Orientieristi atgriežas ar godalgām

„Kāpā 2010" Gulbenes novadu pārstāvēja 38 dalībnieki
Gulbenes orientieristi veiksmīgi startējuši vairākos mačos un mājās atgriezušies ar vairākām uzvarām un godalgotajām vietām.

Četras dienas startē Lietuvā
Kamēr visa Latvija svinēja Līgo un Jāņu svētkus, Gulbenes novada bērnu un jaunatnes sporta skolas orientieristi divdesmit četru sportistu sastāvā devās uz Lietuvas pilsētiņu Moletai, lai piedalītos četrdienu starptautiskās orientēšanās sacensībās.

Jaunākajā H 10 grupā zēniem 22 dalībnieku konkurencē sacensību kopvērtējumā 2.vietu izcīnīja Armands Vaičulis (pa dienām attiecīgi 4., 7., 3. un 2.vieta). Meitenēm šajā vecuma grupā pirmajā sacensību dienā 3.vietu ieguva Liāna Čevere, tomēr otrās dienas neveiksme liedza turpināt cīņu par godalgu.


H 12 B īsajā distancē zēniem uzvarēja Renārs Kokorevičs (pirmajās divās dienās arī 1.vieta). 3.vietu izcīnīja Krists Jānis Karolis (labākais starts trešajā dienā - 1.vieta). 4.vietu kopvērtējumā ieņēma Daniels Lazdiņš.


H 18 grupā 27 dalībnieku konkurencē kopvērtējumā 6.vietu ieguva Kristaps Vējš -Āboliņš (2.vieta trešajā dienā). Jānim Bošam 9.vieta kopvērtējumā.


H 70 grupā četru dienu summā uzvarēja Juris Zaķis (pa dienām - 2., 1., 1. un 2.vieta).


D 45 grupā Daiga Krēsliņa izcīnīja 3.vietu (1.vieta pirmajā dienā).


D 21 N grupā īsajā distancē, sasniedzot labāko rezultātu visās četrās sacensību dienās, uzvarēja Gerda Sirmā.

 

Lielākās sacensības Latvijā šogad Alūksnē
Jūlija sākumā Alūksnē norisinājās lielākās starptautiskās orientēšanās sacensības Latvijā „Kāpa 2010", kas šogad notika jau 24 gadu pēc kārtas. Tajās piedalījās vairāk nekā 1400 dalībnieku no 16 valstīm: Austrālijas, Baltkrievijas, Igaunijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Beļģijas, Krievijas, Lielbritānijas, Čehijas, Itālijas, Slovākijas, Lietuvas, Vācijas, Ungārijas, Moldovas un, protams, Latvijas.


Sportistiem bija iespēja spēkiem mēroties 55 grupās atkarībā no vecuma, fiziskās un tehniskās sagatavotības, sākot ar 8 gadus veciem bērniem un beidzot ar 75 un vairāk gadus veciem orientieristiem. Distanču garumi distancēs bija no 1,5 kilometriem bērniem līdz pat 11 kilometriem vīriešiem elites grupā, kas bija jāveic Alūksnes augstienes centrālajā daļā - nedaudz vairāk kā 200 metrus virs jūras līmeņa. Reljefa formu dažādība, kura mijās ar dažāda  izmēra purviem, sīkiem strautiņiem, pietiekami bagātu ceļu, stigu un taciņu tīklu, bija nopietns pārbaudījums jebkura vecuma un meistarības sportistam.


Sestdienas vakarā Alūksnē notika arī sacensības sprinta distancē, kurām bija atsevišķs vērtējums - to rezultāti netika ieskaitīti „Kāpas" trīsdienu kopvērtējumā, tādējādi gulbenieši sprintā nestartēja. Kopvērtējumu veido trīsdienu sacensību rezultātu summa.

Gulbenes novadu un sporta skolu kopumā pārstāvēja liels orientieristu pulks - 38 dalībnieki. Veiksmīgākais starts izdevās mūsu jaunās paaudzes orientieristam Renāram Kokorevičam, kurš M 12* grupā īsajā distancē trīs dienu summā 27 zēnu konkurencē bija līderis un izcīnīja 1.vietu (pirmajā dienā - 3.vieta, otrajā un trešajā - 1.vieta). Vēl šajā grupā pēdējā sacensību dienā atzīstami nostartēja Emīls Vaļickis, izcīnot 3.vietu, tomēr kopvērtējumā uz augstu vietu viņš nevarēja pretendēt, jo pirmie divi starti neizdevās tik labi.


Meitenēm šajā grupā Alise Jermacāne kopvērtējumā ierindojās 4.vietā (pirmajā dienā - 4.vieta, tad 6. un 5. vieta).


M 10* grupā zēniem Danielam Čeveram labākais starts bija pirmajā dienā - 3.vieta, tomēr otrajā dienā pietrūka vajadzīgā ātruma, lai kopvērtējumā cīnītos par vietu pirmajā trijniekā.


W 14** grupā īsajā distancē Agneta Švarce - Švampāne kopvērtējumā - 4.vietā (trešajā dienā - 3.vieta).

M 18 grupā jauniešiem spēcīgā konkurencē otrajā sacensību dienā ļoti labu sniegumu rādīja Kristaps Vējš - Āboliņš, ierindojoties 4.vietā, bet arī viņam uz augstu vietu tikt cerības jau zuda pēc pirmā startā.

W 21 0** īsajā distancē sievietēm 2.vietu sacensību kopvērtējumā izcīnīja Sarmīte Gobiņa (pirmajā dienā - 6.vieta, tad 3. un 2.vieta).


W 45 L garajā distancē nopietnā konkurencē Gerda Sirmā kopvērtējumā ierindojās 4.vietā. Sacensību sākums bija ļoti daudzsološs - pirmajos divos startos 3.vietā, bet neveiksmīgais trešās dienas mačs atmeta viņu tūlīt aiz goda pjedestāla. Daigai Krēsliņai šajā grupā tieši pirmais starts bija sliktākais, otrajā un trešajā dienā viņa bija 4.vietā, tādējādi kopvērtējumā - 5.vieta.

Pievieno komentāru

Sports