Retro motokross - jau otro gadu 1

Pagājušajā sestdienā Staru trasē jau otro gadu pēc kārtas norisinājās retro motokross.

“Sacensībās, kas bija retro motokrosa sestais un pēdējais šāgada posms, piedalījās gandrīz 160 dalībnieki. Tas gan ir mazāk nekā iepriekšējā gadā, taču dalībnieku skaita samazināšanās Latvijā ir motokrosa kopēja tendence sakarā ar kopējo ekonomisko stāvokli Latvijā,” saka sacensību galvenais tiesnesis, gulbenietis Intars Sabulis.

Viņš piebilst, ka sacensību dalībnieki pārsvarā ir cilvēki, kuri nedēļu nostrādā un tad sava prieka pēc izvelk no garāžas savu “rumaku”, lai reizi mēnesī startētu sacensībās. Tāpēc Staru trase ir nedaudz atvieglota. Jau otro gadu no trases tika “izņemts” tā saucamais “stikla kalns”, lai trase būtu izbraucama visiem sportistiem.

Starti notika vairāk nekā desmit klasēs, vairāku klašu braucieni bija apvienoti. Tas daļēji tāpēc, lai sacensības skatītājiem būtu vizuāli interesantākas. Starp dalībniekiem, kuri startēja sestdien, vislabāk veicās mūsu Didzim Gorbenko, kurš uzvarēja gan kvalifikācijā, gan finālbraucienos. “4T 450” klasē viņš uzrādīja gan apļa labāko laiku, gan labāko vidējo ātrumu. Šis brauciens bija apvienots ar “4T 250” klasi, kurā startēja lizumnietis Andris Tilgass, kurš kopvērtējumā palika trešais. Viņa brālis Artūrs Tilgass plūca uzvaras laurus “2T” klasē. Taču, tā kā nolikumā bijā teikts, ka šajās sacensībās nedrīkst piedalīties sportisti, kuri šogad startē ar licencēm MX1 vai MX2 klasēs, Artūrs bija spiests startēt ārpus konkurences. Ne tik spīdoši veicās mūsu braucējam Reinim Pušpuram, kurš startēja “Mini MX” klasē, taču, ņemot vērā to, ka viņš startē pirmo sezonu, viņa sniegumu visu sacensību garumā var uzskatīt par stabilu.

Mūsu novads bija pārstāvēts arī prestižajā “blakusvāģu/sport” klasē. Lai gan mūsu Intars un Aigars  Reimandovi šoreiz samierinājās ar ceturto vietu, viņu sniegums sezonas garumā – izcils! Savukārt Niks Vasiļenko, kurš atšķirībā no pagājušā gada startēja kopā ar Kasparu Krievu, ierindojās septītajā vietā. Viskuplāk mūsu novads bija pārstāvēts “Mini MX” klasē. Roberts Platais ieguva 4.vietu, Leons Naglis (siguldietis, kurš pārstāv Litenes motoklubu) – 6.vietu, Arturs Vanags - 7.vietu, Gvido Devjatnikovs - 8.vietu, Reinis Pušpurs – 11.vietu. Visi minētie sportisti pārstāv Litenes motoklubu. Bet uz goda pjedestāla šajā klasē kāpa Litenes kluba “sirds un dvēsele” Gints Markovs, kurš izcīnīja 3.vietu.

“Ļoti labi sagatavota trase un arī laiks mūs lutināja,” atzinīgus vārdus Staru trases saimniekam Intaram Sabulim veltīja Gints Markovs. “Sacensības noritēja veiksmīgi. Ar ļoti minimālām traumām un tehniskām ķibelēm. Arī nākamgad plānojam vienu posmu mūsu Staru trasē, un, ja izdosies vienoties ar igauņiem un lietuviešiem, tad varbūt pat noorganizēsim arī Baltijas retro čempionāta posmu, kas gan būs atkarīgs no finansējuma,” uzsver I.Sabulis.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

vietejie

Jā,ka, tik nav pieminēti visi novada dalībnieki....

pirms 4 gadiem, 2016.09.29 04:00

Sports