Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novada ziemas sporta spēļu uzvaras kauss - lejasciemiešiem 10

Tradicionāli februāra sākuma pagājušās nedēļas nogalē notika Gulbenes novada ziemas sporta spēles. Pagastu un pilsētas sportistiem bija iespēja pierādīt savu meistarību septiņos sporta veidos: galda tenisā, novusā, šautriņu mešanā, zemledus makšķerēšanā, šahā, dambretē un distanču slēpošanā. Vairāk foto šeit un šeit.

Apbalvošanas noslēgumā sacensību galvenais tiesnesis Ziedonis Lazdiņš teica: „Liels prieks, ka sporta spēlēs šogad piedalījās visu pagastu un pilsētas komandas."  

Spartakiādes kopvērtējumā tika summēti pieci labākie sporta veidi. Obligātais veids bija distanču slēpošana.

 

Par 2013.gada Gulbenes novada ziemas sporta spēļu uzvarētājiem ar 12 punktiem kļuva Lejasciema komanda (organizatore Lāsma Gabdulļina). Otro vietu ar 13 punktiem (trīs sporta veidos pirmā vieta) izcīnīja Gulbenes komanda (Gerda Sirmā), bet godpilnā trešā vieta šogad - Daukstu pagasta pārvaldei (Jāzeps Odumiņš), viņiem - 19 punkti. Ceturtajā vietā ar 21 punktu - Rankas komanda (Pēteris Zelčs), piektie - Beļava (Voldemārs Mezītis, 24 punkti), bet olimpisko sešnieku noslēdza Lizuma komanda (Liene Ķikuste, 25 punkti).

 

Galda teniss norisinājās jau piektdienas vakarā Staru sporta zālē un komandu vērtējumā par uzvarētājiem kļuva Lejasciema komanda, otrajā vietā - Ranka, bet trešo vietu izcīnīja Daukstu pagasts.

 

Individuālajā vērtējumā par uzvarētājiem vīriešiem kļuva Andis Sirmacis (Daukstes), otrajā vietā - Aigars Rubenis (Lejasciems), bet trešais J- uris Vasiļjevs (Stradi).

 

Dāmām par uzvarētāju kļuva Inga Pērkone (Ranka), otrajā vietā - Klinta Krama (Druviena), bet trešo pozīciju izcīnīja Vaira Kalniņa (Lejasciems).

 

Novusā uzvarēja Rankas komanda, otrie - Lizums, bet trešajā vietā - Druvienas komanda. Dalībnieki izspēlēja apli un vīriešiem otro gadu pēc kārtas par uzvarētāju kļuva Raimonds Jēgers (Tirza), viņš izcīnīja vienpadsmit uzvaras un divās spēlēs cīnījās neizšķirti. Otrais - Jānis Āre (Druviena), arī viņam ir vienpadsmit uzvaras un pa vienam zaudējumam un ničam. Trešajā vietā Modris Cīrulnieks (Ranka).

 

Dāmām arī otro gadu pēc kārtas par uzvarētāju kļuva rancēniete Aina Pūce, otrajā vietā - Inese Dambe (Lizums), bet trešajā vietā - Tatjana Stoļarova (Jaungulbene).

 

Zemledus makšķernieki sacentās uz Ušura ezera ledus. Par uzvarētājiem kļuva Litenes komanda, otrie - Jaungulbene, bet trešajā vietā - Lejasciems. Individuāli vīriešiem par uzvarētāju kļuva Intars Zurkovs (Lejasciems), viņa loms bija 1.220 kg, otro vietu ieguva Guntis Vaskis (Litene, 0.910 kg), trešajā vietā - Andris Krūmiņš (Jaungulbene, 0.890 kg).

 

Dāmām pirmās divas vietas nemainīgi vairākus gadus pēc kārtas tiek sadalītas starp diviem gulbeniešiem. Šogad pirmās vietas lauri - Dacei Lūsei, viņas loms - 0.450 kg, otrajā vietā - Sarmīte Zvirgzdiņa (0.370 kg), trešajā - Daiga Rutka (Ranka, 0.190 kg).

 

Šautriņu mešanā par uzvarētājiem kļuva Gulbenes komanda: Natālija Deksne, Gatis Bogdanovs un Agnis Šumakovs, otrajā vietā - Beļavas komanda: Ieva Mezīte, Valdis Skopāns un Jānis Skopāns, bet trešie - Rankas pagasta sportisti: Marta Kalniņa, Ivars Vovers un Nauris Vovers.

