Rallisti atsāk cīņas 1

Mūsu autosportisti pirmajos vasaras rallijos kāpj uz goda pjedestāla
Gulbenes puses rallisti garajās maija brīvdienās aizvadīja, startējot dažādos rallijos. Svētdien Kurzemes pusē notika Latvijas rallijsprinta čempionāta trešais posms "Kalnamuiža 2009", kurā veiksmīgi startēja arī visas četras mūsu puses ekipāžas.

Visi - pirmajā pieciniekā Trīs ekipāžas startēja "4WD" klasē un viena - "road" klasē. Visveiksmīgākie šajā rallijā izrādījās "4WD" klases ekipāža Mareks Švarcs - Švampāns/ Gatis Cimdiņš, kas kāpa uz goda pjedestāla pirmā pakāpiena. Jānis Patmalnieks/ Rolands Ziemelis šajā pašā klasē izcīnīja 3.vietu, savukārt Sandis Boks/ Jānis Veilands ierindojās 4.vietā. Atis Ozoliņš/ Gatis Jansons, kas startēja "road" klasē ierindojās 5.vietā.

 

Arī komandu vērtējumā šis čempionāta posms mūsu autosportistiem bija veiksmīgs. 1.vietā ierindojās "R1 Racing Team", kurā startē arī M.Švarcs - Švampāns/ G.Cimdiņš, savukārt "Auto - Moto Rallija komanda", kurā startē visi pārējie iepriekš minētie mūsu puses autosportisti, ierindojās 4.vietā.

 

Nākamais rallijsprinta čempionāta posms - rallijsprints „Tengtools Rally Madona 2009" - tiks aizvadīts 30. un 31.maijā Madonā.

 

Cīnās Igaunijā

Vēl viena Gulbenes ekipāža Viesturs Tilgass/ Modris Žeimuts bija starp tām trim latviešu ekipāžām, kas pagājušajās brīvdienās startēja Igaunijas rallija čempionāta otrajā posmā, kurš notika Tallinā.

 

V.Tilgass/ M.Žeimuts uz starta izgāja ar "Opel Ascona B" automašīnu. "Uz Igauniju devāmies tādēļ, ka tur bija iespēja startēt tieši mūsu automašīnai piemērotā klasē. Mums Latvijā šīs klases vairs nav. Igaunijā "E 10" klasē mēs startējām 16 dalībnieki. Gribējām paskatīties, uz ko tad mēs īsti esam spējīgi," stāsta V.Tilgass. Viņš atklāj, ka neesot cerējuši uz augstu rezultātu. "Sākumā braucām un nemaz nepievērsām uzmanību laikiem. Pirmajos divos apļos bijām aizņemti ar riepu kontroli un mērījumiem - testējām jaunas riepas. Taču, kad mūsu distances kontrolieris Jānis Broks parādīja rezultātus, sapratām, ka turpat līdzās citiem vien esam. Visi sportisti braucām desmit sekunžu robežās.

 

Pēdējos divos apļos nopietni pievērsāmies cīņai un mums izdevās izcīnīt 3.vietu," stāsta autosportists. 1.vietu šajā klasē izcīnīja lietuviešu autosportisti, 2.vietā ierindojās somi.

 

"Lietuviešu ekipāža bija ļoti spēcīga, viņi pat bija pārāki par spāņu "WRC" ekipāžu. Mēs varam no viņiem tikai mācīties. Ja leiši bija krietni aizsteigušies visiem priekšā, ar somiem mēs cīnījāmies sekunde sekundē. "Rallijs Igaunijā bija ļoti interesants un labi noorganizēts. Trase bija ļoti ātra un arī diezgan sarežģīta. Maksimālais ātrums dažās taisnēs pārsniedza pat 200 kilometrus stundā. Šāds rallijs sen nebija piedzīvots," atzīst V.Tilgass.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

RALLIJS

Luuk jauks video no Kalnamuizas!!! :))

http://www.rallyemotions.net/video/RS_Kalnamuiza_2009_Alduks.wmv

pirms 11 gadiem, 2009.05.06 15:29

Sports