Piedalās Līgu un Jāņu čempionātā

Preiļos 23.jūnijā notika atklātais Līgu un Jāņu čempionāts vieglatlētikā sportistiem - sievietēm, kas sasniegušas 30 gadu, bet vīrieši - 35 gadu vecumu. "Pasaulē šī grupa pēc šī vecuma iedalījuma tiek uzskatīta par meistaru grupu. Sacensībās piedalījās vairākums šīs kategorijas sportistu, starp viņiem arī desmit Gulbenes novada sportisti," stāsta Gunārs Rubenis.

Speciāli godināja arī Līgas un Jāņus. Sportisti tika apbalvoti pa vecuma grupām, bet ar uzvarētāju krekliem un jāņusieru tika godināti trīs pirmo vietu ieguvēji katrā disciplīnā pēc speciālas koeficientu sistēmas.

Četras reizes uz goda pjedestāla kāpa Anita Žavrida, Rita Vucena un Zaiga Baltā. Rita izcīnīja 2.vietu 100 metru un 400 metru skrējienā, 1.vietu soļošanā savā vecuma grupā un kļuva par uzvarētāju dāmu konkurencē. Anita ierindojās 2.vietā 1500 metru skrējienā un 3 kilometru soļojumā, 1.vietā - 400 metru skrējienā savā vecuma grupā, bet ar kreklu un jāņusieru tika godināta par 3.vietu kopvērtējumā 400 metru skrējienā. Zaiga Baltā ieguva pirmās vietas 400 metru un 100 metru skrējienā un 3 kilometru soļojumā savā vecuma grupā un bija otrā visu soļotāju dāmu konkurencē. Pirmajās vietās arī Irita Bačka - 5 kilometru soļojumā un 1500 metru skrējienā savā vecuma grupā, kā arī 3.vieta 1500 metru skrējienā starp dāmām.

Gulbenes komandā startēja arī divi Jāņi - Jānis Pāvuliņš un Jānis Pērkons. J.Pāvuliņš uzvarēja lodes grūšanā savā grupā, bet J.Pērkons bija labākais šķēpa mešanā un tāllēkšanā savā grupā. Viņam laureāta krekls par 3.vietu šķēpa metēju kopvērtējumā.

Vitālijs Deksnis finišēja pirmais savā vecuma grupā 5 kilometru soļojumā un 5000 metru skrējienā.

Juris Gjačs ieguva 2.vietu 5 kilometru soļojumā savā grupā.

Pamazām starp līderiem soļošanā izvirzās Harijs Āboliņš, viņam 1.vieta - 5 kilometru soļojumā savā vecuma grupā un 2.vieta visu grupu soļotāju konkurencē aiz Gunāra Rubeņa. Viņš bija labākais starp visiem soļotājiem, kā arī savā vecuma grupā. Šis bija pēdējais starts pirms Baltijas valstu čempionāta vieglatlētikā un 47.sporta spēļu noslēguma sacensībām 3. un 4.jūlijā Bauskā.