 

Šahā par uzvarētājiem komandu vērtējumā kļuva Jaungulbenes komanda, otrajā vietā - Lejasciems,  trešie - Beļavas pagasta komanda. Kungiem par uzvarētāju kļuva Jānis Grasis (Lizums), otrais - Alvils Pētersons (Jaungulbene), bet trešajā vietā - Mareks Smuška (Beļava).

 

Dāmām uzvarēja Laima Rēdmane (Lejasciems), otrā - Mudīte Putniņa (Jaungulbene), bet trešā - Aija Barkāne (Gulbene).

 

Dambretē pirmā vieta - Gulbenei, otro vietu izcīnīja Daukstu komanda, bet trešo vietu ieguva Lejasciema duets. Vīriešu konkurencē par uzvarētāju kļuva Jānis Bokalders (Gulbene), otrajā vietā -Jānis Ļoļāns (Jaungulbene), bet trešajā vietā - Dzintars Znots (Druviena).

 

Dāmām Ginta Janoviča (Daukstes) izcīnīja pirmo vietu, otrajā vietā - Daiga Krēsliņa (Lejasciems), bet trešā - Linda Oņiskiva (Lizums).

 

Distanču slēpošanā par uzvarētājiem komandu vērtējumā pārliecinoši kļuva Gulbenes komanda. Otrajā vietā - Daukstu kvartets, bet uz trešo pozīciju ar vienādu punktu skaitu pretendēja trīs komandas,  rezultātā trešie - Lejasciema slēpotāji.

 

Individuāli klasiskajā stilā sievietēm 3 kilometru distancē ātrākā bija Lāsma Gabdulļina (Lejasciems), otro vietu ar vienādu rezultātu dalīja Inese Brezinska (Beļava) un Guna Ģērmane (Stāmeriena).

 

Vīriešiem 5 kilometru distancē pārliecinoši ātrākais bija Jānis Paipals (Gulbene), Jānim Ģērmanim - (Stāmeriena) otrā vieta, bet trešais - Andris Beķeris (Beļava).

 

Brīvajā stilā sievietēm/seniorēm I grupā 3 kilometros par uzvarētāju kļuva Sandra Volodina, otrajā vietā - Sarmīte Gobiņa (abas Gulbene), bet trešajā vietā - Anita Žavrida (Druviena).

 

Kungiem 5 kilometru distancē ātrākais bija Juris Grodnis (Gulbene), otrajā vietā - Dzintars Abakoks (Daukstes), bet trešais - Jānis Bunkovskis (Litene).

 

II grupā seniorēm bija jāsacenšas 2 kilometru distancē, kur pārliecinoši pirmo vietu izcīnīja Ņina Travina (Gulbene), otrajā vietā - Zaiga Baltā (Litene), bet trešā - Benita Pilsnibure (Lejasciems).

 

Kungiem 5 kilometros pirmais - Jānis Ančs (Daukstes), otrais - Jānis Supe (Tirza), bet trešajā pozīcijā - Harijs Āboliņš (Druviena).

 

Slēpošanas sacensības noslēdza brīvā stila slēpotāji, kuri sacentās sprinta distancēs, divas reizes veicot 0.8 km (siev.) un 1.2 km (vīr.) garu distanci. Dāmām par uzvarētāju kļuva Dace Anča (Gulbene), otrajā vietā - Līna Berga (Lizums), bet trešā - Gundega Sebre (Daukstes). Vīriešiem ātrākais bija Reinis Jansons (Ranka), viņam - pirmā vieta. Otrajā vietā - Raivis Ančs (Gulbene), viņš no uzvarētāja divu braucienu summā atpalika divas sekundes. Trešajā pozīcijā - Artūrs Zelčs (Ranka).

 

Par veiksmīgu sacensību norisi un noslēguma pasākuma organizēšanu rūpējās galvenais tiesnesis Ziedonis Lazdiņš un galvenā sekretāre Gerda Sirmā.

 

Apbalvošanas ceremonijā tika sveikti pārvalžu izvirzītie sportisti, organizatori, sporta dzīves atbalstītāji un entuziasti:

 

* Jānis Mezītis (Par sasniegumiem sportā Beļavas pagasta un Gulbenes novada sacensībās. Par Gulbenes novada popularizēšanu Latvijā un pasaulē.)

