Olimpieši Rastorgujevs un Muižnieks aicina uz tautas slēpojumu Alūksnē

Pamatīga snigšana nedēļas garumā padarījusi olimpiešu Andreja Rastorgujeva un Oskara Muižnieka dzimto pilsētu Alūksni par īstu sniega kūrortpilsētu. Alūksnieši šajā nedēļas nogalē aicina doties uz mazo un sniegoto Ziemeļlatvijas pilsētu, lai kopā ar ģimeni ziemas sporta centrā “Mežinieki” piedalītos ikgadējā tautas slēpojumā “Alūksne”.

10. februārī notiks Tautas slēpojums "Alūksne", šobrīd ir piemēroti apstākļi, lai nedēļas nogali pavadītu olimpiskā gaisotnē. Slēpojumā ir iespēja piedalīties gan pašiem mazākajiem, gan arī slēpotājiem vairākās vecumu kategorijās un meistarības pakāpēs. Distanču garumi būs 3 km, 6 km, 12 km un 18 km, savukārt mazajiem slēpotājiem notiks atsevišķas sacensības. Turklāt jāpiebilst, ka Alūksnes novada iedzīvotājiem ir arī īpaši draudzīgas dalības maksas. Tautas slēpojums “Alūksne” ir Moller’s slēpošanas seriāla "Latvijas ziema" 2. posms un sestdien sāksies pulksten 11.45, ziemas sporta centrā “Mežinieki”.

Biatlonistiem Andrejam Rastorgujevam un Oskaram Muižniekam ziemas sporta centrs “Mežinieki” ir māju treniņu trase. “Mežinieku trase ir ļoti dinamiska un salīdzinoši viegla priekš augstas klases sportistiem, tajā pašā laikā tā ir ideāli piemērota tautas slēpojumam. Slēpošanas trase virzās pa ļoti gleznainu apvidu ar daudziem lēzeniem kāpumiem un skaistiem nobraucieniem. Trase Mežiniekos vienmēr bijusi kvalitatīva, jo par sniegu mums nav bijis jāsūdzas, tas savukārt saudzē slēpes un ļauj izbaudīt slēpošanas skaistumu. Diemžēl paši šoreiz nevarēsim piedalīties, jo jau būsim ceļā uz Olimpiskajām spēlēm, bet ceru, ka dalībnieki izbaudīs ziemu mūsu mājās”, tā vairākkārtējs tautas slēpojuma uzvarētājs un godalgotu vietu ieguvējs Oskars Muižnieks.

Dienu pirms un pēc slēpojuma – 9. un 11. februārī Alūksnē notiks arī Latvijas čempionāts biatlonā junioriem un jauniešiem. Piektdien masu startu sākums paredzēts no pulksten 12.15, bet sprinta disciplīna svētdien sāksies pulksten 11.15 , ar visjaunāko dalībnieku startu, kuri vēl sacentīsies tikai slēpošanā.

Mežinieku trasē slēpošana notiek pa pilnībā dabīgu sniega trasi, tādēļ slēpošanas cienītājiem, kuri viesosies no citiem novadiem, kur sniega nav tik bieza, dalība Tautas slēpojumā "Alūksne" varētu kļūt par īsti sportisku baudu. Alūksne ir piemērota vieta gan ģimenēm ar bērniem, gan aktīvā dzīvesveida piekritējiem un tiem, kam nav mazsvarīga apkārtējās dabas un kultūrvides baudīšana,” atklāj Alūksnes novada pašvaldības sporta darba organizators Vilnis Veļķeris.

Sīkāka informācija par pieteikšanos slēpojumam "Alūksne" www.sportlat.lv. Tautas slēpojumu "Alūksne" organizē biedrība "Sporta klubs SportLat" un Alūksnes novada pašvaldība.

Pievieno komentāru

Sports