Rallijā "Sarma 2011" cīņa par uzvaru Skandi rallija komandai izpaliek 1

Skandi rallija komanda 12. un 13. februārī devās uz Gulbenes apkaimi, kur norisinājās Latvijas rallija čempionāta otrais posms, apņēmības pilna cīnīties par godalgotām vietām un pirmajiem čempionāta punktiem. Rallijs Sarma 2011 kārtējo reizi gan sportistus, gan skatītājus priecēja ar īpaši skaistiem, ziemai raksturīgiem laikapstākļiem.

Pirms Sarma 2011 Skandi rallija komandas ekipāžas aizvadīja apjomīgu treniņus, kuros nopietni sagatavojās cīņai rallijā, tomēr spriedze sacīkstēs un dažādas kļūdas ieviesa savas korekcijas. Īsi pirms starta Raimonda Kisiela un Arņa Roņa Mitsubishi Lancer WRC automašīnai zemās gaisa temperatūras dēļ radās problēmas ar automašīnas hidraulisko sistēmu, kas atbild gan par pārnesumu pārslēgšanu, gan rokas bremzes darbību. Šī defekta dēļ ekipāža knapi paspēja uz pirmā ātrumposma startu un nespēja uzrādīt konkurētspējīgu rezultātu. "Alūksnes nakts ātrumposms bija tāds, kādos parasti spēju sasniegt ļoti labus rezultātus. Tādēļ tajā plānoju uzrādīt ļoti labu laiku un iekarot vietu rallija kopvērtējuma pirmajā trijniekā. Diemžēl tehnisko problēmu radītais stress traucēja realizēt iecerēto," atklāj Raimonds Kisiels.  

Apņēmīgi ralliju uzsāka arī Ivars Vasaraudzis un Pēteris Spredzis. Viņi pirmajā ātrumposmā uzrādīja piekto labāko rezultātu. Otro reizi veicot šo ātrumposmu, Vasaraudzis pieļāva dažas sīkas kļūdas, kas maksāja vienu vietu rallija kopvērtējumā.

 

Otro rallija dienu Skandi rallija komanda uzsāka apņēmības pilna turpināt cīņu un atgūt zaudēto. Skandi Motors un Pata AB atbalstītās ekipāžas pilots Ivars Vasaraudzis otrās dienas pirmo ātrumposmu veica pārāk piesardzīgi, taču jau nākamajā posmā kāpināja tempu, taču pieļāva kļūdu un pabrauca garām vienam no trases pagriezieniem, tādējādi zaudējot aptuveni divdesmit sekundes. Zaudēto neizdevās atgūt arī nākamajā ātrumposmā - ļoti ātrā un šaurā trases posmā, Vasaraudža pilotētā sporta automašīna aizskāra kupenu, kam sekoja vairāki kūleņi un izstāšanās no rallija.

 

Tajā pašā laikā Raimonds Kisiels un Arnis Ronis ar savu Misubishi Lancer WRC automašīnu aktīvi kāpināja tempu un centās noķert rallija līderus. Trešajā ātrumposmā dažu kļūdu dēļ to vēl neizdevās izdarīt, taču nākamajā ātrumposmā Raimonds Kisiels bija ļoti ātrs un tikai daži traucēkļi neļāva to noturēt līdz pat finišam. "Sākumā mums nācās piebremzēt vietā, kur bija avarējis Sanders Pārns. Pēc tam mēs ļoti šaurā trases posmā noķērām lēni braucošo Kasparu Koitlu. Līdz vietai, kur viņu varēja apdzīt, mēs zaudējām daudz laika," skaidro Raimonds Kisiels.

 

Nākamajā ātrumposmā Raimonds Kisiels ar Arni Roni pierādīja, ka ir spējīgi cīnīties ar vadošajiem Baltijas sportistiem, finišējot tikai nepilnas četras sekundes aiz Georga Grosa. Kļūda sestajā ātrumposmā maksāja divas ar pus minūtes - "šajā ātrumpomā arī bijām ļoti ātri, taču vienā atpakaļejošā līkumā netīšām pārslēdzu no pirmā uz otro pārnesumu un automašīna noslāpa, aizšķērsojot ceļu. Centāmies auto ātri iedarbināt, taču tas diemžēl neizdevās. Pēc tam palaidām garām Mārtiņu Svili, kuram mūsu dēļ nācās apstāties, un turpinājām braukt aiz viņa," atceras Raimonds Kisiels.

 

Pēc šī atgadījuma Raimonds Kisiels ralliju turpināja sevišķi neriskējot un braucot savā ritmā, stabili uzrādot trešos labākos rezultātus atlikušajos ātrumposmos. "Šoreiz rezultāta nav, bet esam ļoti gandarīti par tempu, kuru varam noturēt sevišķi neriskējot. Esam sapratuši, ka mums vēl ir iespējas ātrumu palielināt. Mūsu sporta automašīna ir ļoti laba un ātra. Domāju, ka vasarā varēsim cīnīties ar Georgu Grosu," apmierinātību pauž Raimonds Kisiels.

 

Skandi rallija komandu šajā rallijā pārstāvēja arī Mihaila Orkina un Miķeļa Mežaka ekipāža. Tās uzdevums savā pirmajā ziemas rallijā ar pirmajiem nakts ātrumposmiem pilota karjerā bija nokļūt līdz rallija finišam un censties nedaudz kāpināt braukšanas tempu. Ekipāža šo uzdevumu lieliski izpildīja un rallija Sarma 2011 finišu sasniedza, ierindojoties 44. vietā.

 

Video no Ivara Vasaraudža avārijas, sākot no 16. februāra būs apskatāms Skandi rallija komandas mājas lapā www.skandirallyteam.lv Plašāku informāciju par ralliju Sarma 2011 iespējams atrast mājas lapā www.autorally.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Sports