Orientieristu veiksmīgie starti 1

Pārstāv novadu gan Latvijā, gan Lietuvā
Kamēr visa Latvija posās Līgosvētkiem un Jāņiem, deviņi Gulbenes novada orientieristi devās uz Lietuvas pilsētu Palangu, lai piedalītos četru dienu starptautiskās orientēšanās sacensībās „Takas 2011". Savukārt jūlija sākumā gulbenieši startēja Smiltenē un tās apkārtnē Latvijas orientēšanās sacensībās "Kāpa 2011".

Mājās atgriežas ar godalgām No Palangas gulbenieši mājās atgriezās ar vairākām godalgotajām vietām. D 45 grupā Daiga Krēsliņa kopvērtējumā ieguva 2.vietu, labāko laiku (1.vietu) izcīnot otrajā un ceturtajā maču dienā. Gerdai Sirmajai - 7.vieta.

 

D 21 N grupā Sarmīte Gobiņa arī izcīnīja sudraba godalgu, viņai labākais starts izdevās pirmajā sacensību dienā, kad tika sasniegts ātrākais rezultāts.

 

H 70 grupā gulbeniešiem vēl viena otrā pozīcija, tā četru dienu summā Juris Zaķis, pa dienām ierindojoties 4., 5., 2. un 2.vietā, uzrādīja otro labāko rezultātu.

 

H 20 grupā kopvērtējumā 7.vietu ieguva Kristaps Vējš-Āboliņš, pa dienām ierindojoties attiecīgi 4., 8., 4., 6.vietā.

 

D 18 jaunietēm sacensības lieliski uzsāka Laura Igaviņa, pirmajā dienā izcīnot uzvaru savā vecuma grupā, tomēr jau otrajā startā, neveiksmīgi atzīmējoties, viņu diskvalificēja. Jauniešiem šajā vecuma grupā Emīlam Galvanam arī tieši pirmais starts bija visveiksmīgākais - 3.vieta, tomēr turpinājumā sekoja kļūdas pareizā ceļa izvēlē un finālā - 12.vieta.

 

D 20 grupā Sindija Širaka pirmajās divās sacensību dienās bija ceturtajā pozīcijā, bet trešajā maču dienā izcīnīja uzvaru un cerību uz godalgotu vietu kopvērtējumā, tomēr pēdējā sacensību dienā tika sasniegts tikai sestais rezultāts, līdz ar to četru dienu summā viņai - 4.vieta.

 

„Kāpas trīsdienas" notiek jau 25.reizi

Pagājušās nedēļas nogalē Smiltenē un tās apkārtnē norisinājās gada lielākās, masveidīgākās un populārākās Latvijas orientēšanās sacensības "Kāpa 2011". Uz sacensībām ieradās aptuveni 1400 orientieristi no 10 valstīm - Lietuvas, Igaunijas, Spānijas, Somijas, Zviedrijas, Krievijas un citām valstīm.

„Kāpas trīsdienas" ir starptautiskas orientēšanās sacensības, kurās uzvarētājs tiek noteikts, summējot trīs dienu rezultātus. Sacensības organizē orientēšanās klubs OK "Kāpa", tās notiek kopš 1987.gada, un šoreiz Smiltenē tās notika jau 25.reizi.


Pēc dalībnieku skaita šīs sacensības ir lielākās gan Latvijā, gan Baltijas valstīs. Sportistiem bija iespēja spēkiem mēroties 55 grupās atkarībā no vecuma, fiziskās un tehniskās sagatavotības, sākot ar 8 gadus veciem bērniem un beidzot ar 75 un vairāk gadus veciem orientieristiem.

 

"Kāpas trīsdienas" vienlaikus ir arī Latvijas kausa izcīņas posms, bet elites grupas orientieristiem pirmās sacensību dienas rezultāti tika iekļauti Starptautiskās orientēšanās federācijas veidotajā Pasaules ranga kopvērtējumā, tādēļ pēdējos gados piedalās ne vien Latvijas un Baltijas valstu labākie sportisti, bet arī spēcīgi orientieristi no Skandināvijas valstīm, Baltkrievijas u.c.


