Raimondu Gabrānu pieaicina spēlēt izlasē 1

Latvijas basketbola valstsvienība galvenā trenera Nenada Trajkoviča vadībā sākusi gatavoties Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram. Jau pirmajā treniņā piektdienTrajkovičs spēlētājus netaupīja - nodarbība ilga teju trīs stundas.

Pāris veselības likstas
Latvijas izlases pirmā cīņa kvalifikācijas turnīrā būs 3.septembrī Arēnā Rīga, kad pie mums viesosies Maķedonijas valstsvienība.


Lai arī visi spēlētāji ir ierindā, tas nenozīmē, ka visi ir pilnīgi veseli. Trajkovičs atklāja, ka Kristapam Valteram joprojām sāp sezonas laikā savainotais celis. Arī Pāvels Veselovs līdz augusta sākumam nespēs darboties pilnvērtīgi. Komandas spožākajai zvaigznei Andrim Biedriņam kaitējis Latvijas nepatstāvīgais klimats.

"No pirmdienas viņš sāks trenēties un kopā ar pārējiem dosies uz Maskavu," jau iepriekš izskanējušo informāciju par Biedriņa vēlmi pievienoties komandai braucienā uz turnīru Krievijā vēlreiz apstiprināja Trajkovičs.


Arī Šķēle mokās ar veco pleca savainojumu, un prognozē, ka būs pilnībā vesels mēneša laikā, tiesa tas netraucēs piedalīties pārbaudes spēlēs. Pirmdien aizsargam tiks veiktas medicīniskās pārbaudes.

"Iespējams, ka Maskavas turnīrā Šķēle laukuma nedosies, taču tas vēl nav līdz galam izlemts."


Rolands Zaķis treniņā nepiedalījās, taču tikai tā iemesla dēl, ka bija tieši šī spēlētāja kārta iziet medicīniskās pārbaudes.


Treniņā piedalījās arī Raimonds Gabrāns, kurš gan sākotnēji netika uzaicināts uz pirmās izlases nometni. Tas saistīts ar Kristapa Valtera savainojumu. Lai pārbaudes spēlēs pārāk nenomocītu Jāni Blūmu un Edgaru Jeromanovu, kamēr Valters nav ierindā, piesaistīts arī Ventspilī sezonu pavadījušais saspēles vadītājs.


"Valters sāks trenēties ar pārējiem kopā tikai 1.augustā, tāpēc bija vajadzīgs trešais saspēles vadītājs, lai pārāk daudz nespēlētu pārējie divi, kā rezultātā varētu rasties kādi jauni savainojumi," savu lēmumu skaidro Trajkovičs, piebilstot, ka trio - Valters, Blūms, Jeromanovs - jau nodrošinājuši vietu sastāvā.


Soli pa solim
Kamēr daļa basketbolistu Viktora Lāča vadībā devās cilāt svaru stieņus, otra daļa palika zālē un pieslīpēja taktiskās zināšanas. Galvenais uzsvars tiks likts uz aizsardzību.

"Mēs netrenējāmies trīs stundas. Pirmās divdesmit minūtēs mums bija komandas sapulce. Pastāstīju spēlētājiem mūsu mērķus un uzdevumus. Paskaidroju disciplīnas noteikumus. Tāpat izlases direktors Edgars [Buļs] izstāstīja par ekipējumu un tamlīdzīgām lietām," atklāja Trajkovičs.


Jau nākamās nedēļas nogalē Maskavā Latvijas izlase piedalīsies starptautiskā pārbaudes turnīrā, kur bez mūsējiem vēl spēlēs arī Serbija, Ukraina un, protams, mājinieki - Krievijas valstsvienība. Krievi vismaz no organizatoriskā viedokļa šo turnīru uztverot diezgan nopietni, kas nozīmē, ka neiztiks bez raksturīgās pompozitātes. Arī laukumā mājiniekiem jau būtu jādemonstrē tuvu labākais sniegums, galu galā Olimpiāde tad vairs nebūs aiz kalniem.


Trajkovičs apzinās, ka serbi būs labākā formā, tāpēc ari ar mērķu uzstādīšanu šajā turnīrā neaizraujas: "Par šo spēļu rezultātiem tik ļoti neuztraucos. Protams, spēlēsim, lai uzvarētu, taču mēs nevaram uzstādīt lielus mērķus jau šajā turnīrā. Jāiet soli pa solītim. Mēģināsim rādīt labāko spēli, kādu tajā posmā spēsim, taču rezultāti mani neuztrauc."


