Orientēšanās: izcīna godalgotas vietas

Alūksnes novada Meistara ezera krastā 27.septembrī notika Latvijas čempionāts orientēšanās maratonā, kur startēja arī Gulbenes novada orientieristi. Šīs bija sacensības, kurās tika izcīnītas pēdējās 2014.gada vasaras sezonas Latvijas čempionātu medaļas.

Latvijas čempionāts pagarinātajā distancē jeb maratonā izvērtās par nopietnu pārbaudījumu tā dalībniekiem. Purvainajā apvidū, kas nodrošināja iespēju izvēlēties dažādus ceļu variantus, un smalkajā mikroreljefā, kas ļāva pieļaut lielas kļūdas, vīriešu elites sportistiem, piemēram, bija jātiek galā ar 24,2 kilometrus garām distancēm, kamēr sievietēm distances garums bija 15,1 kilometrs. Bērnu grupās distances garums bija, sākot no 4,8 kilometri.

S14 grupā Signe Sirmā izcīnīja 1.vietu un kļuva par Latvijas čempioni. S21A grupā Linda Krēsliņa ieguva 2.vietu. Arī Daiga Krēsliņa S45 grupā ieguva 2.vietu, Gerdai Sirmajai šajā grupā – 4.vieta. Vēl viens 2.vietas ieguvējs ir Ralfs Bambulis (V12grupā). V65 grupā Ivars Zariņš ierindojās 4.vietā. Vēl daudzi citi mūsu novada sportisti savās vecuma grupās ieņēma vietas labāko desmitniekā.