Piedalās Pasaules speciālajā olimpiādē

Pagājušajā nedēļā Latvijā atgriezās 18 Latvijas jaunieši, 5 meitenes un 13 zēni, kuri startēja Speciālajā olimpiādē Atēnās. Komandas sastāvā bija arī Sveķu speciālās internātpamatskolas audzēknis Jānis Turkupolis. Skolas sporta skolotāja Dace Dīvāne bija Latvijas izlases futbolā trenere. Kā Speciālās Olimpiādes nacionālais direktors kopā ar Latvijas komandu uz sacensībām bija devies arī skolas direktors Aigars Lasis.

Latvijas komandas jaunieši piedalījās sacensībās vieglatlētikā, galda tenisā, jāšanas sportā un futbolā.

 

Kopā Latvijas komanda izcīnīja sešpadsmit medaļas: četras zelta, deviņas sudraba un trīs bronzas.

 

Latvijas futbola komanda, kuras sastāvā spēlēja arī J.Turkupolis, piekāpās tikai Brazīlijas futbolistiem un spēlēs izcīnīja sudraba medaļu.

 

"Šajā olimpiādē mēs ļoti labi startējām. Lielākā daļa medaļu tika iegūtas jāšanas sportā un vieglatlētikā. Vērā ņemami panākumi ir arī futbolistiem, kuriem bija jāspēlē vissmagākajā divīzijā. Latvijas futbolisti zaudēja tikai un vienīgi Brazīlijas komandai. Spēles rezultāts bija 2:5. Piebilstams, ka tieši latviešu puiši bija vienīgie, kam bija pa spēkam pārspēt brazīliešu futbola komandas vārtsargu un gūt vārtus pret šo komandu, līdz šai spēlei pret latviešiem brazīlieši bija spēlējuši "sausā"," stāsta A.Lasis.

 

Speciālajās olimpiskajās spēlēs startē jaunieši ar īpašām vajadzībām, tāpēc viņu panākumi ir īpaši augsti vērtējami. Speciālajās olimpiskajās spēlēs Atēnās kopā piedalījās vairāk nekā septiņi tūkstoši sportistu no 171 pasaules valsts. Speciālās olimpiādes Pasaules vasaras spēles ir lielākais Speciālās olimpiādes sporta notikums četros gados.

Pievieno komentāru

Sports