Pārbaudes spēlē "Buki" zaudē “Ķeizarmežam”

Trešdien, 3.septembrī, "Buku" pirmā pārbaudes spēlē uzvaru ar 79:74 guva Ķeizarmeža komanda.

Spēles sākumā vadībā izvirzījās mājinieki (8:2), taču kapteiņa un Edmunda Gabrāna caurgājieni ļāva pietuvoties līdz -2 (8:6).

Ceturtdaļas beigās lieliski nospēlēja Zintis Plivda un Artūrs Brūniņš. Artūrs vispirms izlīdzināja rezultātu ar tālmetienu un Zintis izvirzīja mūsējos vadībā ar 18:16. Ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 18:18.

Otrās desmit minūtes veiksmīgāk šoreiz uzsāka Buki - Uldis Rudzītis izvirzīja komandu vadībā 22:25. Taču, kad vajadzētu sākt arvien vairāk palielināt pārsvaru, Krists Pīternieks ar slam dunk ceturtdaļas vidū atkal atgriež vadību Ķeizarmežam. Uzreiz pēc tam seko Brūniņa un jaunā centra Petrenko tālmetieni un Plivdas pārtvertā bumba, kam seko divi punkti ar sodu, jau atkal izvirzot mūsu basketbolistus vadībā (29:34). Minūti pirms puslaika beigām mājinieki izlīdzina rezultātu 40:40. Minimāls pārsvars tiek atgūts ar soda metieniem pēdējās sekundēs (42:43).

Otro puslaiku gulbenieši diemžēl iesāka ar 4 kļūdām pēc kārtas, kas ļāva pretiniekam jau atkal izvirzīties nelielā vadībā 51:45. Ulda Rudzīša atspēlēšanās mēģinājumiem pievienojas arī Gabrāns un Jurijs Petrenko (57:55).Taču atkal tiek pieļautas kļūdas saspēlē un aizsardzībā un Ķeizarmežs atgūst zaudēto vadību pašās ceturtdaļas beigās 62:57.

Pēdējās ceturtdaļas sākumā mūsējiem izdodas atkal samazināt starpību 64:62 un pēc Petrenko tālmetiena mums vairs tikai -1. Izdodas pat atgūt vadību, diemžēl tulīt pēc tam seko trīs piezīmes aizsardzībā un rezultāts 77:72. Gundars Rauza vēl atgūst divus punktus 77:74, taču 4 sekundes pirms beigām punktu spēlē pieliek Ķeizarmežs 79:74.

Ķeizarmeža sastāvu uz šo sezonu ir papildinājuši trīs Buku pagājušās sezonas jaunie spēlētāji - Toms Celmiņš, Krists Pīternieks un Mārtiņš Jaunzems. Krists bija arī viens no galvenajiem uzvaras kalējiem mājiniekiem.

Savukārt Buku saspēlē, jo īpaši aizsardzībā bija manāms neliels haoss, taču ņemot vērā to, ka gulbeniešiem trenera nebija un šādā sastāvā viņi laukumā devās pirmo reizi (ukraiņu centram šī bija pirmā spēle Bukos vēl pirms pirmā oficiālā treniņa) spēle vismaz rezultāta ziņā aizritēja veiksmīg. Spēle pati vaiāk atgādināja uzspēlēšanu nevis spēli.

Ķeizarmežs - ASK/Buki 79:74 (18:18; 24:25; 20:14; 17:17).

ASK/Buki: Brūniņš 19, Rauza un Rudzītis pa 13, Plivda 9, Petrenko 8, Gabrāns 7, Kļaviņš 5, Kazāks, Kindzulis, Žukovskis.