Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Preiļos – 5.vieta

Trauma liedz pilnvērtīgi cīnīties
Pagājušajās brīvdienās Preiļos notika Latvijas spēkavīru čempionāta piektais posms. Tagad atlicis vairs tikai fināls, kas norisināsies divas dienas - 6.augustā Ventspilī un 7.augustā Limbažos.

Preiļos sacensību laikā laika apstākļi bija ļoti labi, tie ļāva atlētiem cīnīties gan par labākām vietām, gan personīgajiem rekordiem. Latvijas spēkavīru čempionāta piektajam posmam bija jāizšķir, kuri ir desmit labākie atlēti, kam tiks nodrošināta vieta šāgada Latvijas stiprākā vīra titula izcīņai fināla sacensībās. Lai to noskaidrotu, atlēti Preiļos veica sešus vingrinājumus - automašīnas turēšanu, smagā auto vilkšanu iejūgā, spēka kāpnes, mucu mešanu augstumā, nēšu nešanu, kombināciju (nēši un fermera pastaiga), kā arī akmeņu celšanu.  

Vislabāk veicas smagā auto vilkšanā

Jau pirmajā vingrinājumā rezultāti bija ļoti blīvi. Mūsu spēkavīram Andrim Leišavniekam šajā vingrinājumā - astotais labākais rezultāts. Savukārt nākamajā vingrinājumā - smagā auto vilkšanā, kas bija pilna ar "Preiļu siera" pienu, - vislabāk par visiem veicās tieši Andrim.

 

Trešajā vingrinājumā - spēka kāpnēs - svarus uz visiem 18 pakāpieniem uznest izdevās sešiem atlētiem, arī Andrim, kurš uzrādīja piekto labāko rezultātu. Ceturtais vingrinājums bija atraktīvā mucu mešana augstumā. Šoreiz mucas bija mazliet smagākas nekā agrāk, tāpēc tika gaidīts jauns Latvijas labākais rezultāts. Vispirms tas izdevās A.Leišavniekam, pēc tam Marekam Jēkabsonam, bet punktu cīņai pielika atkal Artis Plivda, kura visas piecas mucas pārlidoja pār 4,2 metrus augsto šķērsli 20,83 sekundēs, uzstādot jaunu Latvijas rekordu. Andrim - ceturtais labākais rezultāts.

 

Piektajā vingrinājumā bija jāveic kombinācija jeb divu vingrinājumu apvienojums (nēši plus fermera pastaiga). Uzvarētājs tikpat kā jau bija noskaidrots, bet sīva cīņa norisinājās par 3. līdz 6.vietu. Diemžēl pirmajos vingrinājumos gūtā trauma Andrim liedza pilnvērtīgi tajā dominēt. Pēdējā vingrinājumā - akmeņu celšanā - A.Plivdam izdevās labot četrus gadus veco Agra Kazeļņika rekordu. A.Leišavniekam izdevās pacelt četrus akmeņus. Šajā posmā Andris izcīnīja 5.vietu, savukārt čempionāta kopvērtējumā ierindojās 9.vietā.

 

Pirmie desmit atlēti čempionāta kopvērtējumā ir garantējuši savu dalību finālā. Vēl diviem atlētiem tiks piešķirtas tā sauktās "wild card". Tagad gan Andrim, gan pārējiem atlētiem svarīgākais ir labi sagatavoties finālam.

 

Gatavojas sacensībām Gulbenē

"Cerēju, ka šajā posmā būs labs rezultāts, jo vingrinājumi šoreiz bija man parocīgi, taču diemžēl jau pirmajos vingrinājumos savilka ikru. Savu iespēju robežās centos kustēties, taču, protams, tika zaudēts laiks un nevarēju pilnvērtīgi veikt atlikušos vingrinājumus," stāsta A.Leišavnieks.

 

Šobrīd viņš trenējas Baltijas komandu čempionātam, kas Pilsētas svētku laikā notiks Gulbenē. Viņš startēs komandā kopā ar Oskaru Brugemani un Mareku Leiti.

 

"Ceru, ka būs interesanti. Mēģināsim pacīnīties ar igauņiem un lietuviešiem," saka Andris. Savukārt par finālsacensībām viņš vēl nevēlas neko prognozēt.

Pievieno komentāru

Sports