Prasa Basketbola savienības prezidenta atkāpšanos

Latvijas Basketbola savienības biedri vakar savienības ģenerālsekretāram Edgaram Jaunupam iesniedza prasību sasaukt savienības biedru ārkārtas sapulci, kurā lemtu arī par savienības prezidenta Ojāra Kehra atsaukšanu no amata.

Prasību iesniedza Gulbenes olimpiskais klubs "Buks", sporta klubs "Barons", sporta klubs "Cēsis", basketbola klubs "Liepājas lauvas" un SIA "3 pret 3".

 

Nespēj organizēt basketbola dzīvi

Prasībā teikts, ka sapulcē būs nepieciešams veikt arī jaunas padomes locekļu vēlēšanas un lemt par nepieciešamu veikt vispārēju (finansiālu, juridisku un organizatorisku) savienības auditu. Ārkārtas biedru sapulces iniciatori uzskata, ka savienība esošā prezidenta O.Kehra vadībā nav spējīga profesionāli ilgtermiņā organizēt basketbola dzīvi Latvijā. Organizācija, kurai būtu jākonsolidē basketbola sabiedrība, esot pārvērtusies par šauru personu vai interešu grupu ar neskaidru lēmumu pieņemšanas mehānismu un necaurspīdīgām naudas plūsmām.

 

"Savienības biedru viedoklis tiek ignorēts. Valdei, pieņemot jaunatnes un klubu basketbolam svarīgus lēmumus, tie izrādās pretēji atbildīgajā savienības komisijā pieņemtajiem ieteikumiem. Komisijas, kurās darbojas ikdienā ar basketbolu saistīti profesionāļi, ir kļuvušas vien par pseidodemokrātijas atribūtiem, īstie lēmumi acīmredzot jau iepriekš ir pieņemti citur," teikts izplatītajā paziņojumā.

 

Daudz kas ir jāizvērtē

Komentējot iesniegto prasību, basketbola komandas "ASK/Buki" direktors Sandis Čilipāns norāda, ka nekāda revolūcija netiek taisīta.

 

"Mēs izmantojam demokrātiskas valsts demokrātiskas iespējas. Ārkārtas sapulces sasaukšana arī nenozīmē, ka viss ir slikti un viss ir jāmaina, tas nozīmē, ka visiem ir jāsanāk kopā, jāsaprot, kas notiek, vai kaut kas ir jāmaina. Daudz kas ir jāizvērtē, ir pienācis laiks to darīt skaļi, nevis tikai kaut kur nedaudz parunājot," saka S.Čilipāns.

 

Pēc Basketbola savienības publiskotās informācijas organizācijā ietilpst 34 biedri.

Latvijas basketbola savienība izplatījusi paziņojumu, ka jautājums par ārkārtas sapulces sasaukšanu tiks skatīts trešdien valdes sēdē.

Pievieno komentāru

Sports