Piedalās olimpiādē Jūrmalā

Nedēļas nogalē trīs dienas Jūrmalā notika Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde jauniešiem vecumā no 12 līdz 18 gadiem, uz kuru pieteikti bija 2220 sportisti.

Sacensības notika 26 olimpiskajos sporta veidos. Pirmo reizi olimpiādes programmā iekļauti trīs sporta veidi – golfs, pieskārienregbijs (touch) un jāšana. Vislielākais dalībnieku skaits reģistrēts vieglatlētikā - 389, futbolā – 194, volejbolā – 156 sportisti. Vēl jaunieši spēkiem mērojās cīņā, handbolā, basketbolā, airēšanā, badmintonā, boksā, burāšanā, džudo, galda tenisā, loka šaušanā, paukošanā, peldēšanā, riteņbraukšanā, smaiļošana un kanoe airēšanā, svarcelšanā, šaušanā, taekvondo, tenisā, triatlonā un vingrošanā. Kopumā tika sadalīti 239 medaļu komplekti.


Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde notiek reizi divos gados. 1992.gadā Latvijā notika pirmās Latvijas skolu olimpiskās dienas vasaras sporta veidos. Vairākos sporta veidos (vieglatlētikā, riteņbraukšanā šosejā, vingrošanā un tenisā) notika cīņa ne tikai par Latvijas Jaunatnes olimpiādes medaļām, bet vēl augstāku statusu – ceļazīmi uz Eiropas Jaunatnes olimpiādi Turcijā, kas norisināsies jau jūlija beigās.


Gulbenes novads tika pārstāvēts volejbolā meitenēm, vieglatlētikā un šaušanā. Volejbolā finālturnīram kvalificējušās bija piecas komandas: Rīga, Daugavpils, Cēsis, Talsi un Gulbene. Jau piektdien pusdienlaikā bija pirmā spēle gulbenietēm ar Cēsu komandu. Gulbenietes spēli uzsāka teicami, ar servēm vien pirmajā setā lika kapitulēt cēsniecēm, beidzot ar rezultātu 25:3, otrajā setā arī dominēja gulbenietes, uzvarot ar 25:11, tikai trešajā setā bija vērojama cīņa, tomēr arī šo setu (25:20)  un visu spēli uzvarēja mūsu volejbolistes. Otrajā dienā abas spēles pret spēcīgajām Rīgas un Daugavpils komandām, līdz ar to divi zaudējumu ar 0:3. Svētdien izšķīrās bronzas godalgu liktenis, kad Gulbenes novads tikās ar Talsiem. Pirmajā setā pārākas bija mūsu spēlētājas, nākamajos divos – pretinieces. Ceturtā seta sākumā dominēja Gulbenes meitenes, atrodoties vadībā pat ar rezultātu 16:8, tomēr turpinājumā meitenes „salūza” un piekāpās talsiniecēm ar 1:3, nodrošinot 4.vietu. Komandas sastāvā spēlēja Laila Melle, Alise Aigare, Madara Krevica, Ilva Linuža, Nika Kaktiņa, Aļona Mackeviča, Viktorija Bodunova, Zane Žogota un Lita Āboliņa, treneres Līvija Grīnberga un Ārija Samsonova.


Vieglatlētikā neapšaubāmi izcilākais sniegums Emīlam Galvanam -  3000  metru skrējiena finiša spurtā viņš  tuvākos sekotājus apsteidza par sekundi un izcīnīja zelta medaļu. Svētdien viņš startēja arī 2000 metru kavēkļu skrējienā, tomēr pieredzes trūkums (pirmo reizi viņš veica šādu disciplīnu) liedza iespēju izcīnīt godalgotu vietu. Rezultātā Emīls ierindojās 7.vietā.


Vieglatlētikas treneris Voldemārs Mezītis cerības lika arī uz 4x100 metru stafetes skrējienu jauniešiem, kas pamatā arī attaisnojās. Roberts Bašķers, Jānis Guoba, Artūrs Krūmiņš un Linards Buliga ar rezultātu 47,03 izcīnīja 6.vietu. Savukārt 4x400 metru stafetē jaunieši ieguva 8.vietu.


Šaušanā novadu pārstāvēja Dairis Neilands un Emīls Kuprovskis, komandas pārstāvis –  Jānis Naglis. Šaušanā ar pneimatisko šauteni Dairim - 8., Emīlam - 11.vieta. Ar mazkalibra šauteni attiecīgi - 9. un 10.vieta.


Pēc neoficiālajiem rezultātiem pašvaldību komandu kopvērtējumā pārliecinoši uzvarēja Rīgas pilsētas komanda, kas izcīnīja 57 zelta, 53 sudraba un 49 bronzas medaļas. Jāpiebilst, ka Rīgas komandu pārstāvēja vairāk nekā 350 jaunie sportisti. Otrajā vietā ierindojās Ventspils pilsēta (18 zelta, 12 sudraba un 8 bronzas medaļas), bet trešo vietu pēc izcīnīto medaļu skaita ieņēma Liepājas komanda (11 zelta, 5 sudraba un 11 bronzas medaļas). Olimpiādē kopumā startēja komandas no 71 pašvaldības, no kurām 56 mājās atgriezās ar medaļām. Liels prieks, ka arī Gulbenes novads bija šo medaļoto komandu skaitā.

Pievieno komentāru

Sports