Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pauerliftings: Gulbenē 18. jūlijā spēkošanās vakars 2

Sestdienas vakaru 18. jūlijā „Gulbenes K.S.P.” sporta klubs aicina pavadīt sportiskā noskaņā un piedalīties Gulbenes pilsētas atklātajā čempionātā svaru stieņa spiešanā guļus bez ekipējuma. Sacensības sāksies pulksten 19.00 Gulbenes sporta centra zālē, Skolas ielā 12a.

No pulksten 18.00 līdz 19.00 notiks dalībnieku reģistrēšanās un svēršanās, nosakot svara kategoriju. Lai sacensībās varētu parādīt savu spēku svaru stieņa spiešanā guļus, atlētam vispirms jāpiesaka sava dalība interneta vietnē http://piedalies.sp.lv/. Sporta censoņu pieteikumi ir gaidīti līdz 16. jūlijam vai sacensību dienā.

Sacensību mērķis ir popularizēt veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, iepazīstināt novada iedzīvotājus ar spēka trīscīņas sporta veidu, kas pazīstams arī kā pauerliftings. Spēka trīscīņā viena no disciplīnām ir svaru stieņa spiešana guļus, kas ir viena no tehniski viskaprīzākajām kustībām. Tās laikā sportists noceļ svaru stieni no balstiem, viņam drīkst palīdzēt to izdarīt arī asistents, un tad tiek gaidīta tiesneša komanda „Sākt kustību!”. Svaru stienim ir jāpieskaras krūtīm ar kustības pilnīgu apstāšanos. Tad, uzspiežot stieni atpakaļ, jāgaida tiesneša signāls to nolikt. Ja nav bijusi apstāšanās uz krūtīm, svaru stienis nepieskārās krūtīm, kustības laikā tika atrauta kāja vai kāda cita ķermeņa daļa no atbalsta virsmas, tad rezultāts netiek ieskaitīts. Sacensības ir lielisks veids, kā trenēt tehnisko izpildījumu. Savukārt tiesnešu klātbūtne sacensībās sniedz iespēju sportistam uzzināt savas neveiksmes iemeslus.

Sporta kluba „Gulbenes K.S.P.” komanda aicina iedzīvotājus izmēģināt savu spēku Gulbenes pilsētas atklātajā čempionātā svaru stieņa spiešanā guļus un radīt motivāciju turpmākajiem treniņiem. Lai sacensības būtu spraigākas, tajās piedalīties ir gaidīti arī citu novadu sportot gribētāji. Spēcīgākie sacensību dalībnieki tiks godināti ar medaļām un diplomiem, savukārt trīs labākās komandas tiks apbalvotas ar kausiem.

Sacensību nolikums ir pieejams: http://piedalies.sp.lv/lv/2015-gada-gulbenes-pilsetas-cempionats

Gulbenes pilsētas atklāto čempionātu svaru stieņa spiešanā guļus bez ekipējuma organizē biedrība „Gulbenes K.S.P.” sporta klubs sadarbībā ar Gulbenes sporta centru un Latvijas Pauerliftinga federāciju. Sacensības atbalsta Latvijas Sporta federāciju padome, Izglītības un zinātnes ministrija, laikraksts „Dzirkstele”, http://www.gigants.lv/, pārstrādes uzņēmums „Rosība” un interneta veikals http://veikals.sp.lv/.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

ziņkārīgā

Par Pauerliftingu n0 vikipēdijas. ,,Profesionālajiem sportistiem katram ir sava treniņa metode, jo katra ķermenis ir unikāls un, lai sasniegtu maksimālo rezultātu, ir jāzina savs ķermenis un kuras treniņa metodes ir vislabakās." Vai tad tik vienkārši ir piedalīties ikvienam interesentam šādā pasākumā???? bez treniņiem??? Jāpajautā fizioterapetam...

pirms 5 gadiem, 2015.07.02 16:37

?

Josta ap vidukli ir galvenais aizsargs mugurai. Spēka trīscīņā izmanto platās ādas jostas.
Saites
Saites kājām un rokām pasargā locītavas vingrinājuma izpildes laikā.
Triko
Ir 3 veidu triko, katrs savam vingrinājuma. Šie triko ir izgatavoti no speciāliem izturīgiem materiāliem un vingrinājuma laikā palīdz noturēt muskuļus. Līdz ar to var pacelt mazliet lielāku svaru, kā arī samazinās traumu risks.
Kurpes
Pietupieniem izmantot augstā tipa kurpes ar cietu zoli lai kāja vingrinājuma izpildes laikā neizkustās. Vilkmei izmanto apavus ar ļoti plānu zoli, lai vingrinājumu amplitūda būtu pēc iespējas mazāka , jo, ja svars ir pāris 100 kg, tad milimetri arī daudz ko nosaka.

pirms 5 gadiem, 2015.07.02 16:41

Sports