Orientieristiem – godalgotas vietas

Pagājušas nedēļas nogalē divas dienas Ziemeļigaunijā "Lāsnas apkārtnē" norisinājās starptautiskas divdienu rudens orientēšanās sacensības „Suunto games 2009", kurās piedalījās dalībnieki no Igaunijas, Somijas, Latvijas un Krievijas.

Pirmajā sacensību dienā sportisti sacentās pavēles distancē, savukārt, otrajā dienā bija tā sauktais handikapa (iedzīšanas) mačs, kad dalībnieki distancē devās pēc pirmās dienas rezultātiem.


Ļoti atzīstami startēja Kristaps Vējš - Āboliņš, kurš pēc pirmās dienas rezultāta bija piektais, bet otrajā dienā spēja pakāpties par divām pozīcijām uz augšu, kopvērtējumā V 18 grupā izcīnot trešo vietu. Meitenēm šajā grupā Sindija Širaka sestdienas sacensībā bija ceturtajā vietā, bet otrās dienas ne tik veiksmīgais starts liedza iespēju pakāpties līdz godalgotajām vietām.


V 16 grupā īsajā distancē dubultuzvara gulbeniešiem: kopvērtējumā pirmo vietu izcīnīja Jānis Bošs, bet otro vietu ieguva Emīls Galvans. Meitenēm šajā grupā Laura Igaviņa jau pirmajā sacensību dienā nodrošināja diezgan lielu handikapu attiecībā pret otro vietu, lai kopvērtējumā izcīnītu pirmo vietu.


S 21 grupā īsajā distancē abas dienas uzvarēja Dace Anča.

 

Rogainingā startē trīs komandas
Septembra nogalē Rīgas apkārtnē norisinājās 8 stundu „tautas rogainings".

 

Rogainings ir komandu orientēšanās sports apvidū īpaši garā distancē. Komanda, kurā ir 2-5 dalībnieki, apmeklē kontrolpunktus izvēles secībā noteiktā laikā. Komandas uzdevums ir, brīvi orientējoties apvidū, ar kartes un kompasa palīdzību iegūt pēc iespējas vairāk ieskaites punktus, kuri tiek piešķirti par kontrolpunkta apmeklēšanu.

 

Gulbenes novada BJSS pārstāvēja 3 jauniešu komandas, no kurām divas izcīnīja godalgotas vietas savā grupā.

 

MJ jauniešu grupā otro vietu izcīnīja un 178 ieguva Viktors Borisovskis, Jānis Bošs un Mārtiņš Indāns. Šajā grupā ar 145 punktiem piektie Emīls Galvans pārī ar Raivi Ozoliņu.

 

Meitenēm WJ grupā otro vietu un 82 punktus ieguva Sindija Širaka un Laura Igaviņa.

 

Nu jau Gulbenes sporta skolas absolvente Madara Stapāne kopā ar tēti Ivaru izcīnīja trešo vietu G 8 grupā, „savācot"143 punktus.

Pievieno komentāru

Sports