Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Purenēs” aicina skatīties jāšanas sacensības

Pirms pāris gadiem Beļavas pagasta “Purenēs” pirmo reizi notika treniņsacensības iesācējiem jāšanas sportā. Jau toreiz saimniece Mairita Dreimane – Sloka teica, ka šo pasākumu izvērsīs plašāk. Sestdien, 15.septembrī, pulksten 11.00 pirmo reizi uz sacensībām tiek aicināti arī skatītāji.

“Treniņsacensības ir paredzētas galvenokārt jaunajiem jātniekiem, lai apgūtu iemaņas startēt. Lai piedalītos sacensībās, ir daudz jāzina un jāapgūst, tāpēc pēdējos gados tiek rīkotas treniņsacensības. Noteikumi ir tādi paši kā citās sacensībās, bet treniņsacensībās parasti ir jauni zirgi, kam stresu pārvarēt palīdz treneris, ja uzreiz kaut kas neizdodas. Ir arī atļauts atkārtoti startēt vai pārvarēt šķēršļus,” stāsta jāšanas sporta trenere M.Dreimane – Sloka.

Viņa uzsver, ka sacensībās piedalās gan jauni, gan arī pieredzējuši jātnieki un zirgi. Protams, startēs arī “Pureņu” zirgi. “Ir iegādāti vairāki jauni sporta zirgi, bet tie ir vēl mācību procesā. Vienam – Čipolīno - šobrīd ir trauma, tāpēc ar jātnieci Ievu Pūcīti sacensībās startēs tikai maršrutā ar 60 centimetru šķēršļu augstumu. Ar otru zirgu Klasika jātniece Madara Pūcīte ir jau piedalījusies sacensībās maršrutā ar 80 centimetru šķēršļu augstumu,” skaidro Mairita. Saimniecības zirgi ir piedalījušies sacensībās Mazsalacā, Salacgrīvā, Raunā, Tilžā un citur. Tā kā braukšanai uz sacensībām ir vajadzīgs gan laiks, gan līdzekļi, radās iecere tās rīkot “Purenēs”. Sākumā uz tām ieradās galvenokārt tuvākās apkārtnes jātnieki – pieaugušie un bērni. “Lai gan jāšanas sports ir fiziski smags sporta veids, sacensībās piedalās galvenokārt daiļā dzimuma pārstāves,” secina M.Dreimane – Sloka.

“Purenēs” sacensības notiks arī 6., 14. un 20.oktobrī, ja sacensību laukumu un šķēršļu joslas nesabojās lietus. Tās vērtēs profesionāli jāšanas sporta tiesneši: Egils Broks, Vineta Broka un Ieva Krustiņa. “Lai ietu lielajā sportā, zirgam jābūt ļoti stabilai nervu sistēmai un pareizai uzbūvei. Svarīga ir amortizējošā bloka kvalitāte – lāpstiņu garums, locītavu anatomiskā uzbūve. Sporta zirgam nav noteikti jābūt ļoti skaistam,” atzīst E.Broks. Viņš ar jāšanas sportu ir saistīts kopš 1984.gada, piedalījies sacensībās gan Latvijā, gan ārzemēs.

Pievieno komentāru

Sports