Pārbauda spēkus spēkavīru sacensībās Alūksnē

Pagājušajā nedēļas nogalē Alūksnē vienlaikus ar starptautiskajām riteņbraukšanas sacensībām "Keggi Velo 2009" notika arī spēkavīru sacensības "Alūksnes spēkavīrs 2009". Tajās startēja 14 dalībnieki no dažādām Latvijas pilsētām. Starp viņiem bija arī divi Gulbenes rajona pārstāvji Kristaps Dauksts un Aigars Cīrulis.

Sacensību dalībniekiem bija jāsacenšas sešās disciplīnās: fermera pastaigā (atlēts veic 50 metru distanci ar 80 kilogramu "koferi" katrā rokā), auto vilkšanā (atlēts velk iejūgam piestiprinātu kravas autobusu, kura svars ir divas tonnas), baļķa celšanā (atlēts paceļ virs galvas 70 kilogramu smagu baļķi), vilkmē (atlēts paceļ no zemes un iztaisnojas ar 160 kilogramu smagumu katrā rokā); pīlē (atlēts mēro 25 metru distanci, abās rokās turot 130 kilogramus smagu "koferi"), kā arī stafetē (atlēts divas reizes uz priekšu un divas atpakaļ pārvieto 220 kilogramu smagu traktora riepu, bet pēc tam uz 1,30 metrus augstas platformas novieto trīs dažādus smagumus, kuru svars ir 40, 70 un 80 kilogrami).

 

Lai arī uzdevumi nebija nemaz tik viegli, maz bija tādu, kas ar kādu no tiem nespēja tikt galā. Organizatori disciplīnas bija veidojuši tā, lai tās būtu pa spēkam ikvienam, kas kaut nedaudz ir gatavojies spēka pārbaudījumiem. Domājot par godīgu konkurenci, sacensībās bija aizliegts piedalīties sportistiem, kas startējuši Latvijas elites vai amatieru spēkavīru čempionātos.

 

Rancēnietis K.Dauksts un gulbenietis A.Cīrulis uzrādīja ļoti labus rezultātus. Fermera pastaigā Kristaps izcīnīja 1.vietu, Aigars - 6.vietu. Auto vilkšanā Kristaps uzrādīja 2.labāko rezultātu, Aigars - 9. rezultātu. Baļķa celšanā Kristapam - 6.vieta, Aigaram - 5.vieta, vilkmē Kristapam - 8.vieta, Aigaram - 7.vieta. Disciplīnā "Pīle" Kristaps palika nepārspēts, Aigaram - 4.vieta. Stafetē Kristaps ierindojās 5.vietā, Aigars - 13.vietā. Summējot rezultātos visās disciplīnās K.Dauksts ieguva 2.vietu, savukārt A.Cīrulis ierindojās 8.vietā. Ar pārliecinošu punktu pārsvaru uzvaru un arī titulu "Alūksnes spēkavīrs 2009" izcīnīja smiltenietis Ivars Pupčenoks.

 

Sacensības organizēja biedrība "Spēka pasaule" sadarbībā ar Alūksnes pilsētas domi.

Pievieno komentāru

Sports