Rallija sezona arī šogad startēs Alūksnē

Šāgada rallija sezona vēl tikai nesen ir finišējusi, taču sacensību organizatori jau sāk domāt par nākamā gada sacensību kalendāru. Sportistiem taču arī jāpaspēj sagatavot savi spēkrati, lai jau pirmajās sacensībās varētu startēt ar pilnu jaudu.

Nākamā gada rallija sezona sāksies jau 20. un 21.janvārī ar ziemas ralliju "Alūksne". Šī gada sākumā Alūksnes pusē rallija tradīcijas uzsākušajam ziemas rallijsprintam sekos loģisks turpinājums - gan skatītāju, gan braucēju atzinību guvušās sacensības ir izaugušas par ralliju. Kā norāda sacensību organizators autosportists gulbenietis Gatis Cimdiņš, tiek sperts solis uz priekšu. Šis rallijs nākamgad vēl netiks iekļauts rallija čempionāta ieskaitē, tas būs kā pārbaudes posms pirms čempionāta sākuma, taču uz priekšdienām tiks domāts arī par šādu iespēju. Pagājušā gada Alūksnes rallijsprinta ātrumposmi tiks pamatīgi mainīti un papildināti, pieaudzis arī ātrumposmu un kilometru skaits. Plānots, ka sacensības norisināsies deviņos ātrumposmos, no kuriem pieci būs atšķirīgi. Kopējais trases garums būs apmēram 250 kilometri, kopā ātrumposmos tiks nobraukti līdz 110 kilometriem. Bez "lielā" rallija sportistiem, kam alūksnieši piedāvās lielisku iespēju iesildīties rallijam kā radītajos Alūksnes novada ceļos, pirms Lietuvā paredzētā Latvijas čempionāta pirmā posma, uz starta tiks gaidītas arī rallijsprinta ekipāžas.

 

Sacensību organizatori - biedrība "Autosporta klubs "Alūksne"" - visas kārtis pagaidām vēl neatklāj, dažu interesantu ideju realizēšana būs atkarīga arī no tā, kāda tad īsti būs ziema. Tuvojoties rallijam, informēsim par tā norises gaitu.

 

Savukārt nākamā gada rallija čempionātā ir nolemts iekļaut septiņus posmus. Čempionāts sāksies ar ralliju "Hals Winter rally" Lietuvā 27. un 28.janvārī. Otrais posms būs mūsu pašu rallijs "Sarma", kas iecerēts 11. un 12.februārī. Pēc tam vēl būs arī rallijs "Talsi", rallijs "Madona", rallijs "Estonia" Otepē, rallijs "Kurzeme", kā arī rallijs "Latvija".

Pievieno komentāru

Sports