Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Notiks novada ziemas sporta spēles

Sacensību mērķis un uzdevumi ir sekmēt šaha, novusa, dambretes, zemledus makšķerēšanas, galda tenisa, šautriņu mešanas un distanču slēpošanas attīstību un popularitāti Gulbenes novadā, noskaidrot Gulbenes novada sportiskāko pārvaldi un labākos sportistus- šahā, novusā, dambretē, zemledus makšķerēšanā, galda tenisā, šautriņu mešanā un distanču slēpošanā un popularizēt sportu un aktīvu dzīves veidu Gulbenes novadā.

GULBENES NOVADA
2013.GADA ZIEMAS SPORTA SPĒLES
NOLIKUMS

1. MĒRĶIS UN UZDEVUMI
1.1. Mērķis- sekmēt šaha, novusa, dambretes, zemledus makšķerēšanas, galda tenisa, šautriņu mešanas un distanču slēpošanas attīstību un popularitāti Gulbenes novadā.


1.2. Uzdevumi:
1.2.1. Noskaidrot Gulbenes novada sportiskāko pārvaldi un labākos sportistus- šahā, novusā, dambretē, zemledus makšķerēšanā, galda tenisā, šautriņu mešanā un distanču slēpošanā.
1.2.2. Popularizēt sportu un aktīvu dzīves veidu Gulbenes novadā.

 

2. SPORTA SPĒĻU VADĪBA
Gulbenes novada ziemas sporta spēles (turpmāk tekstā- sporta spēles) organizē Gulbenes sporta centrs sadarbībā ar Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļu. Sporta spēļu galvenais tiesnesis - Gulbenes sporta centra direktors Z.Lazdiņš, kurš atbild, lai sporta spēles noritētu saskaņā ar nolikumu, atbilstoši sporta veidu sacensību noteikumiem.

 

3. SPORTA SPĒĻU LAIKS UN VIETA
Sporta spēles notiks 2013.gada 1. un 2.februārī.
1.februārī Staru sporta zālē plkst. 17.00 - galda teniss.
2.februārī Gulbenes sporta centrā plkst. 10.00 - komandu pārstāvju sanāksme
Gulbenes sporta centrā plkst. 10.15 - sporta spēļu atklāšana
Gulbenes sporta centrā plkst. 10.30 - novuss, dambrete, šautriņu mešana un plkst.13.30 šahs
Gulbenes slēpošanas un biatlona trasē plkst. 12.00 - distanču slēpošana
Uz Ušura ezera plkst. 11.00 - zemledus makšķerēšana.
Gulbenes sporta centrā plkst. 19.00 - apbalvošana


4. PIETEIKUMI
4.1. Komandu pieteikšana līdz 28.janvārim plkst. 15.00 elektroniskajā pastā sporta.centrs@gulbene.lv (norādot, kādos sporta veidos startēs).


4.2. Pārvaldes sporta darba organizatora apstiprināts komandas rakstisks pieteikums jāiesniedz sporta spēļu sekretariātā 2013.gada 2.februārī Gulbenes sporta centrā no plkst.9.00- 10.00 (Gulbenes sporta centra vestibilā).


4.3. Pieteikumā jānorāda katra sporta spēļu dalībnieka vārds, uzvārds un dzimšanas gads. Tāpat obligāti jābūt sporta spēļu dalībnieku parakstam, kas apliecina konkrētā dalībnieka veselības stāvokļa atbilstību piedalīties sporta spēlēs. (Pielikumā pieteikuma paraugs).

 

5. DALĪBNIEKI
5.1.Sporta spēlēs piedalās un pārvaldes komandās tiek iekļauti tikai Gulbenes novadā deklarētie sportisti.


5.2.Komandā iekļauj dalībniekus prioritārā secībā:


5.2.1. deklarētā dzīves vieta atrodas konkrētā pārvaldes teritorijā (ne mazāk, kā vienu mēnesi);


5.2.2. vecāku deklarētā dzīves vieta (studentiem);


5.2.3. darba vieta.


5.3. Ja sporta spēļu dalībnieks vēlas startēt kādā no pārvaldes komandām neievērojot 5.2. punktā noteikto prioritāro secību, tad nepieciešama rakstiska vienošanās starp konkrēto pārvalžu sporta darba organizatoriem.


5.4.Pārvaldes komanda, kura nav ievērojusi nolikuma 5.2. un 5.3. punktu prasības, pēc pamatota protesta saņemšanas, tiek diskvalificēta konkrētajā sporta veidā. Protests iesniedzams rakstiskā veidā sporta spēļu galvenajam tiesnesim ne vēlāk kā 30 min. pēc komandu pārstāvju sanāksmes.


5.4.Komandā iekļaujami dalībnieki, kuri dzimuši ne agrāk kā 1997.gadā.

