Pauerliftings: komandu vērtējumā - otrā vieta 5

Pagājušajā sestdienā Alūksnē norisinājās Alūksnes novada čempionāts klasiskajā svaru stieņa spiešanā guļus. Tas bija 16. Latvijas Kausa posms, kurā “Gulbenes K.S.P.” sporta klubu pārstāvēja desmit dalībnieki, kuri komandu vērtējumā izcīnīja 2.vietu.

Startē pirmo reizi un jau 1.vieta!
Šajās sacensībās bija jāveic viens vingrinājums - svara stieņa spiešana guļus.

Sieviešu grupā svara kategorijā līdz 63 kg savās pirmajās sacensībās 1.vietu izcīnīja Marina Vīksniņa ar rezultātu 57,5 kg, absolūtajā vērtējumā – 2.vieta.

Veterānu V40 grupā svara kategorijā līdz 83 kg 1.vietu izcīnīja Raitis Vinters ar rezultātu 130 kg, absolūtajā vērtējumā - 3.vieta, svara kategorijā līdz 105 kg 1.vietu ar rezultātu 140 kg izcīnīja Arnis Mazurs, kurš ieguva traumu.

Veterānu V50 grupā svara kategorijā līdz 74 kg 1.vietu izcīnīja Ringolds Kļaviņš ar rezultātu 95 kg, svara kategorijā līdz 83 kg 1.vietu izcīnīja Vilnis Lamsteris ar rezultātu 125 kg, absolūtajā vērtējumā - 2.vieta.

Veterānu V60 grupā svara kategorijā līdz 66 kg 1.vietu izcīnīja Ēriks Dumārovs ar rezultātu 65 kg.

“Open” grupā svara kategorijā līdz 93 kg 2.vietu ieguva Aigars Cīrulis ar rezultātu 152,5 kg.

Jauniešu grupā svara kategorijā līdz 83 kg 2.vietu ieguva Dilans Kurepins ar rezultātu 117,5 kg, 4.vietu savās pirmajās sacensībās ieguva Denis Valdis Štāls ar rezultātu 85 kg. Svara kategorijā līdz 93 kg 3.vietu ar jaunu personīgo rekordu ieguva Rihards Pavlovs ar rezultātu 120 kg.

Spraigas cīņas par godalgām
“Gulbenes K.S.P.” sporta kluba komandas pārstāvis A.Cīrulis stāsta, ka sacensības bija interesantas ar spraigām cīņām par godalgām.

“Šīs bija pēdējās Latvijas Kausa sacensības. Mūsu komanda jau pirms laba laika izcīnīja Latvijas Kausu spēka trīscīņā, un balvā ieguvām 400 eiro inventāra iegādei. Pēc šīm sacensībām esam ieguvuši arī 2.vietu Latvijas Kausā svara stieņa spiešanā guļus. Vēl, protams, ir trīs Kausa posmi, bet mums vairs nav iespējams atņemt 2.vietu,” stāsta A.Cīrulis un piebilst, ka nākamā gada Latvijas Kausa izcīņas kārtība, visticamāk, mainīsies, jo deviņpadsmit Kausa posmi gada laikā ir par daudz. Komandas, kurām ir mazs atlētu skaits, nevar izturēt tādu slodzi.

“Latvijas Pauerliftinga federācijas valdē esam apsprieduši šo situāciju, kā labāk būtu organizēt 2018. gada Latvijas Kausa izcīņu,” stāsta A.Cīrulis.

Viņš, rezumējot šo sezonu, atzīst, ka par sasniegto “Gulbenes K.S.P.” sporta klubs ir ļoti priecīgs, jo sezona nebija viegla.

“Bija jauns komandas vadītājs, kurš vasarā paziņoja, ka vairs nevarēs vadīt komandu, jo pārceļas dzīvot uz citu pilsētu, tāpēc komandas vadības grožus atkal pārņēmu pats. Atkal vairāk tiek domāts par jaunu atlētu piesaisti, lai labāk sagatavotos Latvijas čempionātiem, kas norisināsies novembrī un decembrī, kā arī tiek domāts par nākamā gada Eiropas čempionātu klasiskajā spēka trīscīņā, kas norisināsies Lietuvā, un šajās sacensībās gatavojas startēt vairāki mūsu atlēti,” saka A.Cīrulis.