Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novada motosportisti ziemas sacīkstēs ieņem arī godalgotas vietas

Gulbenes novada motosportisti aktīvi piedalās sacensībās ne tikai vasarā, bet arī ziemā - tiek startēts gan skijoringā, gan arī ziemas motokrosā.

Arī pagājušās nedēļas nogalē mūsu motosportisti devās uz sacensībām. Sestdien motosportisti sacentās Madonas centrā - kartingu trasē, kur norisinājās Latvijas čempionāts skijoringā un ziemas motokrosā.  

Ieņem godalgotas vietas

Skijoringā vecmeistaru klasē (kopējais braucēja un slēpotāja vecums ir 95 gadi) pārliecinošu uzvaru izcīnīja lizumnieši Ivars Bumburs ar slēpotāju Hariju Dadzi, kuri ir arī kopvērtējuma līderi. Mazajā meistaru klasē lizumieši Uģis Klimons ar I.Bumburu pirmajā braucienā bija pirmie, taču otro braucienu diemžēl nebeidza. Toties ziemas motokrosā bez radzēm Uģis citiem braucējiem neatstāja pat mazāko cerību uz uzvaru. Viņš bija pārliecinoši pirmais abos braucienos un izcīnīja uzvaru šī posma kopvērtējumā. Uģis startēja arī klasē ar radzēm. Abos braucienos Uģis finišēja 2.vietā. Šajā klasē startēja arī gulbenietis motokluba "Gulbenes moto" audzēknis Nauris Miķelsons, taču viņam šī nebija veiksmīga diena. Motocikla defekta dēļ abos braucienos viņš trasē devās tikai tad, kad konkurenti aizbrauca jau trešajā aplī.

 

Svētdien savukārt sportisti sacentās Liepkalnē. Vecmeistaru klasē skijoringā atkal uzvaru izcīnīja lizumnieši I.Bumburs ar slēpotāju H.Dadzi. N.Miķelsons krosā ar radzēm pirmajā braucienā ierindojās 2.vietā, bet otrajā braucienā finišēja trešais. Abu braucienu summā N.Miķelsons ierindojās 2.vietā.

I.Bumburs ar H.Dadzi ir startējuši arī iepriekšējos Latvijas čempionāta posmos un ikreiz ir ieņēmuši 1.vietu, tādēļ arī kopvērtējumā viņi pārliecinoši ierindojas līderpozīcijās. N.Miķelsons, startējot klasē ar radzēm, čempionāta trešajā posmā Siguldā pirmajā braucienā izcīnīja uzvaru, savukārt otrajā braucienā ierindojās 2.vietā, posma kopvērtējumā viņam - 1.vieta. Savukārt ceturtajā posmā Lēdmanē Naurim vairs tik labi neveicās. Arī trase bija ļoti slikti sagatavota - pat bīstama, tāpēc no dalības otrajā braucienā atteicās daudzi motokrosa meistari. Divu braucienu summā (4. un 3.vieta) Naurim izdevās izcīnīt 3.vietu.

 

Ziemas "gonkas" - kā treniņi vasarai

U.Klimons savukārt iepriekš startēja L.A.M.A. (Latvijas Alternatīvās motosporta asociācijas) organizētajās sacensībās. Viņš startēja gan skijoringā, gan krosā ar radzēm, gan arī krosā bez radzēm. Skijoringā viņa partneris bija gan brālēns Rūdolfs Dambrovs, gan arī Artūrs Tilgass, kurš arī pats vasarā piedalās krosos, ir piedalījies arī ziemas krosos.

 

"Skijoringā mazajā meistaru klasē bijām ap 5.vietu, taču jāņem vērā, ka Artūram vēl nav tik liela pieredze. Es arī pats esmu braucis uz slēpēm, nedaudz pamācu arī Artūru," stāsta Uģis.

 

Jaunietim labi veicas arī krosā bez radzēm, atsevišķos posmos viņš ir cīnījies arī par godalgotām vietām, savukārt krosā ar radzēm viņš, iepriekš startējot L.A.M.A. rīkotajās sacensībās, bija pārliecinoši pirmais.

