Rallistiem – sudrabs un bronza

Pagājušās nedēļas nogalē ar rallijsprintu "Aizpute 2008" Kurzemes ceļos beidzās Latvijas rallijsprinta čempionāta sezona. Čempionāta kopvērtējumā arī divu mūsu puses ekipāžu sportisti kāpa uz goda pjedestāla.

Pēdējā rallijsprinta čempionāta posmā "Aizpute 2008" piedalījās septiņas Gulbenes ekipāžas - Edgars Piļka/ Igors Sidorovs, Mareks Švarcs - Švampāns/ Didzis Putniņš, Jānis Patmalnieks/ Pēteris Kalniņš, Sandis Boks/ Jānis Veilands, Gundars Rubenis/ Agris Baltaisbrencis, Gatis Jansons/ Aleksandrs Krievs, Atis Ozoliņš/ Mārtiņš Kalmanis.

 

Izcīna bronzas medaļas

"4WD+" klases čempioni jau bija zināmi iepriekš, čempiona titulu izcīnīja Jānis Dūcis/ Aivars Anevics, taču par pārējām vietām uz goda pjedestāla pēdējā posmā izvērtās spraiga cīņa. Posmā uzvaru izcīnīja Elviss Hermanis/ Anrijs Jesse, aiz sevis atstājot mūsu sportistus E.Piļku/ I.Sidorovu. Kopvērtējumā mūsu sportistiem bija vienāds punktu skaits ar šā posma 3.vietas ieguvējiem Miku Ernstsonu/ Kārli Kļaviņu, taču šai ekipāžai bija augstākas vietas posmos, tādēļ viņi izcīnīja sudraba medaļas, bet E.Piļka/ I.Sidorovs čempionāta kopvērtējumā izcīnīja bronzas medaļas.

 

"4WD+" startēja arī G.Rubenis/ A.Baltaisbrencis, izcīnot 15.vietu.

 

Nedaudz pietrūkst līdz uzvarai

Vēl spraigāka cīņa par vietām uz goda pjedestāla šajā posmā kā arī par čempiona titulu izvērtās "4WD" klasē. Pirms pēdējā posma mūsu sportisti Mareks Švarcs - Švampāns/ Didzis Putniņš, kā arī Raimonds Dūcis/ Guntis Kampe ar vienādu punktu skaitu dalīja 1.vietu, taču pēdējā posmā R.Dūča ekipāžai ar niecīgu 3,2 sekunžu pārsvaru izdevās apsteigt mūsu sportistus, kas garantēja 1.vietu gan posmā, gan arī kopvērtējumā.

 

M.Švarcs - Švampāns izcīnīja 2.vietu. "Esmu ļoti apmierināts ar šo panākumu. Pirmajā brīdī varbūt bija nedaudz vilšanās, jo tik maz pietrūka līdz čempiona titulam, taču, atskatoties uz dažādajām sezonas likstām - avāriju un citām tehniskajām problēmām -, arī šis sasniegums ir vērā ņemams. Spēku samērs mums bija ļoti līdzīgs, tādēļ bija arī ļoti interesanti braukt," atzīst Mareks.

 

"Pirmajā dienā mums nedaudz pietrūka veiksmes - jau pirmajā ātrumposmā mašīnai salūza aizmugures reduktors, tādēļ asfalta dopus nācās veikt tā, lai tikai aizbrauktu līdz galam. Otrajā dienā mums rezultāti bija ļoti līdzīgi. Visas sacīkstes laikā lielākais atstatums starp mums bija 5,2 sekundes. Cīņa bija tiešām sīva."

 

Domājot par nākamo sezonu, M.Švarcs - Švampāns pagaidām runā piesardzīgi, jo viss būs atkarīgs no ekonomiskās situācijas.

 

"Laiks rādīs. Ja situācija būs kaut nedaudz labvēlīga, noteikti startēsim un mēģināsim izdarīt to, ko neizdarījām šajā sezonā. Taču šobrīd man gribas pateikties SIA "Avoti 93", SIA "Arka", Lejasciema pašvaldībai, personīgi Andim Finartijam, Kasparam Raģelim, Rutai, Lolitai, kā arī visiem mājiniekiem, kas vienmēr mani atbalsta un saprot," saka autosportists.

 

J.Patmalnieks/ P.Kalniņš, kas arī startēja šajā klasē, pēdējā čempionāta posmā ierindojās 6.vietā, savukārt S.Boks/ J.Veilands - 8.vietā.

 

"Road" klases sportisti G.Jansons/ A.Krievs ierindojās 7.vietā, savukārt A.Ozoliņš/ M.Kalmanis no cīņas izstājās.

Pievieno komentāru

Sports