Pošas uz Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādi 1

Nedēļas nogalē Jūrmalā notiks Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde, kas būs pirmās šāda veida sacensības pēc novadu reformas.

Vairākos sporta veidos sacensības jau ir notikušas un pirmie uzvarētāji jau zināmi, tomēr viss svarīgākais notiks nedēļas nogalē.
Mūsu novadu pārstāvēs šāvēji Emīls Kuprovskis, Dairis Neilands, volejbolistes Lita Āboliņa, Alise Aigare, Viktorija Bodunova, Nika Kaktiņa, Madara Krevica, Ilva Linuža, Aļona Mackeviča, Laila Melle, Zane Žogota un vieglatlēti Roberts Bašķers, Linards Buliga, Miks Gabdulļins, Oskars Gailītis, Emīls Galvans, Jānis Guobis, Dāvis Kārkliņš, Artūrs Krūmiņš un Lauris Vanders. Kopā ar sportistiem dosies arī  treneri Jānis Naglis, Ārija Samsonova, Līvija Grīnberga, Voldemārs Mezītis un Ģirts Boks, kā arī novada domes pārstāvji.


“Domāju, ka vismaz kādā disciplīnā varam cerēt uz medaļām. Viss būs atkarīgs no dažādu apstākļu sakritības. Sportā nepieciešama gan meistarība, gan veiksme, lai izcīnītu augstas vietas,” saka novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls.


Sacensības kopumā solās pulcēt 2220 sportistus no 70 pašvaldībām. Dažos sporta veidos starts vasaras olimpiādē būs galvenais atlases kritērijs dalībai Eiropas Jaunatnes vasaras olimpiādē. Īpaši tas attieksies uz vieglatlētikas, šosejas riteņbraukšanas, vingrošanas un tenisa disciplīnām. Sacensības notiks 26 olimpiskajos sporta veidos, kuros tiks sadalīti 239 medaļu komplekti. Vislielākais dalībnieku skaits būs vieglatlētikā, kur startēs 987 jaunie sportisti. Futbolā spēkus izmēģinās 194 jaunie censoņi, bet volejbolā startēs 156 dalībnieki.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

zile

lai veicas vieglatletiem .un parejiem sportistiem

pirms 10 gadiem, 2011.06.30 17:03

Sports