Pasaules čempionātā militārpersonām – 7.vieta

Latvijas komanda, kas startē zem "Buku" karoga, pasaules čempionātā militārpersonām ierindojās 7.vietā, ziņo "www.buks.lv".

Jau rakstījām, ka pirmajās divās grupu spēlēs pret Itāliju un Kipru tika gūtas uzvaras, taču trešajā spēlē Latvijas komandai diemžēl nācās piekāpties Lietuvas komandai (73:80). Spēli jau no paša sākuma veiksmīgāk iesākuši lietuvieši. Dodoties puslaika pārtraukumā, Lietuvas pārsvars bija visai liels - 29:49, taču spēles otrajā puslaikā Latvija spēja saņemties un spēli beidza ar rezultātu 73:80.

Piektdien komanda aizvadīja izšķirošo spēli pret Kazahstānas komandu. Arī šajā spēlē Latvijas komanda piekāpās pretiniekiem (79:85), tādējādi tika arī zaudēta iespēja spēlēt pusfinālā.

Nākamajā spēlē Latvijas komanda ar rezultātu 73:85 piekāpās Vācijai, savukārt cīņā par 7. - 8.vietu Latvijai izdevās izcīnīt uzvaru pār Itālijas komandu (72:62) un turnīru beigt 7.vietā.

Latvijas komandu turnīrā pārstāvēja Raimonds Feldmanis, Māris Baranovskis, Uldis Rudzītis, Jānis Graudiņš, Jorens Sproģis, Arnis Servuts, Agris Kazāks, Ingars Gulbis, Jānis Viškurs un Armīns Dīcis.
Par spīti tam, ka dalībai šajā čempionātā komanda nesaņēma finansiālu atbalstu no Aizsardzības ministrijas, pateicoties Armijas sporta kluba darbinieku nesavtīgai darbībai, komanda devās uz čempionātu, tā garantējot vietu nākamajā Pasaules čempionātā.