 

"Pagājušajās brīvdienās izvēlējāmies startēt sacensībās, uz kurām nav tik tālu jābrauc, tās notika Madonā. Necīnīsimies par L.A.M.A. čempionāta kopvērtējumu. Brauksim uz tuvākām sacensībām. Šīs sacensības vairāk ir kā treniņi vasaras krosiem - nav jēgas treniņu dēļ braukt kaut kur ļoti tālu. Šīs nedēļas nogalē atkal plānojam startēt L.A.M.A. rīkotajās sacensībās Jaunraunā," stāsta Uģis.

 

Viņš atklāj, ka cītīgi gatavojas startiem vasarā. Jau pagājušajā gadā Uģis startējis gan Baltijas, gan arī Latvijas čempionātā enduro krosā, Latvijas čempionātā viņš ieņēma 2.vietu, Baltijas čempionātā izcīnīja 1.vietu. Šogad Uģis plāno startēt gan enduro kausa, gan Superkausa, gan arī Latvijas čempionāta sacensībās.

 

Arī N.Miķelsons startēs sacensībās Jaunraunā, jo tāpat kā Uģis uzsver, ka ziemas "gonkas" ir vairāk kā treniņi vasarai un izdevīgāk ir startēt tajās, kas notiek tuvāk mājām.


Taču šīs sacensības ir tiešām lieliska iespēja treniņiem vasaras "gonkām". Vasarā Nauris plāno startēt gan Latvijas čempionātā motokrosā, gan arī Superkausā.

 

Skijoringā svarīga ir sadarbība

Skijoringā L.A.M.A. rīkotajās sacensībās lielajā meistaru klasē startē arī Didzis Gorbenko un kopvērtējumā ieņem 17.vietu. Savukārt krosā bez radzēm D.Gorbenko pēc četriem posmiem ieņem 4.vietu. Didzis stāsta, ka viņa partneri skijoringā ir bijuši dažādi.

 

"Man šoziem nav viena konkrēta partnera, tādēļ nevaru cīnīties arī par labu rezultātu. Vienā "gonkā" man kāds cits sportists aizlienēja savu partneri, viņš ir ļoti labs slēpotājs, un mums izdevās izcīnīt 1.vietu. Tas nozīmē vien to, ka skijoringā labs rezultāts ir atkarīgs ne vien no cilvēka, kurš brauc ar "moci", bet arī no slēpotāja un viņu kopīgās sadarbības. Es domāju, ka gan jau Gulbenē būtu iespēja atrast slēpotāju, taču diemžēl neiznāk arī patrenēties. Man tagad pirmajā vietā tomēr ir mācības augstskolā un treniņiem laika neatliek, bet brīvdienās jau jābrauc uz sacensībām," stāsta Didzis.

 

Viņš atklāj, ka skijoringā šogad diemžēl vairs neiznāks pacīnīties par labu vietu kopvērtējumā, toties krosā bez radzēm gan viņš cer cīnīties par trijnieku.

 

Stāstot, kāpēc viņš startē L.A.M.A. organizētajās sacensībās, Didzis atklāj, ka tajās ir krietni vairāk dalībnieku nekā Latvijas čempionātā, dalībnieki ir arī pat konkurētspējīgāki, turklāt arī posmu ir vairāk, un tā ir laba iespēja treniņiem, lai vasarā varētu startēt Latvijas čempionātā MX 1 klasē.

 

I.Bumburs savukārt stāsta, ka viņam patīk braukt tieši ziemā. Viņš atklāj, ka šī aizraušanās viņam jau ir diezgan sena - skolas laikā tika pamēģināts un tā tas arī ir iepaticies, taču piedalīšanās motokrosos vasarā neesot domāta viņam, viņš brauc tikai ziemā. Runājot par to, kas ir vieglāk - slēpot vai braukt ar "moci", Ivars atzīst, ka, viņaprāt, slēpotājam tomēr ir vieglāk, arī viņš pats šad tad stājas uz slēpēm un dodas trasē kā slēpotājs.

Pievieno komentāru

Sports