Maskavā Trajkovičs neliks kārti uz potenciāli labākajiem - kandidāti joprojām ir 18, un iespējas jādod visiem. Biedriņš dosies līdzi, taču nepastāv nekāda varbūtība, ka centrs varētu doties laukumā.


"Viņš trenēsies ar mums, taču nekādā gadījuma nebūs sastāvā, jo vēl nav parakstījis jauno līgumu," teic treneris.


"Viņam jābūt aizsargātam, jāiziet medicīniskās pārbaudes. Kad viņš parakstīs kontraktu, mums būs vēl jāsamaksā apdrošināšana." Bez Biedriņa un Valtera Maskavā jau pieminēto iemeslu dēļ noteikti nespēlēs arī Veselovs. Trajkovičs solās turnīrā iesaistīt pēc iespējas vairāk kandidātus.


Pretiniekus vēl pētīs
Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā Latvija spēlēs ar Igaunijas, Portugāles un Maķedonijas vienībām. Automātiski vietu finālturnīrā pēc gada nodrošinās pirmā un otrā vieta grupa, kamēr trešajai pirms čempionāta vēl būs jāaizvada papildu kvalifikācijas turnīrs, bet no tā uz finālturnīru tiks tikai viena vienīga komanda.


Pagaidām pārāk plaši treneru korpuss vēl nav iedziļinājies gaidāmajos pretiniekos, bet nianses ir zināmas.

"Zinu, ka Maķedonija gatavošanos uzsāks 1.augustā. Tāpat esmu kontaktējies ar igauņu "Kalev" serbu treneri, kurš pastāstīja par igauņu spēlētājiem, par viņu spēles filozofiju. Pagaidām nav informācijas par Portugāli, taču man ir ieraksti ar Portugāles spēlēm iepriekšējā kvalifikācijas turnīrā un finālturnīrā."


Izlases kandidāti

Spēlētājs...................... pozīcija
Kristaps Valters............saspēles vadītājs
Jānis Blūms..................saspēles vadītājs
Edgars Jeromanovs.....saspēles vadītājs
Armands Šķēle.............aizsargs
Aigars Vītols.................aizsargs
Kristaps Janičenoks.....aizsargs/uzbrucējs
Mareks Jurevičus..........aizsargs/uzbrucējs
Gatis Jahovičs...............uzbrucējs
Juris Umbraško..............uzbrucējs
Jānis Porziņģis...............uzbrucējs
Uvis Helmanis................uzbrucējs
Ernests Kalve................uzbrucējs
Jānis Pozņaks...............uzbrucējs
Ronalds Zaķis...............uzbrucējs/centrs
Kaspars Bērziņš............uzbrucējs/centrs
Kaspars Cipruss............centrs
Andris Biedriņš..............centrs
Raimonds Gabrāns+.....aizsargs
+ - pieaicināts, kamēr Kristaps Valters nespēlē


Izlases gatavošanās plāns:
Laiks Aktivitāte
14.-18.jūlijs.................................medicīniskās pārbaudes Rīgā
18. jūlijs.......................................pirmais treniņš
19. jūlijs - 23.jūlijs........................treniņnometne Rīgā
25.-27. jūlijs ................................turnīrs Maskavā
(piedalās Krievija/Serbija/Ukraina/Latvija)
30. jūlijs.......................................pārbaudes spēle ar Spāniju Valensijā
2.-12.augusts..............................treniņnometne Ventspilī
7.-8.augusts................................divas pārbaudes spēles ar Zviedriju Liepājā
15.-17.augusts............................turnīrs Francijā (Francija/Čehija/Somija/Latvija)
19.-24.augusts............................treniņnometne Rīgā
25.-27.augusts............................turnīrs Rīgā (Latvija/Francija/Čehija/Gruzija)
28.augusts - 2.septembris...........treniņnometne Rīgā

Pievieno komentāru

Komentāri 1

fenster9

Vitols un valters jau ar'nespēlēs tāpēc LIelasiespējas Raimim uzspēlēt

pirms 12 gadiem, 2008.07.22 11:24

Sports