Piepilda sapni sportā 5

Beļavietis Armands Zvirbulis faktiski jau ir saņēmis ceļazīmi uz vasaras Olimpiskajām spēlēm Londonā, kas notiks nākamgad, no 27.jūlija līdz 12.augustam. Šoruden Armands Pasaules čempionātā brīvajā cīņā Stambulā iekļuva pusfinālā, taču pēc vēlāk piedzīvotajiem zaudējumiem sacensību noslēgumā ieņēma 5.vietu. Tomēr tas bija pietiekami, lai kvalificētos Londonas Olimpiskajām spēlēm.

Viņš paredz, ka Londonā neies viegli, jo tur viņš sacentīsies ar labākajiem no labākajiem - pats krējums.

 

Armands uzskata, ka ceļazīme uz Olimpiskajām spēlēm ir īpaši nozīmīga vēl tāpēc, ka brīvā cīņa nebūt nav Latvijas nacionālais sporta veids, tas nozīmē, ka uz vietas ir ierobežotas izaugsmes iespējas, jo pietrūkst cienīgu pretinieku.

 

Uzvarētāju sporta veids

Armands saka, ka neko daudz jau nevajag, lai nodarbotos ar brīvo cīņu. Ne īpašs uzturs, ne materiālie ieguldījumi.

"Uzvelc šortus, čības un ej cīnies! Šajā sporta veidā nav kaušanās, laušanas, sišanas. Šī ir visprimitīvākā cīņa, kurā svarīgi, kurš kuru pirmais apgāž. Sākumā labākais palīgs ir spēks, vēlāk viltība, bet beigās - izturība," saka sportists.

 

Daudzi puikas izmēģina spēkus šajā sporta veidā, taču paliek tajā tikai dzimuši uzvarētāji. Pieredze tiek gūta treniņos, tas nozīmē, ka katru dienu ir jāsacenšas ar otru cīkstoni. Ja seko zaudējums pēc zaudējuma, tas atsit dūšu.

 

Armands pirmās iemaņas brīvajā cīņā guva, trenējoties pie Dzintara Abakoka Gulbenē. Vēlāk Armandu aizvilināja uz Rīgu, kur par viņu šefību uzņēmās Visvaldis Freidenfelds. 2007.gadā Latvijā tika izveidota brīvās cīņas sportistu izlase, kurā iekļuva arī Armands. 2007.gadā viņš kļuva Eiropas junioru čempions. 2008.gadā Eiropas čempionātā Armands ierindojās 18.vietā, 2009.gadā - 16.vietā, 2009.gadā Pasaules čempionātā - 19.vietā, 2010.gadā Eiropas čempionātā - 9.vietā un Pasaules čempionātā 20.vietā.

 

Armands zina, kāpēc uzreiz nespēja sasniegt tik labus rezultātus, kādus no viņa gaidīja citi un pats. Ir jāsasniedz zināms vīrišķīgais briedums. Cīņas sportā tas ir vecums no 24 līdz 28 gadiem. Sportists pats smej, ka, protams, šādā vecumā spēka briedums iespējams tikai tad, ja jaunietis līdz tam dzīvo veselīgi - nelieto alkoholu, nesmēķē. Armands zina, ka šajā sporta veidā sasniegumi lielā mērā balstās uz sportista paša entuziasma. Viņš turpināja trenēties arī brīžos, kad likās - valsts netic brīvās cīņas sporta veida perspektīvām Latvijā.

 

Četru mēnešu sezona

Armands šobrīd pārstāv Vācijas sporta klubu. Tur brīvās cīņas sezona rit no septembra līdz decembrim - četrus mēnešus. Ir iespēja pastāvīgi dzīvot un trenēties Vācijā, bet pagaidām Armands turp dodas palaikam, lai netiktu iekavētas studijas Latvijas Sporta akadēmijā.

 

Sacensībās viņš startē svara kategorijā līdz 84 kilogramiem. Kompleksus rada arī tas, ka jācīnās ar brīvās cīņas "lielvalstu" pārstāvjiem, kuriem šis ir tāds pats nacionālais sporta veids kā Latvijā basketbols, hokejs.

 

Tā kā Latvijā Armandam trūkst par viņu pārāku pretinieku, sportists izmanto ikvienu iespēju trenēties ārpus valsts. Tieši tāpēc šogad viņš pēc paša iniciatīvas jau divas reizes bija devies trenēties pie draugiem uz Dagestānu, abas reizes pa trijām nedēļām. "Tur brīvā cīņa ir nacionālais sporta veids. Tur vienā sporta zālē ir iespējams satikt vairākus olimpiskos čempionus. Kad "vienā zupā ar viņiem vāries", ir jūtams rezultāts," saka Armands.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

es

Lai veicās! Prieks dzirdēt par novadieka panākumierm.

pirms 9 gadiem, 2011.11.02 21:50

anatolijs

Sis virs ir labakais piemers visiem jaunieshiem ka ir jaatiecas pret iesakto darbu, treninjiem, macibam un visu parejo:) Gods un slava:) Ami.....

pirms 9 gadiem, 2011.11.02 19:19

I.

Tiešām malacis! Lepojamies! Lai veicas! MALACIS!

pirms 9 gadiem, 2011.11.02 17:26

Laba ziņa

MALACIS, Armand!@
Lepojamies, ka esi jau saņēmis ceļazīmi uz vasaras Olimpiskajām spēlēm Londonā - no 27.jūlija līdz 12.augustam.
Un svarīgi, ka studē Sporta akadēmijā!

pirms 9 gadiem, 2011.11.02 02:50

Sports