Pirmo reiz Latvijā rīko kalnā braukšanas sacensības

Sestdiena Alūksnes rajona Ķauķa kalnā tika aizvadītas grandiozas kalnā braukšanas sacensības. Sacensības Latvijā tika organizētas pirmo reizi un tās pulcināja neierasti daudz aizrautīgu skatītāju.

Sacensību būtība paredz, ka uzvar tas, kurš visātrāk un nenokrītot uzbrauc kalna virsotnē, trase Ķauķa kalnā bija izveidota 150 metru garumā, kas ir vidēja garuma un grūtības pakāpes.

 

Sacensības kādā no Latvijas kalniem rīkotas ar domu piesaistīt un ieinteresēt kādu latviešu braucēju, jo pagaidām aktīvs sacensību dalībnieks nav neviens latvietis. Sacensību organizatoriem Ķauķu kalns šādām sacensībām licis piemērots reljefa dēļ.

 

Šīs sacensības igauņiem noteikti paliks atmiņā ar biezu sniega kārtu, kas sasniga tieši uz sestdienu. Bažas par sacensību norisi esot bijušas, tomēr viss noritēja veiksmīgi.

 

Sacensību organizators Alars Johansons atzīst, ka sniegā brauc pirmo reizi, slīdot stipri vairāk, bet arī tur esot sava savdabība un tas īpaši netraucējot.

 

Jāpiemin, ka viņa braukšanas pieredz ir jau deviņi gadi, arī sacensības organizējis jau kopš šāda ekstrēmā brauciena pirmsākumiem Igaunijā. Tiem, kas sacensībās piedalījās pirmo reizi, sniega sega gan sagādāja zināmas grūtības nokļūt kalna virsotnē.

 

Organizatori stāsta, ka sacensībām motocikls neesot īpaši jāsagatavo, lai gan novēroju, ka motocikla riepas ir ar lielām radzēm.

 

Braukt kalnā varēja mēģināt ikviens ekstrēmā sporta cienītājs ar jebkāda vieda motociklu. Braucienu bija daudz, jo startēt vairākas reizes varēja arī ar vienu motociklu, kā arī dalībnieks var startēt vairākkārt vien nomainot motociklu.

 

Sacensībās startēja 34 dalībnieki, kas uz Latviju bija ieradušies no dažādām Igaunijas vietām.

 

Todien visi motocikli startēja vienā klasē, bet nolikums paredz tos iedalīt atsevišķās klasēs.

 

Uz jautāju, kas ir interesantāk braukt kalnā vai trasē, organizators atklāj, ka nekad nav braucis trasē un motociklu iegādājies speciāli braukšanai kalnā. Interese radusies tieši pirms desmit gadiem, kad šāds sacensību veids aizsākušās Igaunijā. Ideju igauņi guvuši no amerikāņiem.

 

Kā jau noprotams visi sacensību uzvarētāji bija igauņi: 1.vietu ieguva dalībnieks, kas 150 metru garajā trasē uzbrauca 11,87 sekundēs, 2.vieta - dalībniekam, kas šajā trasē brauca 12,11 sekundes, bet 3.vietas ieguvējs - 12,91 sekundi.

Pievieno komentāru

Sports