 

* Gundega Sebre (Par sasniegumiem sportā Gulbenes novada sacensībās. Par Daukstu pagasta un Gulbenes novada popularizēšanu Latvijā.)

 

* Mārtiņš Ribakovs (Par sasniegumiem sportā Druvienas pagasta un Gulbenes novada sacensībās.)

 

* Juta Gargurne (Par sasniegumiem sportā Galgauskas pagasta un Gulbenes novada sacensībās. Par Gulbenes novada popularizēšanu Latvijā.)

 

* Arnis Martusevičs (Par ieguldījumu Gulbenes pilsētas un Gulbenes novada sporta attīstībā.)

 

* Alvis Makejevs (Par sasniegumiem sportā Jaungulbenes pagasta un Gulbenes novada sacensībās. Par Gulbenes novada popularizēšanu Latvijā.)

 

* Juris Zaķis (Par ieguldījumu un līdzdalību Lejasciema pagasta un Gulbenes novada sacensībās. Par Gulbenes novada popularizēšanu Latvijā un pasaulē.)

 

* Raitis Āboliņš (Par sportiskās vides attīstības veicināšanu Līgo pagastā.)

 

* Vilnis Lapiņš (Par sporta aktivitāšu atbalstīšanu. Par ieguldījumu Litenes pagasta sporta attīstībā.)

 

* Aigars Tilgass (Par ieguldījumu sporta attīstībā Lizuma pagastā. Par Gulbenes novada popularizēšanu Latvijā.)

 

* Aldis Stūriška (Par sporta aktivitāšu atbalstīšanu. Par ieguldījumu sporta attīstībā Rankas pagastā.)

 

* Dzintars Poļaks (Par sportiskās vides attīstības veicināšanu Stāmerienas pagastā. Par ieguldījumu un līdzdalību Stāmerienas pagasta un Gulbenes novada sacensībās.)

 

* Juris Duļbinskis (Par sporta aktivitāšu atbalstīšanu. Par ieguldījumu Stradu pagasta un Gulbenes novada sacensībās.)

 

* Inese Sirmā (Par sasniegumiem sportā Tirzas pagasta un Gulbenes novada sacensībās. Par Gulbenes novada popularizēšanu Latvijā.)

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Fakti

Lizums, Lejasciems, Tirza, Gulbene, Daukstes, Litene, Ranka

pirms 7 gadiem, 2013.02.08 07:58

Galgauskas fans

Tiešām tukša muldēšana par tām "spalvām". Mūsu - Galgauskas pagasta komandā startēja galgausnieši- tikai.
Protams, dažās komandās bija LV izlases sportisti, bet viņi tak ar vietējie.

pirms 7 gadiem, 2013.02.08 07:31

Spalvainais v'elreiz unam

Es varētu nosaukt vismaz 7 pašvaldibu 13 cilvēkus! Cītīgi izpētīju spēļu protokolus. Kāda jēga? Sanāks visi kopā un, galvas nokāruši, piekritīs. Ja jau jums tā patīk, ka jūs .... tad cietiet arī.

pirms 7 gadiem, 2013.02.07 12:17

un- spalvainajam

Vēlreiz uzsveru- ja ir konkrēti fakti un ir drosme tos teikt- lūdzu tad arī teikt, bet ar vārdiem, uzvārdiem, nevis tukši vāvuļot un murmuļot!

pirms 7 gadiem, 2013.02.07 09:40

spalvainais unam

Piemēram, visi pagasti paliek bez piešprices no pilsētas un alles. Daži pagastu sportspečuki gadiem klaji ignorē nolikumu par dalībniekiem, bet vadībai tas pie kājas. Varbūt sportā arī iesūkusies politika?

pirms 7 gadiem, 2013.02.06 22:47

un

un kurš būs tiks drosmīgs pateikt, kurās komandās bija tās "svešās spalvas", bet precīzi- vārds, uzvārds un no kurienes tad īsti tā "spalva"! Ja nav drosmes un konkrētu faktu, tad nevajag vāvuļot pa tukšo. Jo tas izklausās tikai pēc nepamatota aizvainojuma par nepiepildītām ambīcijām.

pirms 7 gadiem, 2013.02.06 09:43

Sports