Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Orientēšanās: sacensību trīsdienas Miķeļbākā

No 28. līdz 30.jūnijam Kurzemes piekrastē Miķeļbākas apkārtnē norisinājās Latvijas masveidīgākās un populārākās starptautiskās trīsdienu orientēšanās sacensības „Kāpa 2013", kas notika jau 27.reizi. Šogad tās pulcēja aptuveni 1600 dalībniekus, tostarp arī septiņu citu valstu pārstāvjus. Gulbenes novada BJSS komandā Kāpā startēja 35 dalībnieki. Pieci gulbenieši startēja OK "Pūznis" komandā.

Sacensību kopvērtējumā uzvarētājus noteica trīs individuālo distanču rezultātu summa. Sacīkstes notika arī veloorientēšanās un taku orientēšanās disciplīnās. Sacensību distancēs jūrmalas kāpas mijās ar purviem un visiem bija iespēja pamatīgi izbristies. „Priekš Latvijas klimatiskajiem apstākļiem bija neticami slapjas un purvainas vietas. Ūdens līmenis purvos bija tik augsts, citkārt skrienot tas ir līdz ceļiem, šoreiz bija līdz viduklim. Pēdējā sacensību dienā pavisam jocīgi bija - jāskrien pa kalnu un tad uzreiz purvā un atkal pa kalnu," sacensību apstākļus komentē Gulbenes novada BJSS orientēšanās trenere Gerda Sirmā.  

W 14 L grupā Signe Sirmā trīs dienu kopvērtējumā ierindojās ceturtajā pozīcijā. Veiksmīgākais starts viņai izdevās pēdējā sacensību dienā, kad viņa uzrādīja trešo labāko rezultātu savā vecuma grupā.

 

W 16** grupā trešo vietu izcīnīja Agneta Švarce Švampāne.

 

Arī viņai veiksmīgākā izrādījās pēdējā sacensību diena, kad tika izcīnīta otrā vieta. Līdzīgi arī Sarmīte Gobiņa trešajā sacensību dienā

 

W 40 S (īsajā distancē) grupā izcīnīja 3.vietu, kopvērtējumā viņai - 7.vieta.

 

W 45 L (garajā distancē) grupā Daiga Krēsliņa ierindojās piektajā pozīcijā.

 

W 45 S (īsajā distancē) grupā G.Sirmajai - ceturtā pozīcija, lai gan pēc pirmajiem diviem startiem (otrā un trešā vieta) viņa pretendēja uz goda pjedestālu.

 

M 10* grupā zēniem piektajā pozīcijā pēc trīs dienu startiem bija Normunds Zaharāns, viņa labākais starts izrādījās pirmajā sacensību dienā - 3.vieta.

 

M 12* grupā 42 dalībnieku konkurencē startēja arī deviņi Gulbenes novada jaunie orientieristi. Labākais starts izdevās Kristeram Usāram, kurš kopvērtējumā izcīnīja otro vietu. Pirmajās divās sacensību dienās viņam bija otrā vieta, bet pēdējā viņš bija grupas uzvarētājs. Savukārt Ralfs Bambulis ierindojās tūlīt aiz goda pjedestāla - ceturtajā vietā.

 

M 14 L grupā (garākā distancē un nopietnākā konkurencē) Renārs Kokorevičs ierindojās vienpadsmitajā vietā, lai gan pēc pirmajām divām sacensību dienām bija diezgan cerīgajā septītajā pozīcijā.

 

M 14** grupā (īsajā distancē) Roberts Putnis pēc neveiksmīgā pirmās dienas starta (10.vieta) spēja saņemties un kopvērtējumā izcīnīt otro vietu. Šajā grupā Eduardam Štoknim bija cerīgs sākums - trešā un ceturtā vieta, bet pēdējā dienā - kāds punkts tika izlaists un diskvalifikācija. Līdzīgi nepaveicās arī Armandam Vaičulim.

 

M 20 grupā lielisku sniegumu demonstrēja Emīls Galvans, kopvērtējumā izcīnot trešo vietu. Viņš savu sniegumu pakāpeniski uzlaboja. Pirmajā startā viņam - piektā pozīcija, otrajā - ceturtā, bet trešajā - jau trešā.

 

Savukārt viņa brālim Renāram M210** diemžēl tieši pēdējais starts bija liktenīgs. Abas pirmās sacensību dienas viņš bija līderis, bet pēdējā kļūme, atzīmējoties kontrolpunktā, kā rezultātā diskvalifikācija.

 

Savukārt īsi pirms Līgosvētkiem Lietuvā Druskininku apkaimē pieci Gulbenes novada orientieristi sacentās līdzīga līmeņa četrdienu orientēšanās sacensībās „Takas 2013".

 

Izcilu sniegumu demonstrēja H 14 grupas dalībnieks R.Kokorevičs, 38 dalībnieku konkurencē kopvērtējumā izcīnot augsto trešo vietu. E.Štoknim - divpadsmitā pozīcija. Meitenēm šajā vecuma grupā S.Sirmā nodrošināja sev devīto vietu.

 

D 45 grupā Daiga Krēsliņa četru dienu summā izcīnīja otro vietu, savukārt G.Sirmā ierindojās piektajā pozīcijā.

Pievieno komentāru

Sports