Orientēšanās: gūst labus rezultātus un sacensību pieredzi

Gulbenes novada orientieristi cītīgi tupina sezonu, startējot gan lielākās un mazākās sacensībās tepat Latvijā, gan piedaloties arī starptautiskos mačos ārzemēs.

Pagājušās nedēļas nogalē gan spēcīgie Latvijas orientieristi, gan arī sportisti no Igaunijas pulcējās uz tradicionālo “Malienas kausu” (arī Latvijas kausa posms) tepat kaimiņos. W10 grupā 4.vietu ieguva Beāte Jundze, 4.vieta - arī S.Sirmajai W14 grupā. M65 grupā I.Zariņš arī šoreiz izcīnīja 2.vietu.

Jūlija vidū mūsu orientieristi startēja starptautiskās orientēšanās sacensībās Horvātijā “Croatia Open 2014”. Šīs bija lielākās Horvātijas sacensības, kurās startēja 30 valstu sportisti, daudzās vecuma grupās bija valstu izlases dalībnieki. No Gulbenes novada sacensībās piedalījās četri jaunieši – Jānis Šķirpāns, Agnija Briedīte, Signe Sirmā, Renārs Kokorevičs - un trīs pieaugušie – Sarmīte Vlodare, Daiga Krēsliņa un Gerda Sirmā. Sacensības risinājās piecas dienas. Četru sacensību dienu distances notika kalnainā un akmeņainā apvidū. Otrajā sacensību dienā dalībnieki skrēja sprintu Omišali pilsētā. Summējot visu piecu dienu rezultātus, tika noteikti uzvarētāji. Starp mūsējiem orientieristiem vislabākos rezultātus uzrādīja Signe Sirmā, kura W14 grupā kopvērtējumā izcīnīja 3.vietu. Divās sacensību dienās Signe uzrādīja pat labākos laikus savā grupā.

Mūsu orientieristi startēja “Siguldas kausā”, kas vienlaikus bija arī Latvijas kausa posms. Sacensību vietai bija izvēlētas Turaidas un Gaujas Senlejas gravas, ar stāviem kritumiem un kāpumiem. Šeit pie godalgotās 2.vietas kopvērtējumā V16 grupā tika Roberts Putnis. S14 grupā S.Sirmā izcīnīja 5.vietu, V12 grupā Ralfs Bambulis ieguva 6.vietu un Normunds Zaharāns – 7.vietu, V14 grupā – 6.vieta Kasparam Briedītim. S45 grupā G.Sirmā izcīnīja 2.vietu un šāds pats rezultāts - arī Ivaram Zariņam V65 grupā.

Valmierā arī Latvijas kausa posmā labus rezultātus uzrādīja gulbenieši. S14 grupā S.Sirmā ieņēma 5.vietu, V12 grupā R.Bambulis ieguva 6.vietu, V16 grupā R.Putnis uzrādīja 7. labāko rezultātu, S45 grupā G.Sirmā izcīnīja 3.vietu un V65 grupā I.Zariņš atkal bija 2.vietā.

Lai labāk sagatavotos nopietnākām sacensībām, mūsu orientieristi šovasar dodas arī uz Smilteni, uz orientēšanās sacensību “Azimuta vasara” kārtām. Šobrīd ir atsākušās arī sacensību seriāla “Horizonts” kārtas, kurās mūsējie arī plāno startēt, jo ar to vien, ka notiek treniņi, nepietiek, ir nepieciešama arī sacensību pieredze, un to var gūt, startējot pēc iespējas vairāk sacensībās. Jāpiebilst, ka augusta sākumā jaunie orientieristi varēja piedalīties arī nometnē, kurā tika ieguldīts liels darbs rezultātu uzlabošanā.