Rallijs "Sarma 2016": priecēs ar jaunu ātrumposmu 5

Rallija “Sarma” organizatori saņem balvu par 2015.gada labāko ātrumposmu

Latvijā beidzot ir iestājusies kārtīga ziema un autosportisti var sākt gatavoties rallija sezonas atklāšanai. Šī gada Latvijas rallija čempionāta sezonu atkal ievadīs tradicionālais un ilggadējais rallijs “Sarma”, kas mūsu pusē norisināsies jau pēc nedaudz vairāk nekā trīs nedēļām – 23. un 24.janvārī.

Par pērnā gada labāko ātrumposmu atzīts ātrumposms “Kalves”. “Jo ātrumposms ir sarežģītāks, jo interesantāk sportistiem. “Kalves” ir īpatnējs ātrumposms, kur domu lidojumam nemaz nevar izsekot līdzi. Te tas ir uz plata ceļa, te uz šaura, ir arī tramplīni. Tas ir viens no sarežģītākajiem ātrumposmiem. Otrs mūsu skatījumā sarežģīts ātrumposms ir “Druviena”, bet pērn to neizmantojām “Sarmā”. Visiem ātrumposmiem ir savs rokraksts, savas īpatnības, un par nevienu ātrumposmu nevar teikt, ka tur nekā nav,” vērtē V.Sniedzāns. “Runājot par balvas kaldināšanu, man gribas teikt, ka balva jau nepienākas tikai man, bet visai mūsu komandai – Jānim Sniedzānam, Dainai Kokarei, Daumantam Lūkinam, un tas ir par padarīto darbu, ko pazīst gan Latvijā, gan arī citās valstīs. Ja tiek ieguldīts nopietns darbs, tad ir arī rezultāts.”

Vairāku rallija čempionātu posms
Šobrīd jau ir sākusies pieteikšanās šīgada “Sarmas” rallijam, kas arī šogad būs vairāku rallija čempionātu posms – “Sarma” būs gan Latvijas un Igaunijas rallija čempionātu pirmais posms, gan otrajā sacensību dienā - arī Latvijas rallijsprinta čempionāta 2.posms.
Starts “Sarmai” tiks dots sestdien, 23. janvārī, pulksten 13.50 pie Gulbenes kultūras centra. Rallija ieskaites dalībnieki “Sarmā” divās dienās veiks desmit ātrumposmus, kuru kopējais garums būs 125,4 kilometri. Pirmajai sacensību dienai ir sagatavoti divi ātrumposmi, kas abi tiks veikti divas reizes – vienreiz diennakts gaišajā laikā, otrreiz tumsā. Otrajā dienā sportistiem divreiz būs jāveic trīs ātrumposmi ar kopējo garumu 74 kilometri. Rallijsprinta braucēji startēs tikai otrajā dienā un tādējādi veiks tikai sešus ātrumposmus.

Atšķirībā no citiem gadiem, rallija tehniskais parks šogad būs Šķieneros. V.Sniedzāns atzīst – tas tādēļ, ka tehniskajam parkam ir nepieciešama plašāka teritorija, iepriekš izmantotajās teritorijās ir kļuvis par šauru. Rallija uzvarētāju apbalvošana paredzēta svētdienas vakarā Gulbenes kultūras centrā.

Atkal tikai Gulbenes pusē
Šogad rallijs “Sarma” atkal risināsies tikai Gulbenes novada ceļos, bet gaidāms arī kāds pārsteigums. Sacensību vadītājs Jānis Sniedzāns stāsta, ka šogad autosportistus un skatītājus priecēs  jauns ātrumposms, puse šī ātrumposma gan ir braukta tālajos PSRS gados, taču J.Sniedzāns spriež, ka mūsdienu autosportisti to varētu nebūt braukuši. V.Sniedzāns atzīst, ka, izvēloties un veidojot jaunu ātrumposmu, tiek domāts, lai tas ir pietiekami sarežģīts, bet arī interesants.

“Šis ātrumposms būs ar sīkām viltībām, ko pie maza braukšanas ātruma nevarēs izjust, bet sacensību laikā, kad sportisti cīnīsies par labākajiem rezultātiem, tās būs jūtamas,” saka V.Sniedzāns.

Būs arī kāds ātrumposms, kas jau četrus gadus nav bijis izmantots rallijā “Sarma”, protams, būs arī klasiskie un sportistiem un skatītājiem labi pazīstamie ātrumposmi. Organizatori priecājas par pašreizējiem laika  apstākļiem un cer, ka arī rallija norises laikā visus priecēs kārtīga ziema.

J.Sniedzāns piebilst – ja vēl uznāktu neliels atkusnis un pēc tam sasnigtu sniegs, tad ceļi būtu ideāli atbilstoši rallija norisei. Šobrīd sacensībām jau ir pieteikušās pirmās autosportistu ekipāžas, bez latviešiem ir arī pārstāvji no kaimiņvalstīm. Organizatori cer, ka dalībnieku skaits būs kupls un starp tiem būs arī mūsu pašu vietējie autosportisti. V.Sniedzāns saka arī lielu paldies visiem tiem, kas sadarbojas un atbalsta rallija organizēšanu.

Sīkāku informāciju par ralliju “Sarma” publicēsim, tuvojoties rallija norises dienai.

Jāpiebilst, ka Latvijas rallijsprinta čempionāta pirmais posms norisināsies tepat kaimiņos, Alūksnes pusē, un tas būs rallijsprints “Alūksne 2016”, kas notiks tieši nedēļu pirms “Sarmas” rallija – 15. un 16.janvārī.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Anonims

Kur buss starts otrajai dienai pie vecgulbenes muižas ka daudzus gadus

pirms 5 gadiem, 2016.01.09 10:50

S

Garumzīmes jālieto!

pirms 5 gadiem, 2016.01.09 13:36

qqq

*** šis rallijs 2nedeļas jau pa Sniedzāna nogreiderētajiem ceļiem vizinās rallisti

pirms 5 gadiem, 2016.01.10 13:11

Sports