Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmie starti cerīgi

Bobslejisti cer, ka arī Eiropas trasēs izdosies uzrādīt labus rezultātus
Pirmie divi Pasaules kausa izcīņas posmi bobslejā, kas notika ASV, ir aizvadīti. Šonedēļ bobslejisti, arī mūsu Daumants Dreiškens un Edgars Maskalāns, uz pāris dienām bija atgriezušies mājās, Latvijā, bet jau šodien viņi dodas tālāk uz nākamajām sacensībām Itālijā.

„Dzirkstele" sazinājās ar mūsu sportistiem, lai noskaidrotu, kā viņi vērtē sasniegumus pirmajās sacensībās. Jāatgādina, ka pirmajā posmā Jāņa Miņina un Daumanta Dreiškena divnieks ieņēma 11.vietu, bet četrinieks izcīnīja 2.vietu. Otrajā posmā divnieku sacensībās Latvijas pirmā ekipāža ierindojās 13.vietā, bet četriniekos - 5.vietā. Savukārt Edgara Maskalāna četrinieks pirmajā posmā ierindojās 9.vietā, otrajā posmā - 12.vietā, divniekos viņa pilotētā ekipāža diemžēl abos posmos palika ārpus labāko divdesmitnieka.  

Darāmā vēl ir daudz

E.Maskalāns „Dzirkstelei" par pirmā posma sacensībām stāsta, ka divnieku mačos neesot veicies. „Trases vidusdaļā bija kļūdas. Par laimi, no savām kļūdām arī pats kādreiz mācos un četrinieku sacensībās trases vidusdaļa izdevās bez problēmām," stāsta Edgars.

 

Savukārt analizējot otro posmu, bobslejists atklāj, ka divnieku bobs katastrofāli neesot slīdējis.

 

„Laikam kļūdījos slieču izvēlē, jo brauciens nemaz tik slikts nebija, lai neiekļūtu divdesmitniekā. Četriniekos, protams, arī būtu gribējies labāku rezultātu, taču šajā trasē labākus rezultātus sasniedz tie, kas tajā vairāk ir braukuši. Arī startā mūsu četriniekam vēl ir rezerves - joprojām katru dienu trenējamies (vienu dienu - svaru zālē, otru - stadionā), tāpēc startā kājas vēl ir smagnējas. Protams, Leikplesidas trases faktors mazliet ietekmē arī stūmējus, jo ir dzirdēti daudzi stāsti par kritieniem un paši treniņos arī esam redzējuši, kā citu valstu sportisti ir gāzušies, tāpēc braukt aizmugurē nepieredzējušam pilotam nav viegls darbiņš. Puiši ir malači, ka izturēja psiholoģisko spiedienu," saka Edgars.

 

Jāpiebilst, ka sacensībās arī šoreiz viena ekipāža - Krievijas četrinieks - piedzīvoja kritienu. Edgars stāsta, ka viņam pēc tam izdevies nedaudz aprunāties ar šīs ekipāžas pilotu Dmitriju Abramoviču.

 

„Viņš nebija līdz galam sakoncentrējies. Lai nu kur, bet šajā trasē ne uz mirkli nevar atslābināties. Pašiem viņiem nekas briesmīgs nebija, taču - ja kritiens būtu bijis trases vidū, tad sekas būtu bēdīgākas," vērtē Edgars.

 

Domājot par nākamajiem posmiem, Edgars saka, ka sacensības notiks viņam labi zināmās trasēs.

 

„Šeit, domājams, amerikāņi tik pārliecinoši vairs nebūs, bet labāki rezultāti būs vācu ekipāžām. Jātiek skaidrībā ar divnieku, kur jācenšas kopvērtējumā iekļūt divdesmitniekā. Ar četrinieku viss ir skaidrs - ja būs labi braucieni, tad rezultāts arī būs augsts. Konkurenti ir ļoti spēcīgi, tāpēc vēl ir daudz darāmā, lai varētu cīnīties kā līdzīgs ar līdzīgu," atzīst sportists.


Pirmā tūre noslēgusies pozitīvi

D.Dreiškens, vērtējot abus sacensību posmus, atzīst, ka pirmajā posmā, kad četriniekos iegūta 2.vieta, viņiem esot paveicies.

 

„Par otrajā posmā iegūto 5.vietu mēs esam priecīgāki nekā par 2.vietu, jo šķiet, ka 5.vieta šoreiz ir vairāk izcīnīta, bet 2.vieta varētu teikt, ka tika uzdāvināta. Pirmajā posmā mēs nebijām apmierināti ar startu. Pirms posma nosvērāmies, un mūsu ekipāžai bija problēmas ar kopējo svaru - tas bija nedaudz jānomet, tādēļ pēdējās dienas pirms starta nācās sēdēt uz diētas, kas, protams, paņēma spēkus. Savukārt pēdējos mačos starts bija labs - uzstūmām bobu gandrīz tāpat kā pērn Pasaules čempionātā, esot savā labākajā formā, šoreiz atpalikām tikai vienu sekundes simtdaļu. Pirmajā posmā dažas ekipāžas nokļūdījās un tāpēc arī tā 2.vieta it kā tika iedota nedaudz avansā," atzīst Daumants.

 

„Šoreiz sacensībās nobraucām uz kritiena robežas. Arī abi treniņbraucieni bija uz kritiena robežas. Protams, nedaudz ietekmēja arī tas, ka pirms mums krita Krievijas ekipāža. Esam priecīgi, ka tikām līdz lejai, un 5.vieta nav slikts rezultāts. Šī pirmā tūre ir pozitīvi noslēgusies - kopvērtējumā šobrīd esam 1.vietā."

 

Runājot par divnieku sacensībām, Daumants atzīst, ka šogad divnieks esot nedaudz cerīgāks nekā pērn. „Ir vienas jaunas slidas, varbūt pat labākas nekā pērn, varbūt tas ietekmē, arī pats bobs ir pamainīts. Domāju, ka šajā sezonā mēs varētu cīnīties par vietu desmitniekā," saka sportists.

 

Pirms sacensībām Itālijā, Daumants atklāj, ka Turīnas trase Čezānā viņu ekipāžai ir diezgan mīļa, tur ir izcīnīts daudz labu rezultātu, arī citas Eiropas trases ir daudz pazīstamākas.

 

„Domāju, ka Eiropā amerikāņi vairs nebūs tik ļoti pārāki, būs iespējas cīnīties. Piloti, kas cīnīsies par medaļām, ir zināmi jau no iepriekšējiem gadiem. Kopumā par trijnieku varētu cīnīties kādas sešas līdz astoņas ekipāžas," piebilst bobslejists.

Pievieno komentāru

Sports