Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Orientēšanās sacensību sezona uzņem apgriezienus

Orientēšanās sacensību sezona ir uzņēmusi nopietnus apgriezienus: mūsu pusē ir aizvadītas pirmās sešas „Gulbene 2010" seriāla kārtas, kā arī Alūksnes „Horizonts 2010" jau pulcējis orientieristus uz septiņiem sacensību posmiem, bet Latvijas mēroga mačos šosezon gulbenieši jau piedalās kopš aprīļa sākuma.

Gulbenes novada orientēšanās sacensības „Gulbene 2010" šosezon norisinās 13.kārtās, katru ceturtdienas pēcpusdienu pavasarī un rudenī. Jau ir aizvadīti pirmie seši pavasara posmi un neapšaubāmi katrā vecuma grupā ir izvirzījušies savi līderi. Pirmā un sestā seriāla kārta norisinājās paralēli ar Alūksnes sacensībām „Horizonts 2010", ceturtais seriāla posms bija kross, kas norisinājās Gulbenes slēpošanas - biatlona trasē.  

Jaunākajā grupā zēniem pašreiz līderpozīcijās nostiprinājies Eduards Štoknis, aiz viņa - Kristers Usārs un Armands Vaičulis, meitenēm S 10 grupā vadībā atrodas Signe Sirmā, otrajā pozīcijā - Vineta Jermacāne, tad - Egija Pumpa.

 

V 12 grupas zēniem skaitliski vislielākajā konkurence uz pirmo vietu pretendē vairāki orientieristi - Renārs Kokorevičs, Krists Karolis, Rinalds Dailide, Alens Petrovskis un Roberts Raivo Putnis. Meitenēm pārliecinošā vadībā ar piecām uzvarām atrodas Alise Jermacāne.

 

V 14 grupā pirmajā vietā pašreiz atrodas Renārs Galvans, aiz viņa otrais - Ingus Kaņeps. Meitenēm trīs uzvaras Agnetai Švarcei - Švampānei, bet viena uzvara un divas otrās vietas - Barbai Podai.

 

V 16 grupas jauniešiem Emīls Galvans ar uzvarētiem pieciem posmiem atrodas vadībā, aiz viņa otrais - Egils Bošs, kam seko Artūrs Karulis. Meitenēm pirmajā vietā - Laura Igaviņa.

 

V 18 grupā pašreiz vadībā ir Jānis Bošs, aiz viņa Kristaps Vējš-Āboliņš, kurš gan ir piedalījies tikai divos posmos. Meitenēm līdere ir Sindija Širaka.

 

Vīriešiem V A grupā vadībā ir kaimiņu novada orientierists Māris Stabiņš, bet otrais ir Armands Lūkins.

 

Dāmām S A grupā ar trīs uzvarām pašreiz vadībā atrodas Dace Anča, turpat aiz viņas atrodas Daiga Krēsliņa un Inese Žīgure.

 

V B grupā vadībā atrodas Viktors Borisovskis, Aigars Bērziņš ir otrais.

 

V H grupā pirmais Normunds Aizpurs, otrais - Guntars Tilgass. Dāmām uzvarētājpozīcijā Ilva Bērziņa.

 

S 35 grupā pārliecinošā vadība atrodas Gerda Sirmā.

 

V 55 grupā Ivaram Zariņam četros posmos pirmā vieta.

 

V 65 grupā visveiksmīgāk šopavasar ir startējis Atis Anže, aiz viņa seko Juris Zaķis un Jānis Ančs.

 

Sacensību seriāls "Horizonts 2010"

Alūksnes orientēšanās sacensību seriāls „Horizonts 2010" šosezon norisinās 16 kārtās.

 

Pašreiz ir aizvadīti septiņi posmi, visās kārtās piedalījušies seši Gulbenes novada orientieristi: Armands Lūkins, viņs arī pašreiz ieņem pirmo pozīciju V A grupā, Egils Bošs, Artūrs Karulis, kuri ir labākie V 16 grupā, Laila Uiska - trešā S B grupā, Gerda Sirmā - otrā S 35 grupā un Laura Igaviņa - pārliecinoši pirmā S 16 grupā. Vēl uz godalgotajām vietām pretendē V B grupā Viktors Borisovskis (I vieta), kuram ir izcīnītas sešas uzvaras un Aigars Bērziņš - pašreiz trešajā pozīcijā, V 65 grupā - Juris Zaķis un Atis Anže, V 18 grupā - Jānis Bošs un Kristaps Vējš - Āboliņš, V 16 grupā Emīls Galvans pamazām nodrošina savas pozīcijas, Eduards Štoknis V 10 grupā pašreiz ierindojas trešajā pozīcijā, arī Daiga Krēsliņa S A grupā turas trešajā vietā, savukārt Ilva Bērziņa (S H), Sindija Širaka (S 18), Alise Jermacāne (S 12) un Signe Sirmā (S 10) diezgan pārliecinoši ir izvirzījušās vadībā savā vecuma grupā.

"Aronas kauss 2010"

Latvijas kausa posmā „Arona kauss 2010", kas divas dienas norisinājās Madonas pusē, Gulbenes orientieristi divu dienu summā izcīnīja vairākas piektās vietas: S 18 grupā - Sindija Širaka, V 20 grupā - Viktors Borisovskis un V 65 grupā Atis Anže ierindojās piektajā pozīcijā. V 18 grupā sesto vietu ieguva Kristaps Vējš-Āboliņš, bet Jānis Bošs bija devītais. Emīls Galvans V 16 grupā bija septītais. Gerda Sirmā pirmajā sacensību dienā S 45 grupā izcīnīja 3.vietu.

Latvijas čempionāts sprinta un garajās distancēs

Maijā vidū Saldus apkārtnē norisinājās Latvijas čempionāts sprinta un garajās distancēs.

 

Pirmajā sacensību dienā sprinta distancē ļoti atzīstamu rezultātu sasniedza Emīls Galvans, kas izcīnīja trešo vietu V 16 grupā 35 dalībnieku konkurencē, no uzvarētāja atpaliekot nedaudz vairāk par vienu minūti. Meitenēm S 16 grupā Laura Igaviņa sprintā izcīnīja astoto, bet garajā distancē septīto vietu. Savukārt, Sindija Širaka S 18 grupas meiteņu konkurencē bija attiecīgi devītajā un septītajā vietā. S 45 grupā Daiga Krēsliņa sprinta distancē izcīnīja otro vietu, no uzvarētājas atpaliekot tikai 18 sekundes. Otrajā sacensību dienā viņai - ceturtā vieta. V 65 grupā pirmajā startā Atis Anže ierindojās ceturtajā pozīcīja.

 

Valmieras čempionāts 2010

Aizvadītajā nedēļas nogalē mūsu orientieristi piedalījās Valmieras čempionātā 2010. Labākie starti padevās Gerdai Sirmai, kura divu dienu summā izcīnīja otro vietu. Pirmajā sacensību dienā viņai bija trešais labākais rezultāts, bet otrajā - otrais. Daigai Krēsliņai kopvērtējumā - piektā vieta, bet sacensību otrajā dienā  - trešais labākais rezultāts.

 

S 16 grupā Laura Igaviņa ierindojās devītajā vietā, labākais starts viņai bija otrajā dienā - sestā vieta. S 18 grupā Sindija Širaka kopvērtējumā bija astotā, bet otrajā startā bija ceturtā. Viktoram Borisovskim V 20 un Atim Anžem V 65 grupā sestā vieta.

Pievieno komentāru

Sports