Novada basketbola čempionāts: noskaidro četras vīriešu finālkomandas; jau ceturto gadu uzvar sporta centra sportistes 3

Pagājušās nedēļas nogalē novada basketbola čempionātā noslēdzās apļa spēles vīriešu komandām, tādejādi noskaidrojot četras finālkomandas, kas 31.martā sadalīs medaļu komplektus. Savukārt dāmas sāka otrā apļa spēles. Trīs uzvaras un viens zaudējums - Rūsiņa spēlētājiem, divas uzvaras guva Lejasciems un Gulbenes n.BJSS 93./94., bet viena uzvara - "Draugiem" un "Lokomotīvei". Vairāk foto šeit.

Sestdien tika aizvadītas divas spēles, kurās "Rūsiņš" bija pārāki pār Gulbenes n.BJSS 95./96. un "Lokomotīves" vienībām. Pirmajā spēlē ar rezultātu 70:43 tika pārspēti "Lokomotīves" spēlētāji, bet otrajā ar 87:55 - sporta skolas 95./96. jaunie basketbolisti. Svētdien pirmajā mačā tikās "Respect you" un "Draugi". "Respect you" līdz šim bija piedzīvojuši tikai vienu zaudējumu pret "Rūsiņu", bet svētdien, spēlējot pavājinātā sastāvā, vispirms viņus pārspēja "Draugi" ar rezultātu 39:51, bet vēlāk arī "Lokomotīves" izcīnīja savu pirmo uzvaru turnīrā (56:64).

Svētdien Lejasciems savu soliņu bija papildinājis ar bobslejistu Daumantu Dreiškenu, neatstājot nekādas cerības Gulbenes n.BJSS 95./96.komandai. Spēle noslēdzās ar pārliecinošu Lejasciema uzvaru - 85:39.

Otrā spēle viņiem bija ar "Rūsiņu" - abas pagājušās sezonas godalgoto vietu ieguvējas komandas. Taču jau pirms mača sākuma bija skaidrs, ka aizraujošu spēli visdrīzāk nesagaidīsim, jo arī "Rūsiņš" bija ne savā spēcīgākajā sastāvā. Pirmajā ceturtdaļā nopietnu pārsvaru ieguva Lejasciems - 21:4, līdz ar to visi rēķini bija nokārtoti un mačs noslēdzās ar rezultātu 77:39.

Savā otrajā svētdienas spēlē pret "Draugiem" "Rūsiņam" arī neklājās viegli. Pirmo ceturtdaļu izdevās noslēgt ar 11 punktu pārsvaru, īsi pirms puslaika pārsvars "Rūsiņam" bija pat 14 punkti, tomēr trešajā ceturtdaļā "Draugiem" izdevās panākt "Rūsiņa" spēlētājus (40:40). Pēdējā cēlienā palīgā nāca cīņasspars, kas palīdzēja "Rūsiņam" izcīnīt uzvaru (57:48).

Gulbenes n.BJSS 93./94.svētdien pirmo uzvaru izcīnīja spēlē pret "Lokomotīvēm" (74:43), bet otro - mačā ar sporta skolas 95./96.komandu (72:52).

Līdz ar to noskaidrojās, ka finālčetriekā iekļuvušas Lejasciema, "Rūsiņa", "Respect you" un Gulbenes n.BJSS 93./94.vienības.

Uz otrā laukuma svētdien divas spēles aizvadīja arī dāmu komandas. Pirmajā mačā Sporta centrs ar rezultātu 46:19 pārspēja Beļavas basketbolistes, lai gan pēc pirmās ceturtdaļas bija ļoti minimāls rezultāts uz tablo (4:3). Mačā ar 18 punktiem uzvarētājām izcēlās Ērika Elksne, bet 5 punkti - Lienei Lācei (Beļava).

Otrajā mačā tikās Sporta centrs ar Ģimnāziju. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar minimālu (9:7) Sporta centra pārsvaru. Otrajā cēlienā ģimnāzistes guva tikai 1 punktu, kas ļāva Sporta centra dāmām iegūt 14 punktu pārsvaru (22:8), līdz spēles beigām starpība vēl krietni palielinājās, un mačs noslēdzās ar rezultātu 51:13. Uzvarētājām rezultatīvākā spēlētāja ar 20 punktiem bija Ē.Elksne, bet Ģimnāzijas komandā 6 punkti - Freimanei.

Pēc šim spēlēm sievietēm uzvarētājas jau ir noskaidrotas. Šogad ceturto gadu pēc kārtas par čempionēm kļuvušas Sporta centra dāmas. Bet otrās un trešās vietas liktenis noskaidrosies 31.martā, kad noslēgsies basketbola čempionāts arī vīriešu komandām.