Pārved četras medaļas 1

Ivars Logins Pasaules čempionātā  izcīnīja zelta medaļu, Gunārs Rubenis – divas zelta un vienu bronzas medaļu

Sestdien Somijas pilsētā  Lahti beidzās XVIII Pasaules čempionāts vieglatlētikā veterāniem. Sacensībās Latvijas komandas sastāvā veiksmīgi startēja arī gulbenieši Gunārs Rubenis un Ivars Logins. Sacensībām bija pieteikti 4947 dalībnieki (vecumā no 35 līdz 100 gadiem) no 86 valstīm. Arī no  Latvijas uz sacensībām bija devusies kupla komanda. Sacensības notika vairāk nekā 40 disciplīnās un 14 vecuma grupās kā vīriešiem, tā sievietēm.

Latvijas komanda čempionātā  kopumā izcīnīja 17 medaļas (5 zelta, 4 sudraba un 8 bronzas). Mūsu valsts delegācija starp 61 valsti, kas izcīnīja medaļas, ierindojās 28.vietā. Gulbenes pārstāvji izcīnīja 4 medaļas – 3 zelta un 1 bronzas.

Vienmēr gribas vēl labāk

G.Rubenis šajās sacensībās startēja 5, 10 un 20 kilometru soļojumos. 5 kilometru individuālajā  soļojumā gulbenietis ierindojās 5.vietā. “Ar tiem rezultātiem, kādi līdz šim tika uzrādīti 5 kilometru soļojumā Latvijā, man būtu vismaz bronzas godalga, taču acīmredzot startus ietekmēja laika apstākļi, neko nevarēja izdarīt,” stāsta G.Rubenis.

10 kilometru soļojums tika vērtēts gan individuāli, gan arī komandu vērtējumā. Individuālajā vērtējumā šajā disciplīnā G.Rubenis izcīnīja 6.vietu, savukārt komandu vērtējumā G.Rubenis kopā ar saviem biedriem kāpa uz goda pjedestāla 1.pakāpiena. Aiz viņiem palika Vācija, latviešu veterāni konkurentus apsteidza par 9 minūtēm.

Arī 20 kilometru soļojumā  komandu vērtējumā G.Rubenis ar komandas biedriem ierindojās 1.vietā. Arī šoreiz vācieši tika apsteigti par apmēram 9 minūtēm. Individuālajā vērtējumā G.Rubenis šajā  disciplīnā uzrādīja 3. labāko rezultātu un izcīnīja bronzas godalgu.

“Pašam, protams, ir gandarījums par šiem rezultātiem. Man vienīgajam no Latvijas komandas arī izdevās izcīnīt visvairāk medaļu, taču vienmēr, protams, gribas vēl labāk. Varēja būt arī piecas medaļas  - tagad jābrauc uz citām sacensībām pēc trūkstošajām medaļām,” smej G.Rubenis un piebilst, ka jau dienu pēc sacensībām atsācis trenēties un tuvākajā laikā droši vien dosies atkal uz jaunām sacensībām.

Nepieciešams cītīgs darbs un treniņi

I.Logins startēja lodes grūšanā. Ar rezultātu 15,81 metrs viņš izcīnīja zelta medaļu. “Es biju gatavojies tieši šai disciplīnai. Citās sacensībās esmu grūdis arī tālāk, taču sacensības ir sacensības, atmosfēra ir citādāka nekā pie mums Latvijā, tādēļ varbūt arī rezultāts nebija tāds, kā cerēju, tomēr 1.vieta ir izcīnīta. Izdevās pārspēt Krievijas pārstāvi, kas ir piedalījies olimpiādē un grūdis pavisam tālu, viņš šoreiz palika tikai 3.vietā. Tas liecina, ka nevar vienkārši aizbraukt un būs labs rezultāts. Ir nepieciešams darbs un sagatavošanās. Man tas arī bija. Uz veciem lauriem nevar gozēties. Man šis rezultāts ir sasniegts pa diviem gadiem cītīga darba. Mērķis bija, un tas ir sasniegts. Mēs ar Gunāru esam ļoti mērķtiecīgi,” saka I.Logins. Viņš arī saka lielu paldies Gulbenes sporta centra direktoram Ziedonim Lazdiņam un pārējiem darbiniekiem. “Uz sacensībām, protams, bija jādodas pa saviem līdzekļiem, neviens mūs neatbalstīja, tādēļ prieks, ka varam vismaz izmantot sporta centra stadionu, kur trenēties.”