Pērnavas līcī jābūt īpaši uzmanīgiem uz ledus 1

Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienests informē, ka Igaunijā Pērnavas līcī nesen notikuši divi nopietni nelaimes gadījumi, tāpēc Igaunijas policija brīdina Latvijas zemledus makšķerniekus būt īpaši uzmanīgiem uz ledus.

Saskaņā ar Igaunijas policijas informāciju Pērnavas līcī nesen izglābti astoņi Latvijas zvejnieki. Vienā gadījumā zvejnieki pa ledu pārvietojušies ar paštaisītu motociklu un ragavām, bet otrā gadījumā - ar sniega motocikliem, kas ielūstot nogrimuši kopā ar personiskās mašīnas atslēgām.

Igaunijas policija brīdina Latvijas makšķerniekus, ka Pērnavas līcī mainīgais vējš un temperatūras svārstības rada pastāvīgas ledus stāvokļa izmaiņas. Situācija katru gadu kļūst arvien nopietnāka. “Gadu gaitā vispārējais nelaimes gadījumu skaits ir samazinājies, taču Latvijas zvejnieki ir no jauna parādījusies riska grupa. Katru gadu pieliekam lielas pūles, lai informētu sabiedrību par plāno ledu un ielūšanas iespējām, taču, tikko cilvēks ir uz ledus, mēs varam būt pārliecināti, ka notiks nelaimes gadījums. Nav droša ledus! Kāpšana uz ledus sevī ietver savas un citu dalībnieku dzīvības glābšanu. Ir ļoti svarīgi novērtēt ledus stāvokli. Cilvēki, kas atbrauc no citām valstīm, piemēram, Latvijas, nevēlas atgriezties mājās ar tukšām rokām un uzņemas nevajadzīgu risku,” uzsver Pērnavas policijas iecirkņa priekšnieks Andress Sinimeri.

Policijas statistika liecina, ka katru gadu izglābto Latvijas zvejnieku skaits palielinās: 2014.gadā – viens cilvēks, 2015.gadā – viens cilvēks (papildus no dreifējoša ledus gabala izglābti 54 cilvēki, no kuriem trešdaļa bijuši Latvijas zvejnieki), 2016.gadā – septiņi cilvēki, 2017.gadā – astoņi cilvēki.

Igaunijas policija Latvijas zvejniekiem iesaka problēmu gadījumā zvanīt uz 112. Tāpat jāatceras, ka telefonam jābūt pilnībā uzlādētam un tas jāievieto ūdens necaurlaidīgā plastikāta maisiņā; vienmēr jāņem līdzi glābšanas piederumi; jāapgūst glābšanas iemaņas; jāņem līdzi navigācijas ierīces (GPS vai kompass); nedrīkst makšķerēt vienatnē; ģimenes locekļi vai draugi ir jāinformē par zvejošanas plāniem un atgriešanās laiku; jāizvairās no teritorijām, kur ledus stāvoklis nav nosakāms; jāizvairās uz ledus lietot braucamlīdzekļus; jālūdz padoms vietējiem zvejniekiem, kā arī jāizmanto teritorijas, kur ar zveju nodarbojas vietējie zvejnieki.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Cope.

Nesen bija raksts ka Gulbenietis izglabis 5cus Igaunijas makskerniekus.

pirms 4 gadiem, 2017.02.14 17:12

Sports