 

6. DALĪBNIEKU UZŅEMŠANA

Visus izdevumus, kas saistīti ar sportistu ierašanos uz sacensībām, sedz komandējošā organizācija. Izdevumus, kas saistīti ar sacensību organizēšanu, sedz Gulbenes novada dome.


7. SPORTA VEIDI
1.Distanču slēpošana (obligātais sporta veids)


2.Galda teniss


3.Novuss


4.Dambrete


5.Šahs


6.Zemledus makšķerēšana


7.Šautriņu mešana

 

8. SPORTA VEIDU SACENSĪBU NOTEIKUMI

Distanču slēpošana (obligātais sporta veids)


Sievietēm: 3 km klasiskajā stilā , sprints (brīvajā stilā 1 km x 2)


Seniorēm I grupai: (1978.g.dz. siev.- 1959.g.dz.siev.) 3 km brīvajā stilā


Seniorēm II grupai: (1958.g.un agrāk dz. sievietes) 2 km brīvajā stilā


Vīriešiem: 5 km klasiskajā stilā, sprints (brīvajā stilā 1,5 km x 2)


Senioriem I grupai: (1973.g.dz. vīr.- 1954.g.dz.vīr.) 5 km brīvajā stilā


Senioriem II grupai: (1953.g.un agrāk dz. vīrieši) 5 km brīvajā stilā


Dalībnieku skaits neierobežots. Katrs dalībnieks startē tikai vienā disciplīnā. Vecākas grupas dalībniekam atļauts startēt jaunākā grupā (piemēram seniori var startēt vīriešu (sieviešu) grupā).
Komandu ieskaitē vērtē 4 labākos rezultātus individuāli jebkurā distancē. Dalībnieku individuālā pieteikšanās līdz 1.februāra plkst.13.00 (e-pasts sporta.centrs@gulbene.lv) . Ja punktu skaits vienāds, augstāka vieta komandai, kurai vairāk 1.v.; 2.v.; 3.v. utt., augstākas vietas izcīnījušas dāmas.


Ārkārtas laika apstākļu (bezsniega) gadījumā distanču slēpošana tiks aizstāta ar krosu. Vecuma grupas atbilstoši jau minētajiem noteikumiem. Sacensības notiks Gulbenes slēpošanas-biatlona trasē.


Distances: dāmas/seniores II grupa - 0.5 km, dāmas/seniores I grupa, vīrieši/seniori II gr. - 1 km,
dāmas, vīrieši/seniori I gr. - 2 km, vīrieši - 3 km

 

Galda teniss
Komandas sastāvā 1 kungs + 1 dāma. Izspēles sistēma atkarīga no pieteikto komandu skaita. Uzvar komanda ar mazāko dalībnieku izcīnīto punktu summu. Ja punktu skaits divām vai vairāk komandām vienāds, tad augstāku vietu izcīna komanda, kur augstāku vietu izcīnījusi dāma.

Novuss
Komandā startē 2 dalībnieki - 1 dāma un 1 kungs. Izspēles sistēma atkarīga no pieteikto komandu skaita. Spēlē 4 setus līdz 3 setu uzvarai, par uzvaru saņem 2 punktus, par neizšķirtu 1 punktu, par zaudējumu 0 punktus. Uzvar komanda ar lielāko punktu summu. Ja divām komandām vienāds rezultāts, augstāka vieta komandai, kurai labāks dāmas rezultāts.


Dambrete
Komandas sastāvā 1 kungs + 1 dāma. Izspēles sistēma atkarīga no pieteikto komandu skaita. Uzvar komanda ar mazāko dalībnieku izcīnīto vietu summu, ja vietu summa divām vai vairāk komandām vienāda, tad augstāku vietu izcīna komanda, kur augstāku vietu izcīnījusi dāma. Dalībnieki spēlē 64 lauciņu dambreti.

 

Šahs
Komandas sastāvā 1 kungs + 1 dāma. Izspēles sistēma atkarīga no pieteikto komandu skaita. Uzvar komanda ar mazāko dalībnieku izcīnīto vietu summu, ja vietu summa divām vai vairāk komandām vienāda, tad augstāku vietu izcīna komanda, kur augstāku vietu izcīnījusi dāma.


Zemledus makšķerēšana
Dalībnieku skaits pēc izvēles- 3 cilvēki. Sacensību ilgumu nosaka galvenais tiesnesis, bet ne vairāk kā 4 stundas.


Sacensības notiek pēc starptautiskajiem zemledus makšķerēšanas sacensību noteikumiem.
Viesiem dalībniekiem sacensības notiek vienā ierobežotā sektorā.


Zivis nedrīkst nomest sniegā vai uz ledus, tās jāglabā maisiņā vai kastē.


Dalībnieki drīkst makšķerēt, urbt caurumus vai aizņemt vietu ne tuvāk kā 5 m viens no otra.
Sacensībās drīkst makšķerēt vienlaicīgi ar vienu makšķeri un vienu mormišku, kas nav lielāka par
10 mm un bez papildus svariņa.


