Pauerliftings: panākumi sacensībās Igaunijā 1

Pagājušajā sestdienā Igaunijā, Suure-Jaani pilsētā, notika brīvās cīņas turnīra “Nublust Nabiks” 3.posma sacensības, kurās piedalījās arī četri sporta kluba “Gulbenes K.S.P.” jaunie cīkstoņi trenera Ata Jencīša vadībā.

Uz sacensībām Igaunijā devās Alans Karuzins (svara kategorijā līdz 42 kg), Rolands Blūms (svara kategorijā līdz 53 kg), Ričards Bubišs (svara kategorijā līdz 59kg) un Artūrs Maļiks (svara kategorijā līdz 73kg).

“A.Maļika svara kategorijā startēja spēcīgi un pieredzējuši cīkstoņi. Jau pirmā cīņa Artūram bija ar turnīra uzvarētāju, kur Artūrs zaudēja pēc punktiem. Viņam vēl bija iespēja cīnīties par 3.vietu, bet arī šajā cīņā - zaudējums. Artūrs cīnījās atbilstoši saviem spēkiem un mēģināja izpildīt treniņos apgūto paņēmienu, bet pretiniekiem tomēr izdevās no tā izvairīties,” stāsta treneris.

Arī R.Bubišam pretiniekos bija pieredzējuši cīkstoņi, kuri bija drošāki cīņā uz paklāja, un Ričardam šoreiz nācās samierināties ar zaudējumiem.

“A.Karuzinam jau pirmajā cīņā pretī stājās spēcīgs cīkstonis, kuru pēc metiena pār gurnu otrā perioda vidū viņam izdevās noturēt uz lāpstiņām. Otrā cīņa Alanam bija ar vienu no Igaunijas labākajiem cīkstoņiem, tajā tika gūta uzvara. Cīņā Alanam izdevās nobloķēt praktiski visus pretinieka uzbrukumus. Apskaužama bija Alana aukstasinība, cīnoties otro puslaiku, kad viņš aizsargājās un arī izmantoja iespējas, lai uzbruktu. Šī cīņa prasīja daudz enerģijas un gribasspēka, kā pietrūka nākamajā cīņā par 1.vietu. Arī fināla cīņa bija interesanta, bet Alanam pēc iepriekšējās cīņas un uzvaras vairs nebija spēka un viņš samierinājās ar 2.vietu,” stāsta A.Jencītis.

R.Blūmam savā svara kategorijā pretī stājās jau pazīstami pretinieki. Pirmajā cīņā Rolands guva tehnisku uzvaru ar 10 punktu pārsvaru. Nākamā cīņa bija ar pieredzējušu pretinieku. Šajā cīņā bīstamās situācijās nokļuva gan viens, gan otrs cīkstonis, bet pretinieks tomēr bija veiksmīgāks un guva uzvaru. Rolandam vēl bija iespēja cīnīties par 3.vietu un šo iespēju viņš nelaida garām.

“Daži mūsu puiši atzina, ka pirms cīņām bija uztraukušies un tāpēc cīņas nav izdevušās, kā nākas. Taču mājupceļā varēja redzēt, ka, piemēram, Alans ir kļuvis vēl pārliecinātāks par sevi un ir zudusi bijība pret spēcīgajiem pretiniekiem,” secina treneris.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jautājums

Pauverliftings vai tomēr brīvā cīņa?

pirms 4 gadiem, 2016.09.20 12:24

Sports