Pārbauda spēkus pirms pasaules čempionāta

Jēkabpilī 25.augustā ar parādi un sacensībām vieglatlētikā atklāja jauno pilsētas stadionu. 5 kilometru distancē 2.vietu veterāniem ieguva gulbenieti Gunārs Rubenis, bet Guntis Balodis - 4.vietu.

Gunārs Rubenis "Dzirkstelei" stāsta, ka Jēkabpilī pārbaudīja spēkus pirms starta 17.pasaules veterānu čempionātā vieglatlētikā, kas no 4. līdz 15.septembrim notiks Itālijas pilsētā Rieconē pie Adrijas jūras. Latvijas komandas piedalīsies vecuma grupā 60+ un 65+ vīriešiem, kur lielajā soļotāju pulkā soļos arī Guntis Balodis un Gunārs Rubenis. Kopumā tajā piedalīsies vairāk nekā 8900 veterāni no visas pasaules. Latviju pārstāvēs 64 dalībnieki, 10 no tiem būs soļotāji. 5, 10 un 20 kilometru distancē soļos vairāk nekā 1000 dalībnieku.

Sacensību nolikums paredz, ka 10 un 20 kilometru distancēs notiks komandu sacensības, startējot vecuma grupā trīs sportistiem no vienas valsts.

Pēc iepriekšējiem pieteikumiem redzams, ka galvenie pretendenti uz godalgotām vietām būs Amerikas Savienotās Valstis, Vācijas, Itālijas, Īrijas, Šveices, Krievijas, Francijas un Latvijas.

Guntim Balodim šis būs lielākais starptautiskais starts, bet Gunāram Rubenis kolekcijā jau ir vairākas pasaules un Eiropas čempionātu medaļas gan individuālajās, gan komandu sacensībās.

Veterāni arī atzīmēja Latgales visu laiku labākā soļotāja, astoņkārtējā Moldāvijas čempiona un rekordista, sporta meistara Gunāra Mīkuļa 70 gadu jubileju.

"Jēkabpils pilsētas sportisti saņēmuši lielisku dāvanu - Jēkabpils pilsētas stadionā atjaunots futbola laukums, iekārtots skrejceļš, astoņos celiņos ieklāts visām starptautiskām prasībām atbilstošs segums, daļēji atjaunotas tribīnes. Jēkabpilieši cer, ka sportistu vajadzībām tiks izbūvēta arī viesnīca," saka G.Rubenis.

Pievieno komentāru

Sports