Rallijs "Sarma 2016": pēc pirmās dienas vadībā - Raimonds Kisiels un Arnis Ronis ar Škoda Fabia R5

Gulbenē vakar, 23.janvārī, tika dots starts tradicionālajam ziemas rallijam Sarma 2016, kurā uz starta stājās sešdesmit četras rallija ekipāžas, pārstāvot sešas valstis. Pirmajā rallija dienā stabilas līdera pozīcijas izcīnīja Raimonds Kisiels un Arnis Ronis ar Škoda Fabia R5 rallija automašīnu. Tuvākie sekotāji Jānis Vorobjovs un Andris Mālnieks ar savu jauno rallija automašīnu Mitsubishi Mirage atpaliek par 42,47 sekundēm. Savukārt viņiem uz papēžiem min Rainers Auss un Simo Koskinens, kā arī Kalle Rovampera un Risto Pietilainens. Otrā rallija diena sāksies pulksten 8:47 un tajā sportistiem būs jāveic seši ātrumposmi ar kopējo garumu 74,28 kilometri.

Rallija sākumā līdera pozīcijas izcīnīja ar Latvijas karogu startējošais, piecpadsmitgadīgais Kalle Rovanpera, taču otrā ātrumposma startā viņa automašīnai sabojājās stūres pastiprinātājs, kas viņam maksāja aptuveni zaudētu minūti. Pēc servisa parka apmeklējuma viņš atkal turpināja visus pārsteigt ar fantastisku ātrumu. Izmaiņas rallija vadošajā sastāvā ieviesa arī ceturtais ātrumposms, kurā vairāki sportisti pārsita riepas, tādejādi sabojājot savus rezultātus. Šajā ziņā vislielākais zaudētājs bija Rauls Jēts un Andrus Tooms, kuri pārsisto riteni nolēma nomainīt ātrumposmā, tādejādi zaudējot vairāk nekā piecas minūtes.

LRC3 klasē, kurā sportisti startē ar viena tilta piedziņas automašīnām lielisku sniegumu demonstrēja igaunis Gustavs Krūda ar stūrmani Kenu Jārveoja – pēc rallija pirmās dienas viņi ir vadībā sava klasē. Otrajā pozīcijā pirmo dienu noslēdza somu ekipāža Joonas Tokē un Jani Salo, no līderiem atpaliekot 17,13 sekundes. Trešajā vietā šajā klasē dienu finišēja Miko-Ove Nīnemāe un Martins Valters.

RK1 klasē pēc pirmās dienas līdera pozīcijā ir iekārtojies Andis Neikšāns ar stūrmani Aivi Aizsilnieku, kuriem gan lāča pakalpojumu izdarīja konkurenti, kuri pieļāva dažādas kļūdas. Viens no lielākajiem neveiksminiekiem šajā klasē bija Tomas Vasks ar stūrmani Tāniel Tigas – viņi lielā ātrumā piedzīvoja avāriju ar vairākiem kūleņiem. Pirmo dienu otrajā vietā klasē noslēdza Madis Vanaselja un Jānus Hobemāgi, bet trešajā - Aleksandrs Kudrjavtsevs un Anna Zaveršinskaja.

Visiem interesentiem ir iespēja sekot līdzi rallija notikumiem gan rallija radio radio.autorally.lv, gan skatoties video žurnālus TavsAuto Youtuba kanālā. Pirmās dienas noslēdzošais video žurnāls: https://youtu.be/8QoDWzAmAkw

Plašāku informāciju par ralliju Sarma 2016 iespējams atrast mājas lapā www.autorally.lv savukārt jaunumiem iespējams sekot līdzi rallija Sarma Twitter kontā @RallySarma un Facebook lapā www.fb.com/rallysarma

Ralliju Sarma 2016 atbalsta Gulbenes novads, kokapstrādes uzņēmums "Vasks" un mežistrādes uzņēmums "Grantiņi-1", kā arī kompānijas "Ikteri", "Kombainserviss", "M.T.Z.-Serviss", "Akvedukts", "Gulbenes Autobuss", "VEC Vidzemes Elektro Celtnieks", "Sendija", "Triatel", "Kopa", "SLB" un Gulbenes Tūrisma centrs. Drošību nodrošina kompānija "RMS Group". Rallija Sarma 2016 oficiālais auto "ŠKODA". Ralliju Sarma 2016 informatīvi atbalsta: "Dzirkstele", "4rati.lv", "Tavs Auto", "Rally.ee".

Pievieno komentāru

Sports