Pārved zelta un sudraba medaļu

No 16. līdz 25.augustam Eiropas labākie vieglatlētikas veterāni Vācijas, Čehijas un Polijas trijstūra robežrajona pilsētās pulcējās uz 18. Eiropas veterānu čempionātu vieglatlētikā. Uz startiem bija devušies arī 50 Latvijas vieglatlēti, starp tiem arī divi mūsu novada sportisti - Gunārs Rubenis un Vitālijs Deksnis.

Gan G.Rubenis, gan arī V.Deksnis startēja 5 kilometru distancē individuālajā vērtējumā un arī prestižajā 20 kilometru distancē komandu vērtējumā. 5 kilometru distancē G.Rubenis savā M70 grupā izcīnīja 7.vietu, savukārt V.Deksnis M50 grupā ieņēma 11. pozīciju. Viņš gan piebilst, ka šī distance viņam esot bijusi kā treniņš pirms 20 kilometru soļojuma. 20 kilometru soļojumā komandu vērtējumā Latvijas soļotāji uzrādīja izcilus rezultātus. Komandā bija trīs cilvēki un viņu rezultāti tika summēti. G.Rubenis kopā ar komandas biedriem daugavpilieti Vladimiru Dribincevu un rīdzinieku Zigurdu Irbi izcīnīja zelta medaļu, 2.vietā ierindojās vācieši un 3.vietā – čehi. Savukārt V.Deksnis kopā ar Normundu Ivzānu no Preiļiem un Madaru Breidi  no Tukuma izcīnīja sudraba godalgu. 1.vietu izcīnīja krievu sportisti un 3.vietu – austrieši.

Mūsu novada veterāni ir ļoti apmierināti ar rezultātiem šajā Eiropas čempionātā. V.Deksnis atzīst, ka 20 kilometru soļojumā viņam bijis par 12 minūtēm labāks rezultāts nekā pagājušajā gadā Itālijā. G.Rubenis priecājas, ka beidzot ir izdevies izcīnīt arī šo zelta medaļu – tā bijusi vienīgā, kuras viņam vēl neesot bijis. Sportisti atklāj, ka sacensībās nemaz tik viegli arī neesot bijis startēt, jo sacensību laikā Eiropā valdīja liela tveice. Viņiem nācies soļot gandrīz plus 40 grādu lielā svelmē, un tas bija ļoti grūti. Gan G.Rubenis, gan V.Deksnis ir gandarīti, ka komandu vērtējumā ir izcīnītas augsta kaluma medaļas. Startējot komandā, ir pavisam cita atbildība, sportisti apzinās, ka nedrīkst pievilt savus biedrus un ir jācīnās līdz galam.

Kopumā šajā čempionātā piedalījās gandrīz 4000 dalībnieki no 33 valstīm un Latvijas izlase kopvērtējumā ar 9 zelta, 10 sudraba un 7 bronzas medaļām ieņēma 17.vietu.

Gulbenes sportisti saka paldies novada domei par finansiālu atbalstu. Šajā nedēļas nogalē vieglatlētikas veterāni plāno doties uz sacensībām Jēkabpilī.