Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rallijsprints: finišē “Gulbis 2013”

Pagājušajā sestdienā Cesvaines puses ceļos norisinājās rallijsprints "Gulbis 2013", kas bija Latvijas rallijsprinta čempionāta un kausa izcīņas ceturtais posms.

Sacensībās startēja 44 ekipāžas. Šajā rallijsprintā tām bija jāveic pieci ātrumposmi pa līkumotajiem Cesvaines puses ceļiem. Septiņas ekipāžas, tiesa gan, nefinišēja, dažādu iemeslu dēļ tās no sacensībām izstājās. Diemžēl starp tām arī divas mūsu puses ekipāžas - Aigars Berkolds/ Aigars Skudra un Rimants Kalniņš/ Jānis Siliņš. Interesantas sacensības

"2WD Open" klasē novadnieks Ralfs Sirmacis ar līdzbraucēju Māri Kulšu izcīnīja 2.vietu, piekāpjoties vien Anda Neikšāna/ Aivja Aizsilnieka ekipāžai, kuri pirmo reizi devās ātrumposmos ar "BMW M3" automašīnu. "Nevaru teikt, ka visus ātrumposmums iztikām bez piedzīvojumiem. Otrajā dopā mums priekšā izvilka citu sporta mašīnu, kas bija nobraukusi no ceļa, un man nācās apstāties. Tur pazaudējām daudz laika, un tas nozīmēja, ka, lai atgūtu zaudēto, gāzi laist vaļā nevarēs. Pēc tam patraucēja elektronikas problēmas, bet veiksmīgi tikām finišā. "OKartes Autosporta Akadēmijai" ir ļoti labi mehāniķi, tāpēc nav šaubu, ka uz nākamajām sacīkstēm viss būs kārtībā. Kopumā esmu ļoti apmierināts. Gribējās braukt vēl! Vēlos pateikt paldies organizatoriem, jo sagatavotie ātrumposmi tiešām bija ļoti viltīgi un ar interesantu konfigurāciju," saka R.Sirmacis.

 

Šajā pašā klasē cīnījās arī Lauris Mezītis/ Jānis Mezītis, viņiem - 9.vieta, un Atis Ozoliņš/ Dāvis Arājs, kuri ierindojās 14.vietā. "4WD" klasē Oto Patmalnieks/ Igors Sidorovs ieguva 5.vietu. 1.vietu šajā klasē izcīnīja Edgars Enkurs/ Ainars Jankovičs. "4WD Open" klasē un arī absolūtajā vērtējumā ātrākie bija Mārtiņš Svilis/ Ivo Pūķis, "1600" klasē pirmie bija Jānis Cielēns/ Salvis Rambols. Interesanti, ka "Gulbis 2013" bija debijas sacīkstes arī 13 gadus jaunajam pazīstamā somu pilota Harija Rovanperas dēlam Kallem - viņš finišēja 22.vietā absolūti un vienpadsmitais "2WD Open" klasē.

 

Nākamais rallijsprinta čempionāta posms - rallijsprints "Viduslatvija 2013" - notiks 3.augustā Jēkabpils novadā.

 

Iespēja jaunajiem autosportistiem

Šosezon pirmo reizi Latvijas autosporta vēsturē ir izsludināta "OKartes Autosporta Akadēmijas" stipendija attīstībai. Latvijas talantīgākajam un perspektīvākajam jaunajam autosportistam šīs sezonas beigās būs iespējas iegūt 10 000 eiro stipendiju, kuru izmantot savas autosportista karjeras attīstībai un pilnveidošanai. Lai pieteiktos "OKartes Autosporta Akadēmijas" stipendijai, līdz 15.jūnijam jāreģistrējas, aizpildot anketu "www.autoakademija.lv". Tur arī atrodama sīkāka informācija par šo stipendiju un pieteikšanos.


Jau šobrīd akadēmija velta resursus Latvijas autosporta jaunās maiņas audzināšanai. "OKartes Autosporta Akadēmija" ar rallija komandas pilotiem mūsu novadnieku R.Sirmaci, Kristapu Feldmani un Emīlu Blūmu startē Latvijas rallija čempionātā. Puiši uzrāda augstus rezultātus, ir vadošie trīs piloti Latvijas rallija čempionātā "R2" grupā.

 

R.Sirmača vecmamma dzīvo Lejasciemā, tur dzimis un audzis arī viņa tētis. Arī pats Ralfs labprāt pavada brīvdienas, ciemojoties pie vecmammas Lejasciemā. "Dzirkstelei" Ralfs, kurš šobrīd ir 19 gadus vecs, stāsta, ka ar autosportu ir saistīts jau kopš 13 gadu vecuma. Šobrīd viņš jau lepojas ar Ziemeļeiropas čempiona titulu kroskartos un jaunākā Latvijas rallija čempiona titulu. Par to, kas viņam palīdzējis sasniegt tik labus rezultātus, Ralfs saka, ka tie esot treniņi, centība un gribasspēks. "Lieliska iespēja ir arī "Okartes Autosporta Akadēmijas" projekts. Es nezinu, vai es vēl brauktu rallijā, ja nebūtu šīs iespējas. Šogad vēl var arī iegūt stipendiju. Tā ir ļoti laba papildu iespēja uzlabot, piemēram, savas prasmes vai arī tehniku," saka R.Sirmacis.

 

Viņa mērķis šogad ir aizstāvēt savu čempiona titulu, savukārt nākamgad ir vēlme braukt Eiropas čempionātā, jo ir jātiecas uz augstākiem mērķiem.

Pievieno komentāru

Sports