Orientēšanās: startē ar panākumiem

Gulbenes novada orientieristi sezonu sakarā ar ieilgušajiem ziemīgajiem laika apstākļiem šogad sāka mazliet vēlāk, nekā ierasts, taču līdz ar pirmajām sacensībām tika sasniegti labi rezultāti, informē orientēšanās trenere Gerda Sirmā.

Dalību Latvijas kausā Gulbenes sporta skolas orientieristi sāka ar otro posmu. Tās bija divu dienu sacensības Carnikavā, piejūras mežā. V21 A grupā Kristaps Vējš-Āboliņš izcīnīja 3.vietu, V21 B grupā Jānis Bošs ieguva 2.vietu. Junioriem V20 grupā 3.vietā ierindojās Emīls Galvāns. 3.vietu V10 grupā ieņēma arī Normunds Zaharāns. S14 grupā Signe Sirmā ierindojās 5.vietā.

Nākamajās sacensībās OK "Arona" kausā Madonas novadā S8 grupā Beātei Jundzei - 1.vieta. Rīgas atklātajā čempionātā Baldonē, kas bija arī Latvijas kausa posms, S8 grupā B.Jundze ieguva 3.vietu, E.Galvāns V20 grupā arī ieguva 3.vietu, V14 grupā Renārs Kokorevičs ierindojās 5.vietā, S10 grupā Anete Aumeistere - 4.vietā un S21B grupā Sarmīte Gobiņa izcīnīja 2.vietu.

Nupat pagājušajās brīvdienās orientieristi startēja arī sacensībās Kalsnavā. Īsākajā distancē N.Zaharāns ieguva 3.vietu, savukārt garākajā distancē viss goda pjedestāls piederēja gulbeniešiem. 1.vietā - Krists Cirpons, 2.vietā - Uvis Ronis un 3.vietā - Ralfs Bambulis. Kalsnavā vienlaikus notika arī Latvijas veterānu sporta spēles, kurā startēja arī pieaugušo orientieristu komanda, kas pārstāvēja Gulbenes novadu. Čempiona titulu V65 grupā izcīnīja Ivars Zariņš, labus rezultātus uzrādīja arī Inese Žīgure, kura S40 grupā ieņēma 3.vietu, un Līga Lupkina, kura S35 grupā ierindojās 4.vietā. Komandu vērtējumā (kopumā startēja gandrīz 30 komandas) gulbenieši ierindojās 11.vietā.

Ikviens šodien, 23.maijā, aicināts apmeklēt un piedalīties Latvijas orientēšanās dienā un Gulbenes novada orientēšanās sacensībās (skrējienā) Gulbenē biatlona un distanču slēpošanas trasē. Startēt varēs jebkurā laikā no pulksten 15.00 līdz 19.00. Sacensību dalībniekiem tiks piedāvātas īsas un vienkāršas distances.

Šīs nedēļas beigās orientieristi plāno doties uz Mazās balvas sacensībām Smiltenes novadā.
Jūnija beigās Gulbenes orientieristiem, paredzēts starts Latvijas lielākajās orientēšanās sacensībās "Kāpas" Kolkā, kas ir starptautiskas trīs dienu sacensības. Ja izdosies nodrošināt transportu, jūnijā tiek plānots doties arī uz lielākajām Lietuvas orientēšanās sacensībām Druskininkos, kas notiek četras dienas. Jūlija beigās orientieristi gatavojas startēt Pasaules rogaininga (24 stundu orientēšanās) čempionātā Pleskavā, Krievijā. Turp plāno doties jauniešu komanda un divas pieaugušo komandas.