Līdztekus trīsdienu sacensībām klasiskās orientēšanās distancē otrās sacensību dienas vakarā pilsētas ielās risinājās sprinta sacensības, kas netika iekļautas "Kāpas" kopvērtējumā, toties ir Latvijas kausa posms orientēšanās sprintā.


"Kāpas 2011" kopvērtējumā elites grupās uzvarēja Latvijas labākie orientieristi Mārtiņš Sirmais un Aija Skrastiņa.


Novadu pārstāv 37 orientieristi

Gulbenes novads uz daudzdienu orientēšanās sacensībām ieradās 37 dalībnieku sastāvā, un ne reizi vien apbalvošanas ceremonijā izskanēja Gulbenes BJSS/OK "Pūznis" sportistu vārdi.


Veiksmīgākais starts izdevās Daigai Krēsliņai, kas W 45 L distancē nopietnā konkurencē trīs dienu kopvērtējumā izcīnīja 1.vietu. Sacensību pirmajā un trešajā startā viņa bija otrā, bet otrās dienas mačā izcīnītā uzvara nodrošināja vietu uz augstākā goda pjedestāla pakāpiena.


Godam Gulbenes novada sporta skolu pārstāvēja jaunie orientieristi: W 12 x (īsajā distancē) grupā meitenēm 3.vietu trīs dienu summā izcīnīja Alise Jermacāne. Veiksmīgākais starts viņai bija pirmajā sacensību dienā, kad Alise kļuva par savas grupas uzvarētāju, tomēr 4. un 3.vieta nākamajās dienās liedza viņai iespēju pakāpties augstāk. Zēniem šajā grupā 2.vietā - Emīls Vaļickis. Viņam savukārt pirmajā dienā bija neveiksmīgākais starts - 4.vieta, toties jau sestdien viņš kāpa uz augstākā pjedestāla, svētdien Emīlam - 2.pozīcija. Roberts Raivo Putns kopvērtējumā ierindojās tūlīt aiz Emīla - 3.vietā, viņam labākais bija otrās dienas starts - 2.vieta.


W 14 xx grupā atkal sudrabs un bronza mūsu novada pārstāvēm, tā Agneta Švarce - Švampāne individuāli pa dienām ierindojās 2., 2. un 1.vietā, kas trīs dienu summā nodrošināja viņai 2.vietu. Savukārt viņas treniņu biedrene Alise Indriča ieguva 3.vietu kopvērtējumā, bet pa dienām bija 4., 5. un 2.vietā.


W 21 xx grupā trīs dienu summā Sarmīte Gobiņa izcīnīja 3.vietu, pa dienām ierindojoties 4., 5., 3.pozīcijā. Tikai nedaudz līdz labāko trijniekam pietrūka Sindijai Širakai, kas W 20 grupā ieguva 4.vietu, no bronzas godalgas atpaliekot vien par trīs minūtēm trīs dienu summā. Jauniešiem 18 gadus veco sportistu grupa netiek dalīta, un nopietnajā konkurencē atzīstami startēja Jānis Bošs, kopvērtējumā ierindojoties 11.vietā. Labākais starts bija piektdien - 9.vieta.


Sestdienas vakara sprintā no gulbeniešiem piedalījās tikai četri sportisti. Veiksmīgākais starts - Daigai Krēsliņai - izcīnīta 2vieta savā vecuma grupā un tikai 11 sekundes viņu šķīra no augstākās pozīcijas. W 18 grupā Laurai Igaviņai - 6.vieta. Kristapam Vējam - Āboliņam nebija atsevišķi savas junioru grupas. Startējot pieaugušo konkurencē, viņam atzīstams sniegums - 12.vieta.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Sports