Sacensību dalībnieks, atrodoties uz ledus, tikai pats ir atbildīgs par risku un drošības noteikumu ievērošanu.


Sacensības notiek pilnā saskaņā ar makšķerēšanas noteikumiem LR ūdenstilpēs, kā arī ievērojot citus attiecīgajā vietā spēkā esošos likumus, noteikumus un normas.


Katram dalībniekam jābūt klāt derīgai makšķerēšanas kartei.


Ja tiek pārkāpti sacensību noteikumi, dalībnieki tiek sodīti pēc makšķerēšanas sacensību noteikumu prasībām.


Ārkārtas situācijā (nepiemērota ledus biezuma gadījumā) zemledus makšķerēšana nenotiks.
Sacensību beigās sportisti ievieto zivis plastikāta maisiņā un nodod tiesnesim. Uzvar komanda ar trīs dalībnieku lielāko zivju svaru summu, ja svaru summa ir vienāda, tad uzvar komanda ar individuāli izcīnīto labāko vietu.


Šautriņu mešana
Spēle "Krikets"- komanda kopīgi dzēš vienu rezultātu: 2 kungi+ 1 dāma.


Priekšsacīkstes notiek apakšgrupās, sadalījumu nosaka lozējot:
- priekšsacīkstēs spēle notiek līdz divām uzvarām.


No katras apakšgrupas divas labākās komandas turpina spēli vienmīnusa sistēmā:
- spēle notiek līdz divām uzvarām.


Finālspēles par 1.-3. vietu notiek līdz divām uzvarām.


Spēlē "Krikets" doti sektori 20, 19, 18, 17, 16, 15, dubultie, trīskāršie, centrs:
katrā sektorā trīs reizes jāmet šautriņas;


trīskāršo trāpījumu ieskaita kā vienu trāpījumu trīskāršajā sektorā vai trīs reizes pieprasītajā skaitļa sektorā un attiecīgi dubulto, kā vienu dubulto vai divas šautriņas sektorā;


dubulto centru ieskaita kā divus centrus vai vienu dubulto sektoru;


uzvar komanda, kura ātrāk pabeidz uzdevumu.

 

9. VĒRTĒŠANA

9.1. Visos sporta veidos sacensības individuālas, vietu komandu vērtējumā sporta veidos noteiks pēc individuāli izcīnītās labāko vietu summas.


9.2. Vienādu punktu skaita gadījumā augstāku vietu iegūst komanda, kurai vairāk 1.vietas, 2.vietas, 3.vietas utt. Visos sporta veidos nepilnas komandas vērtē aiz komandām ar pilnām ieskaitēm.


Kopvērtējumā uzvarētāju komandu noteiks pēc distanču slēpošanas + 4 labāko sporta veidu izcīnīto vietu summas (obligātais sporta veids- distanču slēpošana), saņemot katrā sporta veidā par 1.v.- 1.p., 2.v.- 2.p., 3.v.- 3.p. utt., ja punktu summa vienāda augstāka vieta komandai, kurai vairāk augstākas vietas komandu vērtējumā sporta veidos.

 

10. APBALVOŠANA

Individuāli 1.- 3.vietu ieguvējus apbalvos ar medaļām. Komandu vērtējumā sporta veidos 1.- 3. vietas ieguvējas komandas ar diplomiem un kausiem.


Kopvērtējumā 1.- 6. vietas ieguvējas komandas ar diplomiem un kausiem.


Gulbenes sporta centra direktors Z.Lazdiņš

 

Gulbenes novada ziemas sporta spēles

 

Sacensību programma:

01.02.2013.


Staru sporta zālē


17.00 Galda teniss

 

02.02.2013.
Gulbenes sporta centrā


10.00 Komandas pārstāvju sanāksme


10.15 Sacensību atklāšana


10.30 Dambrete


Novuss
Šautriņu mešana


13.30 Šahs

 

Ušura ezers


11.00 Zemledus makšķerēšana

 

Gulbenes slēpošanas un biatlona trasē


12.00 Distanču slēpošana


(Izloze plkst.9.50 Gulbenes sporta centrā)

Gulbenes sporta centrā

 

 

Gulbenes novada 2013.gada ziemas sporta spēlesVĀRDISKAIS PIETEIKUMS  

(pagasta nosaukums)

________

(sporta veids)

Nr.

P/k

Vārds UzvārdsDzimšanas dati

Sporta veids1.

 

 

2.

 

 

3.

 

 

4.

 

 

5.

 

 

6.

 

 

7.

 

 

8.

 

 

9.

 

 

10.

 

 

Sporta darba organizators: ............................................ ...............................................

Paraksts / paraksta atšifrējums/ 

Pievieno komentāru

Sports