirmie “krustu” cīņas izspēlēja apakšgrupu 2.-3.vietu ieguvēji. Turpinājumā šo spēļu uzvarētāji (“Brālis”, “Bērzi”, “Litene”) tikās ar apakšgrupu uzvarētājiem, tā noskaidrojot pirmo trijnieku. Rezultātā par 1.-3.vietu cīnījās “Brālēni, “Litene” un “Brālis”. Visās spēlēs uzvaras guva un pirmo vietu izcīnīja duets “Brālēni” Gatis Gargažins/Mārtiņš Naglis. Otro vietu sestdien izcīnīja komanda “Brālis” (Āris Lazdiņš/Artis Maksims), bet trešo vietu ieguva “Litene” (Roberts Platais/Dzintars Vasiļjevs).

Dāmu komandas arī tika izdalītas trīs apakšgrupās. Apakšgrupu uzvarētājas komandas (“97”, “Dexteri”, “Pikaso”) automātiski izcīnīja tiesības turpināt cīņu pusfinālā, bet otro un trešo ieguvējas cīņu uzsāka “krusta” spēlēs. Rezultātā pusfinālspēlēm vēl kvalificējās komandas “Gulbenes Moto”, “Rudzupuķes” un Vizule/Lazdiņa. Šoreiz bez pārsteigumiem, arī pusfinālā uzvarēja apakšgrupu līderes. Tā “97” ar rezultātu 21:16 uzvarēja Vizule/Lazdiņa duetu, “Dexteri” ar 21:19 pieveica “Gulbenes Moto”, savukārt “Pikaso” bija pārākas pār “Rudzupuķēm”.

Cīņā par 1.-3 vietu atkal nepārspētas izrādījās “Dexteri” (Sanda Ragozina/Pola Samanta Sarmule/Egita Kušķe), otro vietu izcīnīja “97” (Marta Nipāne/Maija Smiltniece), bet trešo vietu ieguva trio “Pikaso” (Solvita Vīcupa/Daiga Ņikitina/Inese Ubaga).

Kopvērtējumā sievietēm par uzvarētājām kļuva komanda “97” (Gundega Miķelsone, Maija Smiltniece, Marta Nipāne), otro vietu ieguva “Zane/Viktorija” (Zane Skopāne/Viktorija Medvedeva/Viktorija Kuļikova). S 35+ grupā pārliecinoši triumfēja “Pikaso” (Solvita Vīcupa/ Daiga Ņikitina/Inese Ubaga), otrajā pozīcija “Rudzupuķes” (Inita Medne/Iluta Rudzīte). Jaunietēm SJ 18 grupā par uzvarētājām kļuva “Gulbenes Moto” (Diāna Petuhova/Marina Vīksniņa/Krista Misiņa), otro vietu ieguva komanda “91” (Emija Samsonova/Eva Bizika/Sindija Auzāne), bet trešo vietu izcīnīja duets “JE-JE” (Enija Baumgarte/Jeļizaveta Černova).

Vīriešiem par uzvarētajiem kļuva trio “Litene” Roberts Platais/Mārtiņš Mohovikovs/Dzintars Vasiļjevs.), par otro un trešo vietu risinājās sīva cīņa, ar vienādiem punktiem otrajā vietā “Kanaviņš/Rečs” (Kristers Kanaviņš/Edijs Dāvis Rečs/Elvijs Stībelis), trešo vietu izcīnīja komanda Stradi (Sandris Petrovs/Daniels Lazdiņš).

Liels paldies sacensību organizatoram Vitālijam Platajam, kā arī par ieguldījumu turnīra palīgiem Dzintaram Vasiļjevam, Līgai Rinkai, Ārijai Samsonovai un Sarmītei Ulmei.