Orientēšanās sezona tuvojas finišam

Latvijas čempionātā orientēšanās sportā mūsējie augstas vietas neiegūst
Latvijas šīgada čempionāts orientēšanās sportā vidējā distancē un stafetē notika pagājušās nedēļas nogalē Ventspils apkārtnē. Uz turieni devās arī mūsu astoņi orientieristi.

Mūsējiem augstākās - 6. un 8.vieta  

Gerda Sirmā stāsta, ka Latvijas čempionātā mūsējie nav nostartējuši īpaši labi, arī uz stafetēm nākamajā dienā viņi nepalika. "Iespējams, rezultātus iespaidoja tas, ka rītā ļoti agri cēlāmies - pulksten 6.00, lai dotos ceļā uz Ventspili. Varbūt kāds bija neizgulējies. Ceļā bijām noguruši. Augstākās vietas, kuras izcīnījām ir man pašai - 6.vieta vecuma grupā S40 un Sindijai Širakai - 8.vieta grupā S18," stāsta G.Sirmā.


Tā kā rudens pusē orientēšanās sezona iet uz beigām, tad vairs nav tik daudz iespēju, lai kaut kur aizbrauktu un startētu. G.Sirmā norāda, ka vēl ir palicis Latvijas kausa posms Cēsīs, kurš notiks 19.septembrī, kurā plāno piedalīties arī mūsu orientieristi. "Ir doma, ka 3. un 4.oktobrī aizbrauksim uz Igauniju, tad 27.septembrī noskriet gan es pati, gan audzēkņi plāno 8 stundu orientēšanos pie Rīgas. Tādi ir mūsu rudens plāni. Tad sāksim gatavoties nākamajai sezonai," norāda G.Sirmā.


Mājaslapā "www.orient.lv" informācija rāda, ka Latvijas kausa izcīņas posmā orientēšanās sportā kopvērtējumā šobrīd labākā ir Gulbenes novada sporta skolas audzēkne Sindija Širaka. Savā vecuma grupā S18 viņa ir 3.vietā.

 

Eiropas čempionāts rogainingā - aiz polārā loka

 

Somijā 15. un 16.augustā notika Eiropas čempionāts rogainingā, uz kuru devās arī gulbeniete Gerda Sirmā un kopvērtējumā izcīnīja 5.vietu. Viņa atzīst, ka tas ir pietiekoši labs rezultāts, jo konkurence šogad ir bijusi spēcīga. Sacensībās G.Sirmā startēja kopā ar savu ilggadējo partneri no Jelgavas Ingunu Čākuri. Kopā ar viņu noskrieti vismaz četri rogainingi.

 

Rogainings ir komandu sacensības ļoti garas distances veikšanā, orientējoties apvidū ar kartes un kompasa palīdzību. Sacensību mērķis ir savākt pēc iespējas vairāk punktu, kuri tiek piešķirti par kontrolpunktu apmeklēšanu distancē 24 stundu laikā. Rogainigā ir sieviešu, vīriešu un jauktās grupas, kurās ir ne mazāk kā divi un ne vairāk kā pieci cilvēki grupā.


G.Sirmā stāsta, ka šogad Eiropas čempionāts rogainingā notika Somijā aiz polārā loka.

 

"Bijām kādus 900 kilometrus prom no Helsinkiem. Eiropas čempiona apvidus bija skarbs un ziemeļniecisks. Tur, kur mēs bijām, bija kalnains. Punkti bija salikti kalnā. Kalns bija ļoti akmeņains. Katrā ziņā tie bija interesanti apstākļi pēc pagājušā gada Eiropas čempionāta, kurš notika Krievijā, Pēterburgā. Šoreiz rogainings bija pavisam citādāks, fiziski ļoti smags. Mēs ar pārinieci gan izvēlējāmies vairāk purvaino galu, ja būtu izvēlējušās kalnaināko galu, domāju, ka būtu nostartējušas sliktāk. Nosoļojām apmēram 70 kilometrus," stāsta G.Sirmā.


Vasarā trīs mūsu sporta skolas audzēkņi Sindija Širaka, Jānis Bošs un Egīls Bošs piedalījušies arī Slovēnijas kausā.

Pievieno komentāru

Sports